اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

روستاي عنبران عليا در شمالي ترين نقطه بخش عنبران به علت كوهپايه اي بودن و حالت پلكاني خانه هاي روستا همچون ماسوله گيلان ويژگي منحصر بفردي در استان دارد. اكنون با اين ويژگي هاي منحصر بفرد روستاي عنبران عليا در حال اجراي طرح ساماندهي و احيا و مرمت بافت تاريخي اش است.

در امتداد شرق اردبيل كه حركت مي كني در دامنه كوه هاي حيران مجموعه روستاهايي واقع شده كه داراي ويژگي هاي طبيعي و فرهنگي متفاوتي هستند و «عنبران عليا» يكي از اين روستاها است كه آوازه اش بويژه در حوزه گردشگري در حال بين المللي شدن است.

عنبران عليا، روستايي سني نشين و تالش زبان است كه همچون جزيره اي در ميان اهالي ترك زبان و شيعه استان اردبيل واقع شده است. عنبران بسيار زيباست، طبيعتش شبيه ماسوله استان گيلان است و اكنون دولت با زيباسازي و ساماندهي اين روستا قصد دارد كه آن را براي جذب گردشگر و توسعه اقتصادي زيباتر سازد.

نزد اهل سلوك و طريقت نام عنبران عليا كلمه اي دير آشناست كه گاه بدون در نظر گرفتن نام جغرافيايي، به جهت قرار گرفتن آرامگاه چند تن از اولياء الله در اين خاك مقدس آن را 'عنبران اولياء' نيز مي نامند، علاوه بر آثار دوره اسلامي باقيمانده تاريخ چند هزار ساله زندگي بشري در جاي جاي روستا به چشم مي خورد.

بقاع متبركه روستاي اهل تسنن عنبران كه به هفت گنبدان يا هفت اوليا مشهور است در اين روستا واقع شده است.

روستاي عنبران عليا محل عارفان و سالكان سوخته دل در طرائق تصوف و عرفاني در قرون متمادي از اوايل تاريخ اسلام تا به امروز بوده كه مي توان در قرن هفتم و هشتم هجري به نقطه اوج آن ها اشاره داشت و اشتهار هفت گنبدان و هفت اوليا و ارتباط بين شيخ زاهد و شيخ صفي الدين اردبيلي اشاره خوبي به اين موضوع مي باشد.

آثاري چون بقعه شيخ علي نقشبندي و سيد باباخرم، مسجد تاريخي جابر بن عبدالله انصاري و زاويه شيخ صفي الدين اردبيلي مجموعه اي پديد آورده كه مي تواند عنبران عليا را پس از احيا به يكي از جاذبه هاي گردشگري قابل توجه استان اردبيل تبديل كند.

نقطه مشترك تمام بناهايي كه در عنبران عليا از اولين تا آخرين آن ها به چشم مي خورد چهارچوب آبي تيره درها و پنجره هاست كه نوعي هارموني خاصي به فضاي كالبدي روستا بخشيده است.

درب چهارديواري هاي بي تكلف، بدون چفت و بستي خاص به روي ميهمانان شهري غريبه گشوده و تنها زينت چهره زمختشان لبخندي است گرم از سر مهرباني كه همين سادگي بر دل مي نشيند.
اين روستا هم اكنون 9 پير دارد با اين وجود طي قرن ها بويژه در اين روزها كه اختلاف هاي مذهبي به يكي از عوامل بروز بحران در كشورهاي همسايه بدل شده، همزيستي مسالمت آميز ساكنان شافعي مذهب روستا با شيعيان منطقه وجه تمايزي است كه جايگاه خاصي به آن ها مي بخشد.

نقوش سنتي و اساطيري گليم هاي بافته شده عنبران سمبل نمادها و يا نقش هايي از خواست باطني بافندگان و بيانگر آرزوها و نيازهاي مردمان ساكن اين مناطق است.

نقوش سنتي رايج در گليم هاي استان بيشتر نقش سماور، سيني و خرچنگ در متن گليم و گردونه مهر (چليپا) و نقش اژدها در حاشيه گليم مي باشد. حاشيه هاي گليم عنبران داراي چند دور نقش هستند كه در درون آن نقش هاي اصلي گليم بافته شده و اين نقش ها عبارتند از بوكوگل، پوته، گانگل و جنگل كه هر كدام تداعي كننده بخشي از زندگي و محيط فكري ويژه اي با سابقه تاريخي خود است.

زنان و دختران روستايي با طرح گليم نه تنها هنري ماندگار بر جاي مي گذارند بلكه اسطوره هاي انساني را كه بدون توجه به محل زندگي در بين انسان ها از اصول اخلاقي مشترك برخودار است، معرفي مي كنند.
ويژگي منحصر بفرد گليم عنبران بومي بودن الياف و ابزار بافت آن و همچنين نقش 2 طرفه آن است، يعني بيننده نمي تواند پشت و روي آن را تشخيص دهد و به همين دليل 2 روي اين گليم قابل استفاده است.

در حال حاضر بافت اين محصول به شكل هاي تابلو فرش، مفرش، زير تلفني، كيف دخترانه، وسايل آشپزخانه، دستگيره آشپزخانه، دمكش برنج، جاي سيخ و جامدادي توليد مي شوند.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل گفت: با اقدامات انجام شده در روستاي عنبران عليا اين روستا به هدف گردشگري در سطح بين المللي تبديل شده است.

نادر فلاحي افزود: واحدهاي بوم گردي بي نظير و توليدات صنايع دستي از جمله گليم عنبران كه شهرت جهاني دارد و همچنين محيط بسيار زيبا و پاكيزه اين روستا توانسته فضاي بسيار مناسبي را براي پذيرايي از گردشگران داخلي و خارجي فراهم كند.

او اظهار داشت: تنوع بسيار بالاي غذاهاي ارگانيك و آب و هواي منحصر بفرد، روستاي عنبران عليا را به يك روستاي واحد مقصد گردشگري تبديل كرده است.

فلاحي بيان كرد: قدمت بسيار بالاي اين روستا و تنوع محصولات فرهنگي نيز از ديگر عواملي است كه مي تواند مسافران و گردشگران را به اين روستاي بسيار زيبا جذب كند.

وي با اشاره به تامين زيرساخت هاي لازم در حوزه گردشگري در استان، افزود: استان اردبيل جاذبه هاي متعدد تاريخي و طبيعي دارد و مي تواند مقصد خوبي براي گردشگران داخلي و خارجي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۹:۴۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مديريت كاهش خطر بلايا گفت: ايران از نظر جمعيت تحت تاثير مخاطرات طبيعي نيز جزء ۱۰ كشور اول دنياست. به همين دليل لازم است برنامه‌هايي جهت جلب مشاركت جامعه براي مقابله با مخاطرات طراحي و اجرا شود.

به گزارش ايسنا، نشست مديران گروه مديريت خطر و بلاياي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در سالن امام جواد (ع) ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با حضور مديران و كارشناسان اين اداره برگزار شد.

در اين نشست دكتر محمداسماعيل مطلق - مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مديريت كاهش خطر بلايا ضمن اعلام اينكه ايران رتبه ۸ از ۱۰ نمره را در جهان از نظر مخاطرات طبيعي كسب كرده است، گفت: شايع‌ترين مخاطره كشور سيل است كه طي ساليان اخير ۶۱ درصد كل مخاطرات را تشكيل داده است.

مطلق افزود: ايران از نظر جمعيت تحت تاثير مخاطرات طبيعي نيز جزء ۱۰ كشور اول دنياست. به همين دليل لازم است برنامه‌هايي جهت جلب مشاركت جامعه براي مقابله با مخاطرات طراحي و اجرا شود.

وي ادامه داد: رويكرد نوين جهان تغيير روش از پاسخ به تقويت پيشگيري و آمادگي است و به تنهايي با پاسخ نمي‌توان انتظار توسعه پايدار در كشور داشت.

مطلق گفت: چارچوب بين‌المللي كاهش خطر بلايا براي سال‌هاي ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ با هدف پيشگيري از خطرهاي جديد و كاهش خطر فعلي بلايا از طريق اجراي ادغام يافته و جامع اقدامات اقتصادي، ساختاري، حقوقي، اجتماعي، سلامتي، فرهنگي، محيطي، فناوري، سياسي و سازماني كه منجر به پيشگيري و كاهش مواجهه با مخاطرات، آسيب پذيري‌ها و افزايش آمادگي براي پاسخ و بازيابي و نهايتا تقويت تاب آوري، پيشنهاد شده است.

بنابر اعلام وبدا، وي ادامه داد: اين سند داراي چهار اولويت درك خطر، تقويت حاكميت خطر بلايا براي مديريت خطر بلايا، سرمايه‌گذاري در كاهش خطر بلايا براي درك اولويت تاب‌آوري بلايا، ارتقاي آمادگي بلايا براي پاسخ و ساخت بهتر از قبل موثر در بازيابي، بازتواني و بازسازي است.

گفتني است در ادامه اين جلسه در خصوص سامانه برنامه‌ريزي عملياتي و اهميت آن، هماهنگي‌هاي لازم براي گزارش دهي بهتر، وب سايت در دست طراحي دفتر مديريت خطر بلايا، توضيحاتي ارائه و بحث و تبادل نظر شد. سپس مدير گروه خطر بلاياي استان گلستان درس آموخته‌هاي سيل اخير را بيان كرد و مبحث آموزشي زلزله و نكات كليدي توسط مدير گروه مديريت خطر بلاياي سمنان ارائه شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۹:۱۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

ريه‌ها يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن ما هستند. از اين رو، نگه داشتن آن در فرم طبيعي و سالم ضروري است. راه‌هاي متعددي وجود دارد كه مي‌توانيم از طريق آن‌ها شش هاي خود را سالم نگه داريم. يكي از اين راه‌ها خوردن غذاهاي مناسب و مفيد براي سلامتي ريه ها است. اما آيا درباره غذاها و موادي كه مي‌توانند براي سلامتي ريه ها مفيد باشند را مي‌شناسيد؟ ما در ادامه از ميان انبوهي از اين مواد غذايي به ۱۵ مورد اشاره مي‌كنيم.
به گزارش بهداشت نيوز به نقل از نسخه، ريه‌ها يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن ما هستند. از اين رو، نگه داشتن آن در فرم طبيعي و سالم ضروري است. راه‌هاي متعددي وجود دارد كه مي‌توانيم از طريق آن‌ها شش هاي خود را سالم نگه داريم. يكي از اين راه‌ها خوردن غذاهاي مناسب و مفيد براي سلامتي ريه ها است. اما آيا درباره غذاها و موادي كه مي‌توانند براي سلامتي ريه ها مفيد باشند را مي‌شناسيد؟ ما در ادامه از ميان انبوهي از اين مواد غذايي به ۱۵ مورد اشاره مي‌كنيم.

سير
سير غني از آليسين (allicin) و داراي خواص ضد التهابي بسياري است كه باعث كاهش آسيب ناشي از راديكال‌هاي آزاد مي‌شود. مصرف سير باعث كاهش خطر ابتلا به عفونت و التهاب مي‌شود. التهاب مي‌تواند باعث آسيب‌هاي زيادي به ريه‌ها شود و سلامتي آن‌ها را به خطر بيندازد. از جمله بيماري‌هايي كه باعث ايجاد التهاب در بافت شش‌ها مي‌شوند:
آسم
برونشيت
بيماري‌هاي جدي‌تر مثل سرطان‌ها

زنجبيل
مانند سير، زنجبيل نيز خواص ضد التهابي زيادي دارد. در هند، معمولا به عنوان يك ادويه براي اضافه كردن عطر و طعم به مواد غذايي از زنجبيل استفاده مي‌شود. زنجبيل را معمولا به چاي اضافه مي‌كنند زيرا به التيام علايم سرماخوردگي و سرفه كمك مي‌كند. زنجبيل به سلامتي ريه كمك مي‌كند. به اين شگل كه در فرآيند سم زدايي از بافت اين ارگان، نقش موثري ايفا مي‌كند.

فلفل (چيلي)
اين ماده به دليل حضور (capsaicin) داراي تركيبي گرم و تند است. اين تركيب به ترشح مخاط سالم از دستگاه تنفسي كمك مي‌كند. درنتيجه مجاري تنفسي پاكسازي مي‌شوند. علاوه بر اين از غشاي مخاطي نيز محافظت مي‌شود. از آنجا كه چيلي يك منبع غني از بتا كاروتن است، با مصرف آن ريه‌ها از آسيب‌هاي آسم محافظت مي‌شوند.

زردچوبه
زردچوبه غني از كوركومين است كه خواص ضد التهابي دارد. زردچوبه به مبارزه با عفونت و سلامتي ريه ها كمك مي‌كند. زردچوبه به عنوان محافظ طبيعي بر عليه آسم عمل مي‌كند.

گردو
از آنجا كه گردو غني از اسيدهاي امگا ۳ است و داراي خواص ضد التهابي است. بنابراين خوردن چند گردو هر روز مي‌تواند به بدن كمك كند كه در برابر بيماري‌هاي ريوي از خود محافظت كند و سلامتي ريه ها حفظ شود.

ميوه هاي نارنجي
ميوه‌هاي نارنجي رنگ مانند پاپايا، پرتقال و كدو تنبل حاوي آنتي اكسيدان‌ها و ويتامين C هستند. ويتامين C مي‌تواند به مبارزه با عفونت‌ها و كاهش التهاب كمك كند. شما بايد انواع ميوه‌ها را بخوريد تا سلامتي ريه ها تامين شود و از التهابات و عفونت‌ها در امان بمانند.

سبزيجات سبز برگ‌دار
سبزيجات برگ سبز مانند اسفناج، كلم بروكلي، جوانه‌هاي كاهو و … شامل خاصيت فيتوشيميايي (phytochemicals ) هستند كه در جلوگيري از بيماري‌هاي ناگوار مانند سرطان نقش دارد. با توجه به وجود خواص ضد التهابي در اين سبزيجات، آن‌ها خطر ابتلا به بيماري‌هاي تنفسي مانند آسم را كاهش مي‌دهند. مصرف اين سبزيجات خصوصا مصرف اسفناج در رژيم غذايي روزانه، كارايي سيستم ايمني بدن شما را افزايش مي‌دهد و سلامتي ريه هاي شما را تامين مي كند.

ماهي
ماهي‌هايي مانند قزل آلا و كپورر در رژيم غذايي روزانه با توجه به اينكه حاوي اسيدهاي چرب اومگا ۳ هستند خواص ضد اكسيداني و ضد سرطاني دارند. علاوه بر ماهي مي‌توانيد با توصيه و مشاوره پزشك خود حتي از انواع روغن هاي ماهي استفاده كنيد. مصرف غذاهايي دريايي شامل ماهي به سلامتي ريه ها كمك مي كند.

مرغ
مرغ مقدار زبادي از پروتئين مورد نياز بدن را فراهم مي‌كند و منبع غني از سلنيوم و روي است كه مي‌تواند سيستم ايمني بدن شما را تقويت كند. علاوه بر اين، خوردن يك كاسه سوپ مرغ گرم با چاشني مقداري فلفل سياه به ترشح موكوس و تميز شدن راه هوايي و تميز كردن هوا در ريه ها كمك زيادي مي‌كند.

زردآلو
مصرف ميوه يك راه عالي براي حفظ سلامتي ريه هاي شما است. ميوه‌ها از بروز انواع مختلف عفونت و بيماري‌ها جلوگيري مي‌كنند. از آنجايي كه زردآلو منبع غني از تركيبات آنتي اكسيداني مانند ويتامين C، ويتامين E، بتا كاروتن و ليكوپن است، به حذف راديكال‌هاي آزاد اكسيژن كمك كند. در نتيجه فرصتي براي بروز بيماري‌هاي ريوي فراهم نمي‌شود.

كلم بروكلي
كلم بروكلي مي‌تواند به راحتي در ليست غذاهايي كه به سلامتي ريه شما كمك فوق‌العاده‌اي مي‌كند جاي داده شود. خصوصا اگر به تازگي سگار را ترك كرده‌ايد، مصرف بروكلي به شما توصيه مي‌شود. بروكلي در سم زدايي از ريه‌ها معجزه مي‌كند كه به نوبه خود باعث پيشگيري از بروز سرطان ريه خواهد شد.

گريپ فروت
گريپ‌فروت يك ميوه شگفت انگيز با خواص فوق العاده است. مصرف آن براي سلامت ما بسيار مفيد است زيرا حاوي چندين ويتامين و مواد معدني مانند ويتامين C، ويتامين B6، تيامين، اسيد فوليك و منيزيم است. گريپ فروت يك منبع غني از آنتي‌اكسيدان‌ها است و داراي خواص ضد التهابي است. اين غذاي عالي براي پاك كردن ريه‌هاي شما مفيد است.

پياز و سلامتي ريه ها
پياز منبع خوبي از اسيد فوليك، ويتامين B6 و ويتامين C هستند. پياز همچنين داراي خواص ضد سرطان زا است و در پيشگيري از سرطان ريه و تنگي برونش‌ها به علت آلرژي موثر است. كمك مي كنند. پياز براي پيشگيري و مبارزه با عفونت در ريه‌ها و كاهش اسپاسم برونش ها در طي بيماري آسم ميد است.

سيب
اعتقاد بر اين است كه سيب يكي از ‌غني‌ترين ميوه‌ها است. خوردن يك سيب در روز مي‌تواند در پاكسازي و رفع آلودگي و عفونت ريه‌ها كمك كند و در نتيجه باعث مي شود كه شش‌ها سالم‌تر و درنتيجه سلامتي ريه ها تامين شود. سيب براي كساني كه سيگار را ترك كرده‌اند ميوه خوب و مقوي است. همچنين افراد سيگاري براي اينكه اثرات سيگار كاهش يابد ميتوانند روزانه حداقل يك عدد سيب بخورند.

انار بهترين ميوه براي سلامتي ريه ها
نوع آنتي اكسيدان موجود در انار سه برابر بيشتر از هر ماده آنتي‌اكسيدان ديگري است موثر است. انار ميوه اي است كه معمولا براي بيماران داراي سرطان ريه در نظر گرفته مي‌شود.

مطالب پيشنهادي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۸:۴۷ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش كارگر آنلاين ، ميرعلي اشرف عبدالله پوري حسيني در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرگزاري‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس، در مورد اعلام شماره شباي حساب بانكي مشمولان سهام عدالت گفت: از آغاز طرح تا پايان سال 94 كه طرح 10 ساله سهام عدالت تمام شد، در مجموع 49 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و 226 هزار و 193 نفر مشمول دريافت سهام عدالت شده‌اند و پس از آن ورودي جديدي براي اين سامانه نداشته‌ايم.

وي افزود: از 49 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نفر مشمول سهام عدالت 2.2 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نفر تا آن تاريخ متوفا شده بودند و 47 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نفر مشمول سهام عدالت در قيد حيات بودند و ظرف حدود سه سال گذشته كه طرح واريز سود سهام عدالت اجرا شد، حدود 300 هزار نفر جديد از مشمولان نيز فوت كردند كه تاكنون 2.5 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشمول سهام عدالت در مجموع فوت شده‌اند.

به گفته پوري حسيني در مورد مشمولان متوفاي سهام عدالت نياز به اعلام شماره شباي حساب بانكي نيست، بلكه بايد ورثه آنها با داشتن گواهي حصر وراثت و مدارك قانوني به دفاتر پيشخوان دولت الكترونيك مراجعه كنند كه از 2.5 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ورثه سهام عدالت تاكنون 103 هزار نفر مراجعه كرده؛ يعني فقط 4 درصد مراجعه كرده و بقيه هنوز به دفاتر پيشخوان دولت مراجعه نكرده اند.

رئيس كل سازمان خصوصي‌سازي اين را هم گفت: 5 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نفر مشمول زنده سهام عدالت هنوز براي اعلام شماره شباي شماره حساب بانكي خود مراجعه نكرده و شماره شبا ندادند كه از اين عده درخواست مي‌شود براي گرفتن سود سال 95 و 96 سهام عدالت به سامانه سهام عدالت به نشاني https://www.samanese.ir/ مراجعه كنند و بعد از راستي‌آزمايي شماره شباي آنها سود سهام عدالت به تدريج واريز مي‌شود.

به گفته پوري حسيني، همچنين ورثه 2.4 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوفاي سهام عدالت نيز مراجعه نكرده‌اند كه در مجموع حدود 7.2 ميليون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عدم مراجعه براي دريافت سود سهام عدالت وجود دارد.

رئيس سازمان خصوصي‌سازي در پاسخ به اينكه آيا بايد شماره شباي سرپرست خانوار اعلام شود يا براي هر فرد شباي جداگانه باشد، گفت: شايد يكي از دلايل عدم مراجعه اين تعداد افراد تصوري باشد كه سهام عدالت را مانند يارانه نقدي ماهانه تلقي مي‌كنند، در حالي كه سهام عدالت هر فرد به نام خودش و سود متعلقه نيز به شماره حساب خود فرد واريز مي‌شود و بنابراين ممكن است، خانواده‌هايي باشند كه بعد از ثبت‌نام اوليه كودكاني به دنيا آورده باشند كه آنها هنوز سهام عدالت ندارند؛ بنابراين هر مشمول سهام عدالت گرچه به سن قانوني نرسيده باشد، بايد شماره شباي بانكي متعلق به همان مشمول در سامانه سهام عدالت اعلام شود.

پوري حسيني در مورد زمان براي اعلام شماره حساب گفت: از نظر وقت فعلا محدوديت زماني وجود ندارد و شوراي عالي اصل 44 زمان تعيين نكرده، اما ممكن است در آينده نزديك براي ورثه متوفيان سهام عدالت به احتمال زياد اگر وراث مراجعه نكنند، در مورد سهام آنها تصميم جديدي بگيرند. بنابراين از ورثه محترم مشمولان سهام عدالت و نيز مشمولاني كه در قيد حيات هستند، درخواست مي‌شود به سامانه سهام عدالت مراجعه كرده و شماره شباي حساب بانكي خود را اعلام كنند.

وي اين را هم گفت: فرق نمي‌كند شماره حساب مشمولان در كدام بانك و يا موسسه مالي مجوز‌دار باشد و تاكنون شماره شبا از 35 بانك و موسسه مالي مجوزدار به سازمان خصوصي‌سازي اعلام شده و مبالغ سود سهام عدالت مشمولان در آن شماره حساب‌ها واريز شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۸:۲۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

اقتصاد نيوز: رئيس انجمن صنايع همگن قطعه‌سازي مي‌گويد: تعيين قيمت خودرو با دستور شوراي رقابت زيان بيش از ۲۰ هزار ميليارد توماني نصيب خودروسازان كرد اما دراين‌بين افراد خوشبختي كه خودرو ثبت‌نام كرده و دريافت كردند بين ۲۰ ميليون تا ۲۰۰ ميليون تومان سود كردند.

به گزارش اقتصاد نيوز به نقل از خبرآنلاين؛ چندي است خودروسازان بزرگ كشور با انتقادات فراواني در خصوص عدم تكميل خودروهاي ناقص و دپوي صدها هزار دستگاه خودرو در پاركينگ‌ها مواجه شده‌اند. عدم اجراي تعهدات در تحويل خودروهاي پيش‌فروش شده نيز از ديگر انتقاداتي است كه به دو شركت بزرگ خودروسازي ايران‌خودرو و سايپا واردشده است. مقامات وزارت صنعت، مجلس، سازمان حمايت و ... ساير نهادهاي مرتبط با اين موضوع در مصاحبه‌هاي متعدد از اين موضوع اظهار ناخرسندي داشته و اعلام كردند كه اين شركت‌ها بايد به تعهدات خود پايبند باشند.

درست در همين ميانه ايران‌خودرو درحركتي ملي و براي اثبات قدرت داخلي كشور در مقابله با تحريم صنعت خودرو، از خط توليد پژو ۳۰۱ رونمايي كرد.

توليد داخلي اين خودرو كه عنوان خودروي برجامي را بر آن گذاشته‌اند از ۲ سال پيش در دستور كار اين شركت قرار گرفت و سرمايه‌گذاري ويژه‌اي توسط ايران‌خودرو و قطعه سازاني كه طرف قرارداد اين شركت هستند براي آن صورت گرفت.

اما خبرهاي مربوط به تكميل قطعات ناقص خودروهاي از پيش‌توليد شده در سايه اخبار خوش راه‌اندازي پژو ۳۰۱ ايراني گم شد.

محمدرضا نجفي منش در گفت‌وگو با خبرآنلاين در خصوص تأمين قطعات پژو ۳۰۱ گفت: سرمايه‌گذاري براي توليد پژو ۳۰۱ از مدتي پيش انجام‌شده و قطعه سازان نيز با سرمايه‌گذاري فراوان براي توليد قطعات آن آماده هستند.

وي افزود: يكي از دغدغه‌هاي ما براي قطعه سازان اين بود كه با خروج آمريكا از برجام و تشديد تحريم‌ها تكليف برنامه‌ريزي‌ها و سرمايه‌گذاري قطعه سازان روي اين محصول چه خواهد شد؟ اين خودرو در حال حاضر با ۶۱ درصد توليد داخل و در آينده با ۸۰ درصد توليد داخل عرضه خواهد شد.

نجفي منش گفت: بايد گفت تعدادي از قطعه‌سازان روي توليد قطعات اين خودرو فعال هستند اما به‌جز اين موضوع نحوه ادامه حيات كل صنعت قطعه‌سازي موضوع مهمي است كه بايد به آن پرداخت.

قطعه سازان در انتظار ۷ هزار ميليارد تومان نقدينگي

رئيس انجمن صنايع همگن قطعه‌سازي با اشاره به مطالبات قطعه سازان از خودروسازان گفت: سال قبل مقرر شد در دو بخش ۴ هزار ميليارد تومان و ۷ هزار ميليارد تومان به‌صورت ارزي به قطعه سازان پرداخت شود از ۴ هزار ميليارد تومان رقم ۳۸۵۰ ميليارد تومان پرداخت شد اما از ۷ هزار ميليارد تومان رقمي تاكنون پرداخت‌نشده است كه هفته قبل هم در مجلس شوراي اسلامي كميته‌اي تشكيل و در خصوص علت عدم پرداخت اين مبلغ بررسي شد. و مقرر شد بانك مركزي راهكار عملي پرداخت اين وام را مشخص كند كه به‌صورت ريالي يا ارزي به قطعه سازان پرداخت شود.

نجفي منش ادامه داد: قرار است اين مبالغ از طرف دولت به‌عنوان بدهي خودروسازان به قطعه سازان پرداخت شود و خودروسازان تعهد بازپرداخت آن را داده‌اند. اگر اين پرداخت صورت بگيرد ما مي‌توانيم بگوييم كه خون به رگ‌هاي قطعه سازان تزريق‌شده و چرخه نقدينگي آن‌ها به جريان بيفتد. در اصل اين توليد ناقص به خاطر عدم وجود نقدينگي در قطعه سازان بوده و كاهش توليد داشتيم. اگر مطالبات قطعه سازان به‌طور كامل پرداخت شود ما پتانسيل توليد تمام قطعات راداريم.

وي تأكيد كرد: با دستور وزارت صنعت خودروسازان نيز مكلف شدند كه ديگر خودروي ناقص توليد نشده و تمام خودروها براي سرعت در عرضه به بازار به‌صورت كامل توليد شوند.

اين عضو اتاق بازرگاني در ادامه با اشاره به توانمندي‌هاي شركت‌هاي نوپا در اين حوزه گفت: باوجود شركت‌هاي دانش‌بنيان و مجموعه‌هاي توانمند و جوان ما خواهيم توانست نياز به قطعات را به‌طور كامل تأمين كنيم و نيازمان به خارج روزبه‌روز كمتر خواهد شد.

چرا خودروسازان بدهكار شدند؟

نجفي منش با اشاره به علل افزايش بدهي خودروسازان گفت: ريشه بدهي‌هاي نجومي خودروسازان به قطعه سازان در اينجا است كه خودروسازها طي سال‌هاي اخير توليد و عرضه داشتند اما با جهش نرخ ارز، قيمت‌گذاري دستوري اجازه نداد تناسب قيمت تمام‌شده رعايت شود.

وي افزود: تعيين قيمت با دستور شوراي رقابت زيان بيش از ۲۰ هزار ميليارد توماني نصيب خودروسازان كرد اما دراين‌بين افراد خوشبختي كه خودرو ثبت‌نام كرده و دريافت كردند بين ۲۰ ميليون تا ۲۰۰ ميليون تومان سود كردند.

كيفيت توليد قطعات بستگي كامل به سرمايه در گردش دارد

اين فعال اقتصادي در ادامه در خصوص نارضايتي مشتريان از كيفيت محصولات داخلي اظهار كرد: يكي از دلايل نارضايتي مردم از توليدات خودروهاي داخلي به مدل اين محصولات بازمي‌گردد. برخي خودروها مدل‌هاي ۲۰ تا ۳۰ سال گذشته بوده و امكاناتي به تناسبان سال‌ها دارند. خوب طبيعي است مشتري از آن‌ها ناراضي باشد.

به گفته وي بازرسي و كنترل كيفيت توسط سازمان استاندارد همواره توليدات خودروسازها را بررسي و به آن امتيازاتي مي‌دهد. اغلب خودروهاي ما ۴ ستاره و بعضاً ۵ ستاره هستند اين نشان مي‌دهد كيفيت رو به افزايش است. به‌جز اين دوره گارانتي براي همين ابداع‌شده كه هر اشكالي در خودرو به وجود آمد آن را به‌صورت رايگان تعمير و سرويس كنند.

وي تأكيد كرد: از سوي ديگر بايد گفت اگر خودرويي كيفيت نداشته باشد كسي آن را نمي‌خرد. درست است كه خودروي توليدي در بدو ورود به بازار ايراداتي دارد اما اگر خانه نوساز هم بخريم حتماً در ابتدا ايراداتي خواهد داشت كه به‌مرور برطرف خواهد شد.

چشم‌انداز روشن صنعت قطعه‌سازي

نجفي منش در پايان افزود: ما در حوزه قطعه‌سازي شركت‌هايي داريم كه قطعات ريخته‌گري را تنها براي صادرات توليد مي‌كند. برخي از قطعه سازان ما به دليل مسائل ارزي و نحوه انتقال مالي با مشكل روبرو شده‌اند.

صنعت قطعه‌سازي در كشور ما بسيار توانمند است به‌طوري‌كه اغلب شركت‌هاي خارجي به قطعه سازان ايراني اعتماد كامل دارند اما اين توان بايد با تأمين نقدينگي همراه باشد تا بتواند از ظرفيت حداكثري خود بهره ببرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۶:۴۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

هرم چهار هزار ساله سنوسرت دوم، براي نخستين بار در كشور مصر براي بازديد علاقمندان بازگشايي شد. اين خبر پيرامون بازگشايي هرم چهار هزار ساله مصر نگارش شده است.

بازگشايي هرم چهار هزار ساله مصر
به گزارش شبكه تلويزيوني جهاني چين (CGTN)، اين هرم معروف به هرم اللاهون، يك گورستان سلطنتي است كه قدمت آن به دوره اي بين سال هاي 1897 تا 1878 قبل از ميلاد باز مي گردد و در استان الفيوم در يك صد كيلومتري جنوب غربي شهر قاهره قرار دارد. خالد العناني، وزير آثار باستاني مصر در يك كنفرانس مطبوعاتي گفت: اين هرم از خشت ساخته شده، اما قسمت مركزيش از ديوارهاي سنگي تشكيل و با خشت پر شده است. وي افزود: اين هرم، 106 متر طول و 48.65 متر ارتفاع دارد و درجه شيب آن، 42 است. وزير آثار باستاني مصر در عين حال اعلام كرد كه جسد موميايي فرعون هنوز در اين هرم پيدا نشده است. ويليام پتري، باستان شناس انگليسي، هرم اللاهون را در سال 1889 كشف كرد. به گفته مصطفي وزيري، رئيس شوراي عالي آثار باستاني مصر ورودي يك هرم در جهت شمالي واقع است، زيرا مصريان باستان معتقد بودند كه روح جسدش را تنها از جهت شمالي به واسطه حركت ستاره ها مي تواند شناسايي كند. وي درعين حال يادآور شد كه ورودي هرم اللاهون به دلايل نامشخصي در جهت جنوبي قرار گرفته است. عمليات مرمت اين هرم و محوطه اطراف آن در ماه اوت 2018 آغاز شد. به گفته «اشرف صبحي» مسئول ارشد عمليات حفاري در داخل هرم، ورودي اين مكان از ديواري در زير معبد يك ملكه تشكيل شده است. وي نوع خشت هاي به كار رفته در هرم را نمادي از اصلاحات كشاورزي دانست كه از دوره پادشاهي ميانه مصر آغاز و در دوره سلطنت سنوسرت دوم تكميل شده است. در همين حال، معبدي مربوط به دوره پادشاهي ميانه مصر، در فاصله 500 متري از هرم تازه كشف شده، پيدا شده است. در سال 1989 عمليات گشايش اين معبد به دليل عمق و وجود دهليزهايي در آن ناكام ماند. همچنين تعدادي نقاب چوبي حك شده براي مردان در داخل اين معبد پيدا شده كه نشان مي دهد مصريان باستان معتقد بودند روح مي تواند به جسدي برخوردار از يك اثر هنري بازگردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۳۱:۲۷ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

طبق نتايج يك پژوهش جديد نوشيدن روزانه نوشابه‌هاي شيرين گازدار، پير شدن سلول‌هاي بدن انسان را سرعت مي‌بخشد.

به گزارش خبرنگار مهر، ميزان بالاي قند داخل اين نوشيدني‌ها موجب ايجاد بيماري‌هاي مزمن در بدن مي‌شود. بيماري‌هاي قلبي، كبدي و ديابت نوع دو از شايع‌ترين بيماري‌هاي حاصل از نوشيدن مستمر و زياد نوشابه شيرين است.

تعدادي از پژوهشگران در دانشگاه كاليفرنيا به كشف جالبي درباره اثر اين نوشيدني‌ها بر سلول‌هاي بدن انسان دست يافته اند. پژوهشگران مي‌گويند بخشي به نام تلومر در DNA وجود دارد كه آن را در برابر آسيب‌ديدگي محافظت مي‌كند. تلومرها باعث مي‌شوند كه تقسيم‌هاي سلولي در بدن انسان زودتر اتفاق افتاده و سلول‌هاي جوان بيشتري توليد شوند. اما اگر اين بخش از DNA خيلي كوچك شود، تقسيم سلولي متوقف مي‌شود و سلول‌هاي بدن پير شده و مي ميرند.

كاهش طول تلومرها باعث مي‌شود تا بدن در ابتلا به بيماري‌هاي قلبي، كبدي، ديابت و حتي سرطان آسيب پذير شود. پژوهشگران با آزمايش هزاران نفر به اين نتيجه رسيده‌اند كه نوشيدن افراطي نوشابه‌هاي شيرين موجب كاهش طول تلومرها مي‌شود.

پوكي استخوان، كم خوني و نارسايي‌هاي كليوي عوارض ديگر نوشيدن زياد نوشابه‌هاي شيرين گازدار هستند. همچنين اين نوشيدني باعث ايجاد بيماري چاقي در بدن مي‌شود. براي سوزاندن ميزان قندي كه با يك ليوان نوشابه وارد بدن مي‌شود، نياز به يك ساعت پياده روي است.

در هر ليوان نوشابه ٣۵ تا ۵۵ ميلي گرم كافئين وجود دارد كه سبب بي خوابي و افزايش تپش قلب مي‌شود از سوي ديگر نوعي اعتياد ايجاد مي‌كند. رنگ‌هاي غيراستاندارد بعضي نوشابه ها نيز با تجمع در كبد به مرور باعث ايجاد نارسايي در اين عضو مي‌شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۳۰:۴۵ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز: مو يكي از مهمترين اعضاي بدن است و بايد براي حفظ سلامت آن نهايت تلاش خود را به كار گرفت؛ استفاده از مواد غذايي گياهي يا رعايت نكات كاربردي منجر به حفظ سلامت مو مي‌شود در اينجا به معرفي راهكارهاي مناسب براي حفظ سلامت مو مي‌پردازيم.

نرم كننده طبيعي مو

جوش شيرين مو را مانند شامپو تميز و مانند نرم كننده، نرم مي‌ند؛ جوش شيرين را با آب تركيب كرده و روي كف سر و موها بماليد، بعد از پنج دقيقه بشوييد. اين كار را دو مرتبه در هفته امتحان كنيد.

روغن كرچك را فراموش نكنيد

براي استحكام موها روزانه ۵ دقيقه موهايتان را در هواي آزاد شانه بزنيد و براي افزايش تراكم موها هم از روغن كرچك استفاده كنيد.

روشـن كردن مو با آبليمو

۲ قاشق غذا خوري آب ليمو تازه را با يك فنجان آب گرم مخلوط كنيد و به موهاي خود بماليد و زير نور آفتاب بمانيد.

مراقبت از موها

خشك كردن موهاي خيس با سشوار بلافاصله بعد از خارج شدن از حمام يا استخر يكي از رايج‌ترين اشتباهاتي است كه آسيبي به مراتب بيشتر از عادت‌هاي بد به مو وارد مي‌كند.

قدرت شنبليله در استحكام مو

اگر تار موهاي شما نازك شده است، شنبليله بخوريد. پودر دانه شنبليله تاثير بسزايي در ضخيم و پر پشت شدن مو‌ها دارد.

از آب داغ استفاده نكنيد

آب داغ پوست و مو را خشك مي‌كند و عمر رنگ مو را هم كاهش مي‌دهد. با آب ولرم سرتان را بشوييد، نرم‌كننده بزنيد و بعد با سردترين دماي آبي كه قادر به تحمل آن هستيد موها را آبكشي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۳۰:۲۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

مدير اجرايي طرح ملي تكاپو وزارت تعاون، كار و رفاه با اشاره به اينكه وام هاي اشتغالزايي بازدهي كافي را ندارد گفت: براي ايجاد شغل پايدار و با دوام نيازمند ايجاد يك نهاد توسعه اي هستيم، تا با مطالعه بتواند اشتغال ماندگار ايجاد كند.

رضا تازيكي، مدير اجرايي طرح ملي تكاپو وزارت تعاون، كار و رفاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، درباره اينكه وام هاي اشتغالزايي بازدهي كافي را ندارد و منجر به ايجاد اشتغال پايدار نمي شود گفت: وام ابزار قدرت دستگاه هاي اجرايي شده است . نهادسازي بايد ابزار قدرت دستگاه هاي اجرايي باشد،در نساجي يك آزمايشگاه جامع نساجي كشور نداريم،براي همين نمي توانيم پارچه ها را صادر كنيم. زماني كه مي خواهيم صادر كنيم مي گويند گواهينامه آزمايشگاه بياوريد، ولي ما گواهينامه آزمايشگاه نداريم، اين نهاد سازي است كه ما نداريم. يعني 100 سال سابقه توليد نساجي در كشور داريم،اما در اين مدت هيچ دولت آزمايشگاه نساجي ايجاد نكرده است.

وي ادامه داد:بسياري از پارچه هايي كه در كشور توليد مي شود مشكل بهداشتي دارد،اين مسائل جز نهاد سازي است. اگر سياست انتخابي داشتيم،گلوگاه ها را شناسايي مي كرديم و نهاد موظف شده اين موضوع را شناسايي مي كرد،نهاد بخش خصوصي و دولتي است. نهاد نبايد دولتي باشد،كاري كه تركيه كرده است، بايد انجام دهيم. آنها آزمايشگاه نساجي دارند،اما ما نداريم .از ديگر مشكلات اين است كه هيچ كدام از محصولات ايراني برند ايراني ندارد. به طور مثال فرش هاي ايراني لگو فرش ايراني ندارد. زماني كه لگو نصب شود خريدار فرش دنيا متوجه مي شود كه اين فرش ايراني است و در كدام منطقه توليد شده است.

مدير اجرايي طرح ملي تكاپو وزارت تعاون، كار و رفاه بيان كرد: اين اقدامات وظايف نهادهاي تسهيل گري است كه بايد انجام دهند. بايد نهادهايي را ايجاد كنيم كه تسهيل گران حرفه اي و متخصص در آن باشد. دولت بايد سازمان توسعه اي ايجاد كند. تا اين نهاد مطالعات را شروع كند. در كشورهاي ديگر هم اين سازمان توسعه اي وجود دارد. ژاپن،آلمان و ،آمريكا و... سازمان توسعه اي دارند كه فرادستگاهي است.

تازيكي ادامه داد:سوالات در حوزه اشتغال تكراري است. يعني سال هاي سال است كه سوال مي كنيم اشتغال چگونه ايجاد مي شود؟ اما هيچگاه پاسخ به روزي براي آن وجود نداشته است. سياست وام دادن بسيار راحت است ولي سياست توسعه اي كار دشواري است.

وي ادامه داد: منظور از توسعه ، افزايش قابليت فرد يا جامعه به گونه اي كه خودش را مديريت كند و ضمن آزادي براي انتخاب و حق انتخاب به محيط زيست آسيب نزند. توسعه باعث ايجاد رفاه مي شود در رشد هيچگانه رفاه نيست،توسعه رفاه را به دنبال دارد. از توسعه مي توان به رشد رسيد اما از رشد نمي توان به توسعه رسيد. شغلي كه پايدار نباشد به اقتصاد آسيب مي زند. شغلي را با كيفيت تعريف مي كنيم كه حداقل 5سال تداوم داشته باشد. در تداوم است كه تخصص به وجود مي آيد. در كوتاه مدت هيچ تخصصي ايجاد نمي شود، بهره وري هم ايجاد نمي شود، يك مفهومي داريم كه اسم آن بهره وري اقتصادي است. بهره وري اقتصادي زماني ايجاد مي شود كه شغل ها پايدار باشند و كيفيت داشته باشند. بهترين شغل از حدود20تا40سال شروع مي شود.اين بهترين زمان حوزه شغلي است.

تازيكي با بيان اينكه متأسفانه سياست هاي بازار كار مبتني بر كيفيت نيست گفت:همان شغل بايد توسعه يابد. آن وقت شغل پايدار است. در صورتي كه شغل پايدار نباشد موقتي است و بعد از چندي از بين مي رود. در حالت كلي بايد بگويم كه تسهيلات اشتغالي شغل پايدار ايجاد نمي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۹:۵۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌كه سامانه ملي املاك و اسكان امسال عملياتي مي‌شود گفت: با عملياتي شدن آن امكان اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي فراهم مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، محمد اسلامي در حاشيه مراسم بهره‌برداري از مركز عمليات ايمني و اضطراري شركت فرودگاه‌ها در پاسخ به تسنيم مبني بر اين‌كه سامانه ملي املاك و اسكان به‌عنوان پيش‌نياز اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي در چه مرحله‌اي قرار دارد اظهار كرد: براي راه‌اندازي سامانه ملي املاك و اسكان يك سيستم ميان‌بر در دستور كار قرار گرفته كه با عملياتي شدن آن امكان اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي فراهم مي‌شود.

وي يادآور شد: وظيفه راه‌اندازي اين سامانه به وزارت راه سپرده شده اين در حالي بود كه اين وزارتخانه در اين زمينه از قبل وظيفه‌اي نداشته است.

وي ادامه داد: با توجه به سياست جديد دولت و وزارت راه نظام رديابي و ثبت اطلاعات در يك مدل نرم‌افزاري ايجاد و به سازمان امور مالياتي متصل مي‌شود، بر اين اساس خانه‌هاي خالي شناسايي مي‌شوند و پس از آن از اين خانه‌ها ماليات اخذ مي‌شود. سامانه ملي املاك و اسكان امسال عملياتي مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۹:۰۲ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب