اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

غذا يكي از تفريحات لذت بخش و يكي از جاذبه گردشگري در تمام دنيا محسوب مي شود و هر كشوري فرهنگ و آدام و رسوم غذاهاي محلي مخصوص به خود را دارد. به گزارش خبرنگار همگردي، براي امتحان كردن غذاهاي ملل مختلف لازم نيست حتما به آن كشور سفر كنيد، مي توانيد در تهران به رستوران هايي برويد كه غذاي كشورهاي مختلف از هند گرفته تا فرانسه را طبخ مي كنند. در اين گزارش به 10 رستوران مطرح در تهران پرداختيم كه هر كدام از آن ها غذاي يكي از كشورهاي دنيا را سرو مي كنند.

1) تاج محل، بهترين رستوران هندي در تهران
محبوب ترين و معروف ترين رستوران هندي تهران تاج محل است. اين رستوران دير زماني بوده كه در ميان رستوران هاي تهران جاي خود را باز كرده است. شما اگر قصد داريد طعم متفاوت غذاهاي هندي را بچشيد، مي توانيد اين رستوران هندي را انتخاب كنيد. تاج محل در خيابان شيخ بهايي، لاكچري ترين رستوران تهران است. اين روزها رستوران تاج محل در ميان رستوران هاي لوكس محبوبيت زيادي دارد و حتما بايد با رزرو قبلي به اين رستوران مراجعه كنيد.

2) رستوران مكزيكي چيپل
غذاهاي مكزيكي به خاطر تنوع و ادويه هاي خوش عطر و طعمي كه دارند در ميان فرهنگ ها و كشورهاي دنيا با استقبال روبرو شده اند. براي تجربه غذاهاي خوش طعم مكزيكي يك رستوران بسيار خوب در پاسداران كه ابتدا با نام رستوران مكزيكي چيپوتله شروع به كار كرد و بعدها به اسم چيپل تغيير نام داد را به شما معرفي مي كنيم. يكي از ويژگي هاي بسيار جالب رستوران چيپل فضاي داخلي آن است. زمانيكه وارد رستوران مي شويد، با ديدن ديوارها و مبل هاي قرمز حس و حال حضور در رستوراني كه غذاهاي تند سرو مي كند، به شما داده مي شود. كساني اهل غذاهاي تند هستند، حتما از غذاهاي خوشمزه سرآشپز مكزيكي رستوران چيپل لذت خواهند برد.

3) بلامونيكا، يكي از بهترين رستوران هاي ايتاليايي تهران
غذاهاي ايتاليايي با عطر و طعم بي نظيري كه دارند دل هر اهل غذايي را به سمت خود مي كشانند، اما در هر رستوراني هم نمي توان غذاي خوشمزه ايتاليايي پيدا كرد. بلامونيكا يك رستوران ايتاليايي شيك و باكلاس با پرنسل فوق العاده آموزش ديده و حرفه اي است. طراحي داخلي اين رستوران زيبا و جذاب است. مهمتر از همه چيز نسبت به فضا و كيفيت غذا، قيمت غذاهاي بلامونيكا بسيار مناسب است. محيط آن نيز دنج و صميمي بوده و براي دورهمي هاي دوستانه فوق العاده است. از جمله غذاهاي خوشمزه بلامونيكا كه حتما بايد امتحان كنيد، سالاد سزار، استيك، سالمون لمون با سس پستو، پاستاي 4 پنير و لازانيا هستند.

4) بيروت، موفق ترين رستوران عربي تهران
بيروت موفق ترين رستوران عربي تهران است، با سرآشپزي عرب كه درك خوبي از ذائقه مردم ايران دارد و بسيار هنرمندانه غذاهاي بيروتي و لبناني را با اين ذائقه سخت پسند هماهنگ مي كند. دكوراسيوني قابل قبول در كنار آهنگ هاي عربي گوش نواز كه دائما در حال پخش است، خاطره اي فراموش نشدني را براي شما ثبت مي كند. اين رستوران قليان ندارد و بوي تنباكو و دود هم در آن احساس نمي شود!

5) كوبابا، بهترين رستوران لبناني در تهران
رستوران لبناني در تهران كم نيست. در واقع در چند سال اخير غذاي هاي لبناني كه جز غذاهاي مديترانه اي محسوب مي شوند، بسيار رواج يافته اند. رستوران كوبابا يكي از بهترين رستوران هاي ملل در تهران است. اگرچه در اين رستوران غذاهاي متنوع اروپايي، ايراني و البته عربي سرو مي شود، اما غذاهاي لبناني و عربي اين رستوران كيفيت بسيار بالايي دارند. علاوه بر كيفيت غذا فضاي داخلي اين رستوران بسيار دلپذير و دوست داشتني است. تنها كافيست يكبار به كوبابا برويد و غذاي آن را امتحان كنيد كه مشتري آن شويد. همگردي به شما پيشنهاد مي كند كه براي صرف غذا ميزهاي تراس را انتخاب كنيد و در ميان غذاهاي لبناني شاورما، خوراك زبان، خوراك بره و سالاد فتوش را فراموش نكنيد.

كوبابا6) بهترين سوشي در رستوران كنزو
سوشي از محبوب ترين غذاهاي ژاپني است كه در سال هاي اخير محبوبيت دوچنداني در ايران پيدا كرده و همين موضوع موجب شده تا شاهد افزايش تعداد رستوران هاي آسيايي و به ويژه سوشي بارهاي حرفه اي در ايران باشيم. اما تمام اين رستوران ها اين غذا را خوشمزه و دلچسب طبخ نمي كنند. سوشي خوراكي برنجي در آشپزي ژاپني است و آميزه اي است از برنج پخته ژاپني با چاشني سركه، چندين گونه خوراك دريايي به صورت خام، سبزيجات و تخم مرغ كه به صورت سرد سرو مي شود. در اين ميان رستوران كنزو كه حوالي ميدان ونك واقع شده، توانسته است با اختلاف زياد با ساير رستوران ها عنوان بهترين ارائه دهنده سوشي تهران را به خود اختصاص دهد. اين رستوران آسيايي قديمي، فضاي خوبي دارد و با شيوه طبخ و سرو جالبي كه مخصوص رستوران هاي ژاپني است هم شكمتان را سير مي كند و هم شما را سر حال مي آورد، بنابراين براي خوردن بهترين سوشي عمرتان به كنزو برويد.

رستوران كنزو7) رستوران محبوب اژدهاي چيني
يكي از بهترين رستوران هاي چيني تهران كه سابقه اي طولاني در ارائه غذاهاي چيني با كيفيت هم دارد، رستوران «اژدهاي چيني» است. اين رستوران در محدوده شهرك غرب و سعادت آباد قرار گرفته است. گفتني است كه تمام پرسنل اين رستوران از قديمي هاي رستوران هاي چيني در كشور هستند. كاركنان نسل اول اين نوع از رستوران ها كه سابقه اي بيش از چهل سال دارند، اكنون دور هم در اژدهاي چيني جمع شده اند.

رستوران اژدهاي چيني8)كيوانو، محبوب ترين رستوران كره اي در تهران
كيوانو يك «تجربه كاملا متفاوت» در قلب تهران است. رستوران كيوانو براي اولين بار در ايران سبك هيجان انگيز باربيكيو كره اي را به مشتريان ارائه مي دهد. البته اگر با غذاهاي متدوال شرق آسيا و ادويه هاي آن ميانه خوبي هم نداريد، نگران نباشيد در باربيكيو كره اي كيوانو غذاها بيشتر با طعم دهنده هايي متناسب با سليقه ايراني ها طبخ مي شوند. سبك سرو غذا در اين رستوران سبكي جديد بوده، اما با روحيات ما ايراني ها سازگار است. خصوصا اگر با يك جمع صميمي و شاد به كيوانو برويد. در اين رستوران شما خودتان بايد مرحله آخر طبخ غذا را انجام دهيد! يعني مي توانيد سر ميز براي خودتان و ديگران غذا بپزيد و حتي از فرزندتان بخواهيد براي شما غذا آماده كند. اين اتفاق در حالي رقم مي خورد كه شما در يك سالن سربسته روي صندلي هاي راحتي لم داده ايد و بدون اينكه احساس خطري كنيد، يا بوي دود اذيتتان كند، آماده شدن غذا در گريل روي ميزتان را مي بينيد. به همين خاطر به آن مي گويند يك تجربه كاملا متفاوت!كيوانو

9) رستوران تركيه اي لانيا
احتمالاً نام لانيا بيشتر از هر رستوران تركيه اي ديگر به چشم و گوشتان خورده، دليل آن هم شعبه هاي متعددي است كه اين رستوران تركيه اي موفق، در نقاط مختلف تهران دارد. در اين رستوران غذاهاي مطبوع و متنوع تركيه اي با سليقه بي نهايت عالي برايتان آماده شده است. انواع كباب ها، خوراك ها و سوپ هاي تركي در اين رستوران طبخ مي شود. البته اين رستوران تنوري دارد كه نان داغ و خوش طعمي را برايتان آماده مي كند. از طرفي در كنار تمام اين موارد، برخورد حرفه اي و پذيرايي قابل قبول مشتري ها موجب شد تا لانيا در اين ليست قرار گيرد. رستوران لانيا

10) رستوران فرانسوي لئون
از مشهورترين رستوران هاي فرانسوي تهران لئون است. اين رستوران در خيابان فرشته واقع شده كه با وجود قيمت هاي بالا همچنان در رده محبوب ترين رستوران هاي فرانسوي تهران قرار دارد. البته دليل اصلي اين اتفاق غذاهاي فوق العاده خوشمزه اين رستوران است! اين فاكتور مهم زمانيكه در كنار ساير موارد مانند طراحي زيبا، برخورد حرفه اي و محترمانه، تنوع بالاي غذاها و ساير نكات مثبت قرار مي گيرد، لئون را به بهترين رستوران فرانسوي تهران بدل مي كند.رستوران لئون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۳:۳۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

بدهي‌هاي قطعي دولت به اشخاص حقيقي و حقوقي، با مطالبات قطعي معوق دولت از اشخاص مزبور، مشروط به پرداخت ۲۵ درصد بدهي‌ها به صورت نقدي تا مبلغ ۵۰ هزار ميليارد ريال از طريق اسناد خزانه تسويه مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، هيات دولت آيين‌نامه اجرايي قانون بودجه98، موضوع تهاتر بدهي و مطالبات دولت با اشخاص حقيقي و حقوقي را به پيشنهاد مشترك وزارت امور اقتصادي و دارايي، سازمان_برنامه‌و‌بودجه كشور و بانك مركزي، تصويب كرد.

مطابق اين آئين‌نامه، دولت مي‌تواند بدهي‌هاي قطعي خود به اشخاص حقيقي و حقوقي (تعاوني، خصوصي و مؤسسات عمومي غيردولتي (شهرداري‌ها)) را كه در چهارچوب قوانين و مقررات مربوط تا پايان سال 1397 ايجاد شده، با مطالبات قطعي معوق دولت از اشخاص مزبور، مشروط به پرداخت 25 درصد بدهي‌ها به صورت نقدي تا مبلغ 50 هزار ميليارد ريال از طريق اسناد خزانه به صورت جمعي-خرجي تسويه كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۱:۱۷ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

گوگل كروم مي‌تواند پسورد تمامي حساب‌هاي آنلاين شما را ذخيره‌ نمايد و سپس پسوردها را به‌عنوان يكي از قابليت‌هاي اسمارت‌لاك با حساب گوگل شما سينك كند. كروم همچنين يك password generator يا توليدكننده رمزعبور از پيش‌ساخته‌شده دارد كه با يك كليك مي‌تواند به‌صورت خودكار پسوردهاي قوي و امن ايجاد نمايد.
در ادامه اين مطلب با آموزش نحوه ايجاد يك پسورد امن در كروم با آي‌تي‌رسان همراه باشيد.

نحوه ايجاد پسورد
ابتدا مطمئن شويد كه قابليت ذخيره‌سازي پسورد در گوگل كروم فعال است. اين قابليت بايد به‌طور پيش‌فرض فعال باشد. براي بررسي اين موضوع بر روي تصوير پروفايل خود در گوشه سمت راست كليك نماييد و سپس گزينه “Passwords” را انتخاب كنيد.
شما همچنين مي‌توانيد chrome://settings/passwords را در امني‌باكس وارد كرده و سپس اينتر بزنيد.

اگر تاگل گزينه “Offer to Save Passwords” خاموش بود، آن را روشن كنيد.

سپس به وبسايتي كه مي‌خواهيد در آن حساب كاربري ايجاد نماييد برويد. زماني‌‌كه بر روي فيلد پسورد كليك مي‌كنيد يك پنجره پاپ‌آپ با پيشنهاد يك پسورد قوي ظاهر خواهد شد. بر روي “Use Suggested Password” كليك كنيد.

اگر اين پنجره پاپ‌آپ ظاهر نشد بر روي فيلد پسورد راست‌كليك كنيد و سپس بر روي “Suggest Password” كليك نماييد. اين كار باعث مي‌شود كه پنجره پاپ‌آپ با پيشنهاد يك پسورد امن و قوي در زير فيلد پسورد ظاهر شود.

به همين راحتي مي‌توان به ايجاد يك پسورد امن در كروم پرداخت. پس از انتخاب پسورد ادامه‌ مراحل ثبت‌نام را تكميل كنيد. گوگل اين پسورد را براي شما ذخيره خواهد كرد بنابراين نيازي نيست‌ تا آن را به‌خاطر بسپاريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۰:۴۲ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از انگجت، دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا، نمي‌تواند منتقدان خود را در شبكه اجتماعي توئيتر بلاك كند. طبق رأي دادگاه تجديد نظر در نيويورك، ترامپ با بلاك كردن مخالفان خود در شبكه اجتماعي ماده الحاقيه اول قانون اساسي آمريكا را زير پا مي‌گذارد.

طبق قانون مقامات رسمي كه از حساب كاربري در شبكه‌هاي اجتماعي براي مقاصد رسمي استفاده مي‌كنند، نمي‌توانند فقط به دليل مخالفت با فرد يا گروهي درباره يك موضوع خاص افراد را ساكت كنند.

البته هنوز مشخص نيست آيا ترامپ و وزارت دادگستري به اين رأي اعتراض مي‌كنند يا خير.

در اين ميان كاخ سفيد اعلام كرده حساب كاربري شخصي دونالد ترامپ (كه بيشتر اوقات نيز از آن استفاده مي‌كند) مشمول ماده الحاقيه اول قانون اساسي آمريكا نمي‌شود.

اين پرونده قانوني در ۲۰۱۷ ميلادي آغاز شد. در آن زمان انستيستو Knight First Amendment به نيابت از ۷ كاربر توئيتر كه ترامپ آنها را بلاك كرده بود، از رئيس جمهور آمريكا شكايت كرد. آنها اعلام كرده بودند حساب كاربري توئيتر ترامپ يك انجمن عمومي است و بلاك كردن آنها خلاف آزادي حق بيان است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۶:۳۵ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سلول‌هاي قرمز خون انسان كه به گلبول‌هاي قرمز شهرت دارند، پهن بوده و در مركز مقعرالطرفين هستند؛ جالب است بدانيد مجموع كل مساحت گلبول‌هاي قرمز در خون بطور متوسط بين ۳۵۰۰ - ۳۰۰۰ متر مربع است و در همين راستا امروز باشگاه خبرنگاران جوان با جمع آوري مطالبي حول اين سلول‌هاي قرمز رنگ قصد دارد تا شما را بيشتر با اين سلول آشنا كند.

مايع لزجي به نام خون و تركيبات آن
خون؛ مايعي لزج است كه بخشي از آن را مايعي به نام پلاسما و بخش ديگر را عناصر جامد معلق در پلاسما تشكيل مي‌دهد.بخش جامد خون شامل اريتروسيت‌ها (گلبول‌هاي قرمز خون)، لوكوسيت‌ها يا گلبول‌هاي سفيد و پلاكت‌ها است.

غشاي آنها از مجموعه‌اي از ليپوپروتئين‌ها تشكيل شده كه به مواد كلوئيدي و يون پتاسيم يا يون سديم غير قابل نفوذ است، اما به يون كلر و بي‌كربنات و +H و OH- نفوذ پذير است؛ تركيب مواد معدني اريتروسيت‌ها و پلاسما مشابه هم نيستند.

مقدار پتاسيم گلبول‌هاي قرمز انسان بيشتر از سديم است در حالي كه نسبت اين نمك‌ها در پلاسما برعكس است.هموگلوبين ۹۰ درصد ماده خشك گلبول‌هاي قرمز را تشكيل مي‌دهد، در حالي كه پروتئين‌ها، ليپيد‌ها و گلوكز و نمك‌هاي معدني دو درصد بقيه را بوجود مي‌آورند.تعيين تعداد اريتروسيت‌ها در خون اهميت زيادي در فيزيولوژي و كلينيك دارد و در حدود ۵/۵ ميليون گلبول قرمز در ميليمتر مكعب خون يك مرد سالم و ۴/۵ ميليون گلبول در ميليمتر مكعب خون در يك زن سالم وجود دارد.

واقعيت‌هاي خواندني درباره گلبول‌هاي قرمز خون
سلول‌هاي قرمز خون كه به گلبول‌هاي قرمز نيز معروفند، از جمله فراوان‌ترين نوع سلول‌هاي خوني هستند ديگر اجزاي عمده خون عبارتند از:

پلاسما، سلول‌هاي سفيد خون (گلبول‌هاي سفيد) و پلاكت ها
وظيفه اصلي سلول‌هاي قرمز خون انتقال اكسيژن به سلول‌هاي بدن و حمل دي اكسيد كربن به ريه‌ها است.سلول‌هاي قرمز خون شكل مقعر الطرفين دارند؛ يعني اين كه سطح سلول مثل گوي به سمت داخل انحنا يافته است.

همين شكل به گلبول‌هاي قرمز خون، سطح بزرگي براي تبادل گاز مي‌دهد همچنين گلبول‌هاي قرمز خون بسيار الاستيك (كشسان يا با قابليت ارتجاع) اند كه آنها را قادر مي‌سازد از ميان عروق خوني بسيار باريك و كوچك عبور كنند و اكسيژن را به اندام‌ها و بافت‌ها برسانند.

سلول‌هاي قرمز خون همچنين در تعيين گروه خوني انسان اهميت دارند.گروه خوني با وجود داشتن يا وجود نداشتن شناسه خاصي روي سطح سلول‌هاي قرمز خون مشخص مي‌شود.اين شناسه كه آنتي ژن هم ناميده مي‌شود به سيستم ايمني بدن در تشخيص نوع گلبول قرمز بدن كمك مي‌كند.

مشخصات گلبول‌هاي قرمز
جالب است بدانيد؛ قطر گلبول‌هاي قرمز بين ۷/۵ - ۷/۲ ميكرون و حجم متوسط هر يك از آن‌ها ۹۰ - ۸۸ ميكرون مكعب است.ضخامت آنها در ضخيم‌ترين قسمت ۲ ميكرون و در وسط يك ميكرون است و از روي اندازه هر اريتروسيت و تعداد كل آن‌ها با مساحت كلي گلبول‌هاي قرمز را در بدن مي‌توان محاسبه كرد.چون جذب و آزاد شدن اكسيژن يعني تبادلات آن در اين سطح صورت مي‌گيرد از اين نظر اين رقم واجد اهميت است، زيرا تبادل اكسيژن عمل اصلي فيزيولوژيك گلبول‌هاي قرمز است.مجموع كل مساحت گلبول‌هاي قرمز در خون انسان بطور متوسط ۳۵۰۰ - ۳۰۰۰ متر مربع است كه اين مقدار ۱۵۰۰ برابر سطح بدن برآورد مي‌شود.

گلبول‌هاي قرمز انسان پهن و در مركز مقعرالطرفين هستند با اين شكل هيچ نقطه‌اي از سلول بيشتر از ۸۵ درصد ميكرون از سطح آن فاصله ندارد در صورتي كه يك شكل كروي ۲/۵ ميكرون از سطح فاصله دارد و كل سطح ۲۰ درصد كمتر مي‌شود.اين نسبت واقعي بين سطح و حجم اجزاي گلبول‌هاي قرمز عمل انتقال اكسيژن را از اندام‌هاي تنفسي به سلول‌ها آسانتر مي‌كند.

ساختمان سلول‌هاي قرمز خون
سلول‌هاي قرمز خون ساختار منحصر به فردي دارند.اين سلول‌ها به شكل ديسك‌هايي انعطاف پذير (با قابليت انحنا و خم شدگي) هستند كه همين كمك مي‌كند نسبت سطح به حجم اين سلول‌هاي بسيار كوچك افزايش يابد.همين شكل كمك مي‌كند تا اكسيژن و دي اكسيد كربن با سهولت بيشتري از اين سو به آن سوي غشاي پلاسمايي سلول‌هاي قرمز خون منتشر شوند.

سلول‌هاي قرمز خون حاوي مقادير زيادي از پروتئيني به نام هموگلوبين اند؛ اين آهن حاوي مولكولي است كه به اكسيژن متصل مي‌شود به صورتي كه مولكول‌هاي اكسيژن وارد رگ‌هاي خوني داخل ريه‌ها مي‌شوند.بر خلاف سلول‌هاي ديگر بدن، سلول‌هاي قرمز بالغ خون حاوي هسته، ميتوكندري يا ريبوزوم نيستند.نبود اين ساختار‌هاي سلولي جا را براي صد‌ها ميليون مولكول هموگلوبين كه در گلبول‌هاي قرمز خون يافت مي‌شوند، باز مي‌كند.جهش در ژن هموگلوبين مي‌تواند ايجاد سلول‌هاي داسي شكل را به دنبال داشته باشد و به اختلال سلول داسي شكل منجر شود.

تبادل گاز سلول‌هاي قرمز خون
اكسيژن و دي اكسيد كربن از طريق سيستم قلبي عروقي از ميان بدن نقل و انتقال پيدا مي‌كنند.هنگامي كه قلب، خون را به گردش درمي آورد، خون تهي از اكسيژن كه به قلب باز مي‌گردد به ريه‌ها پمپ مي‌شود.بدن، اكسيژن را از طريق دستگاه تنفسي به دست مي‌آورد به اين ترتيت كه در ريه‌ها، شريان‌هاي ريوي، عروق خوني كوچك تري به نام شريانچه‌ها را تشكيل مي‌دهند.شريانچه ها، جريان خون را به مويرگ‌هايي كه اطراف آلوئول‌هاي (كيسه‌هاي هواي كوچك داخل ريه‌ها كه وظيفه تبادل گاز را انجام مي‌دهند) ريه احاطه مي‌كنند، هدايت مي‌كنند.

مولكول‌هاي هموگلوبين داخل گلبول‌هاي قرمز خون، دي اكسيد كربن را از بافت‌هاي بدن بر مي‌دارند و با اكسيژن اشباع مي‌شوند.حالا خون غني از اكسيژن به قلب باز مي‌گردد و به بقيه بدن پمپ مي‌شود؛ هنگامي كه خون به بافت‌هاي سيستميك (در گردش خون سيستميك) مي‌رسد، اكسيژن از خون به سلول‌هاي اطراف منتشر مي‌شود.دي اكسيد كربن به عنوان نتيجه تنفس سلولي از مايع ميان بافتي اطراف سلول‌هاي بدن به داخل خون منتشر مي‌شود.

چگونگي توليد سلول‌هاي قرمز خون
سطوح پايين اكسيژن مي‌تواند به دلايل مختلفي شامل از دست دادن خون، حضور در ارتفاع بالا، ورزش، آسيب به مغز استخوان و سطوح هموگلوبين پايين رخ دهد.زماني كه كليه‌ها سطوح پايين اكسيژن را تشخيص مي‌دهند، هورموني به نام اريتروپويتين را توليد و منتشر مي‌كنند.اريتروپويتين توليد سلول‌هاي قرمز خون توسط مغز استخوان قرمز را بر مي‌انگيزد.

هنگامي كه گلبول‌هاي قرمز بيشتري وارد گردش خون مي‌شود، سطوح اكسيژن خون و بافت افزايش مي‌يابد.زماني كه كليه‌ها افزايش سطوح اكسيژن در خون را حس مي‌كنند، انتشار اريتروپويتين كند مي‌شود در نتيجه، توليد سلول‌هاي قرمز خون كاهش مي‌يابد.سلول‌هاي قرمز خون يك بزرگسال به دليل نداشتن هسته و اندامك‌هاي ديگر، نمي‌تواند ميتوز (تقسيم سلولي) انجام دهد تا تقسيم شود يا ساختار‌هاي سلولي جديدي را توليد كند.

هنگامي كه اين سلول‌ها پير مي‌شوند يا آسيب مي‌بينند، اكثر قريب به اتفاق شان به وسيله طحال، كبد و غدد لنفاوي از گردش خون حذف مي‌شوند.اين ساختار‌هاي بدن داراي نوعي از سلول‌هاي سفيد خون به نام ماكروفاژ‌ها هستند كه سلول‌هاي خوني در حال مرگ يا آسيب ديده را در بر مي‌گيرند و هضم مي‌كنند.تخريب سلول‌هاي قرمز خون و خونسازي معمولاً با يك سرعت انجام مي‌شود تا هموستازي (حفظ شرايط پايدار و تعادل) در گردش سلول‌هاي قرمز خون تضمين شود.

معرفي انواع كم خوني‌ها
سلول‌هاي قرمز خون مي‌توانند بيماري‌هايي داشته باشند كه باعث مي‌شود شكل اين سلول‌ها تغيير كند يا به شكلي غير طبيعي بزرگ يا كوچك شوند.كم خوني وضعيتي است كه در آن به اندازه كافي سلول‌هاي قرمز سالم براي حمل اكسيژن به سلول‌هاي بدن وجود ندارد و در نتيجه، افراد مبتلا به كم خوني ممكن است خستگي، سرگيجه، تنگي نفس يا تپش قلب را تجربه كنند.عوامل كم خوني شامل از دست رفتن ناگهاني يا مزمن خون، توليد ناكافي سلول‌هاي قرمز خون و تخريب سلول‌هاي قرمز خون است.

انواع شايع كم خوني عبارتند از:
كم خوني ناشي از فقر آهن
نتيجه كمبود آهن در بدن، كافي نبودن سلول‌هاي قرمز خون است. عوامل آن هم شامل از دست دادن ناگهاني خون، قاعدگي زنان، مصرف ناكافي آهن يا جذب ناكافي مواد غذايي است.

كم خوني داسي شكل
اين اختلال ارثي كه توسط يك جهش در ژن هموگلوبين ايجاد مي‌شود باعث مي‌شود سلول‌هاي قرمز خون شكل داسي شكل بگيرند؛ اين سلول‌هاي با شكل غير طبيعي در رگ‌هاي خوني گير مي‌كنند و مانع جريان طبيعي خون مي‌شوند.

كم خوني نرموسيتيك (Normocytic)
اين وضعيت از توليد نشدن سلول‌هاي قرمز خون ناشي مي‌شود، اما سلول‌هايي كه توليد مي‌شوند اندازه و شكل طبيعي دارند؛ اين شرايط ممكن است از بيماري‌هاي كليوي، اختلال در عملكرد مغز استخوان يا ديگر بيماري‌هاي مزمن ناشي شود.

كم خوني هموليتيك
سلول‌هاي قرمز خون به شكلي نارس كه معمولاً نتيجه يك عفونت، اختلال خود ايمني يا سرطان خون است از بين مي‌روند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۵:۴۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعيد يادگاري متخصص چشم درباره علل بروز بيماري هايفما اظهار كرد: خونريزي به داخل اتاق قدامي چشم تحت عنوان هايفما شناخته مي‌شود؛ اين عارضه مي‌تواند خود به خود يا به دنبال بيماري‌هاي چشمي خاص روي دهد ولي شايع‌ترين عامل آن ضربات وارده بر چشم است.

وي با اشاره به اينكه پارگي عروق موجود در ريشه عنبيه (قسمت رنگي چشم) علت اصلي اين بيماري محسوب مي‌شود، گفت: بعضي از ضايعات مادرزادي چشمي هم مي‌تواند در كودكي باعث بروز هايفماي خود به خودي شوند.

يادگاري درباره علائم و نشانه‌ها بروز اين عارضه بيان كرد: تاري ديد، درد چشم، مشاهده رسوب خون در داخل چشم از شايعترين علل بروز اين بيماري به شمار مي‌رود.

وي درباره راه‌هاي درمان هايفما اظهار كرد: در صورتي كه هايفما به دليل بيماري سيستميكي كه تظاهرات داخل چشمي دارد مثل ديابت ايجاد شده باشد، درمان بيماري زمينه‌اي جز اصلي اقدامات درماني را تشكيل مي‌دهد.

مراقبت‌هاي بعد از درمان هايفما چگونه است؟
اين متخصص چشم پزشكي افزود: نكته مهم در درمان هرنوع هايفما، استراحت مطلق در بستر به حالت نيمه نشسته است كه باعث رسوب خون، پيشگيري از عود خونريزي و تسريع در جذب لخته خون مي‌شود همچنين تماشاي تلويزيون و مطالعه كردن بي خطر هستند.

يادگاري با اشاره به اينكه مدت زمان استراحت حداقل پنج روز است و پس از اين دوره مي‌توان فعاليت‌هاي عادي روزمره را به تدريج از سر گرفت، اضافه كرد: درمان هايفما عمدتا دارويي است ولي در موارد خاصي ممكن است اقدامات جراحي نيز انجام شود؛ استفاده از آسپرين در اين دوره مجاز نيست ولي براي كاهش درد مي‌توان از استامينوفن استفاده كرد.

اين متخصص تصريح كرد: استفاده از ساير دارو‌هاي ضد انعقادي مثل وارفارين بايد تحت نظر پزشك انجام شود و لازم است در دوران استراحت از بروز هر نوع ضربه‌اي به چشم جدا پرهيز شود ؛ براي اين منظور گذاشتن پوشش پلاستيكي روي چشم آسيب ديده الزامي است.

وي با اشاره به مراقبت‌هاي ويژه چشم بيماري كه يك بار دچار هايفما شده است، متذكر شد: اين فرد بايد در تمام طول عمر خود مانع از وقوع آسيب مجدد به چشم شود به همين دليل ادامه فعاليت‌هاي ورزشي كه ممكن است همراه با ضربات وارده به ناحيه چشم باشند (مانند ورزش‌هاي رزمي) توصيه نمي‌شود.

يادگاري بيان كرد: علاوه بر اين، چشم آسيب ديده همواره حساس‌تر از چشم سالم خواهد بود به همين دليل حتي اگر ضربه‌اي جزيي به چشمي كه سابقه هايفما دارد وارد شد بايد جدي گرفته شود و در اسرع وقت مورد معاينه قرار بگيرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۵:۱۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

رن ژنگفي؛ موسس و مديرعامل شركت هواوي در گفتگو با نشريه فايننشيال تايمز (به نقل از وب‌سايت CNBC) اعلام كرد كه در صورت درخواست دولت چين از كمپاني وي جهت شكستن قفل دستگاه‌هاي خود، نام‌برده از رويكرد اپل تبعيت نموده و از انجام چنين كاري امتناع خواهد كرد.

اين مديراجرايي، هنگام گفتگو پيرامون حفظ حريم خصوصي مشتريان از اپل به‌عنوان مدل اصلي مدنظر خود ياد كرد. سال گذشته تيم كوك؛ مديرعامل اپل علنا اعلام كرد كه اپل هرگز مشتريان خود را به يك كالا مبدل نخواهد كرد. بعلاوه پيش‌تر در سال 2016، اپل براي دفاع از خود در برابر امتناع از پذيرش درخواست آنلاك كردن گوشي آي‌فون 5c متعلق به سيد فاروق؛ تيرانداز حادثه سن برناردينو در دادگاه حاضر شد. اين كمپاني نگران بود كه در صورت ايجاد ورژن ويژه‌اي از سيستم‌عامل iOS كه امكان بازگشايي قفل آي‌فون فاروق را در اختيار ماموران FBI قرار دهد؛ اين نرم‌افزار احتمالا مورد سوءاستفاده قرار گرفته و حريم خصوصي كليه كاربران آ‌ي‌فون را تهديد خواهد كرد.

آقاي رن به داده‌هاي تحت مالكيت مشتريان هواوي اشاره نموده و خاطرنشان كرد كه مسئوليت رديابي كاربران بر عهده شركت‌هاي مخابراتي و نه كمپاني‌هاي توليدكننده گوشي است. اما علي‌رغم اظهارنظرهاي ضدونقيض مطرح شده از سوي دونالد ترامپ؛ رئيس‌جمهور آمريكا، اقدام اخير اين كشور مبني بر قرار دادن نام هواوي در ليست سياه وزارت بازرگاني ايالات‌متحده با مقوله حريم خصوصي هيچ ارتباطي نداشته و دسترسي كمپاني چيني به قطعات و نرم‌افزارهاي آمريكايي را مسدود نموده است. ايالات‌متحده نگران است كه هواوي در سايه قوانين دولت كمونيستي چين و بر اساس دستورات آن به سمت جاسوسي از مشتريان خود گرايش پيدا كند. اين موضوع منجر به طرح شايعاتي پيرامون وجود حفره‌هاي مخفي در محصولات هواوي و ارسال اطلاعات از طريق اين كانال به دولت پكن شد. هواوي چنين اتهامي را بارها رد كرده و ليانگ هوا؛ رياست كمپاني نيز پيشنهاد امضاي سند “ضدجاسوسي” با كليه كشورها را مطرح نموده است.

موسس هواوي مي‌گويد كه ايالات‌متحده بر كليه فعاليت‌هاي شركت‌هاي فني خود نظارت دارد

“ما هرگز چنين كاري (فروش داده‌هاي مشتريان) را انجام نخواهيم داد. در صورت انجام چنين كاري حتي براي يك نوبت نيز ايالات‌متحده شواهد گردآوري شده خود را در سراسر جهان منتشر مي‌كرد و به‌دنبال آن 170 كشور و منطقه‌اي كه ما در آن‌ها مشغول فعاليت هستيم؛ خريداري محصولات هواوي را متوقف مي‌كردند و كمپاني ما دچار فروپاشي مي‌شد. پس از اين اتفاقات، چه كسي بدهي‌هاي ما را پرداخت خواهد كرد؟ همگي كاركنان ما افراد بسيار شايسته‌اي هستند؛ لذا از كار استعفا داده و شركت‌هاي خود را راه‌اندازي خواهند كرد و مرا در مسير پرداخت بدهي‌هايمان تنها خواهند گذاشت. در آن لحظه من مرگ را بر زندگي ترجيح مي‌دهم. – رن ژنگفي؛ موسس و مديرعامل هواوي”

اين مديراجرايي مي‌گويد كه نگراني‌هاي دولت ترامپ بي‌اساس بوده و دولت چين، شركت‌هاي خصوصي نظير هواوي را از طريق به‌كارگيري قوانين و ماليات مديريت مي‌كند. رن همچنين مي‌افزايد كه چين در فعاليت‌هاي تجاري هواوي هيچ‌گونه دخالتي ندارد. وي مي‌گويد: “من نمي‌دانم كه چرا دولت آمريكا كليه فعاليت‌هاي كمپاني‌هاي فني خود را به‌صورت موبه‌مو رصد مي‌كند. آن‌ها همانند يك مادرخوانده عمل مي‌كنند و حتي در صورت تن دادن شركت‌ها به اين وضعيت نيز دخترخوانده‌هايشان احتمالا مستثني خواهند شد.”

با توجه به ممنوعيت اعمال شده عليه هواوي انتظار مي‌رود كه درآمد اين كمپاني طي سال جاري با افت چشمگير 30 ميليارد دلاري مواجه شود. اما اين كمپاني كماكان سودآور بوده و در سال 2019 به سوددهي تقريبي 8 ميليارد دلاري دست خواهد يافت. با اين‌حال اين توليدكننده اعلام كرده كه طي سال آينده قادر به پيشي گرفتن از سامسونگ و تبديل شدن به بزرگ‌ترين توليدكننده اسمارت‌فون در جهان نخواهد بود. اين همان هدفي است كه هواوي از سال 2016 پيرامون آن صحبت كرده است. سال گذشته اين كمپاني توانست 206 ميليون دستگاه گوشي را به فروش برساند و پس از سامسونگ و اپل، جايگاه سوم را به خود اختصاص دهد. همچنين فروش 59 ميليون واحدي هندست‌هاي هواوي طي 3 ماهه نخست امسال نيز اين كمپاني را در رتبه دوم و پشت سر سامسونگ قرار داد. اما كمپاني چيني اعلام كرده كه فروش هندست‌هاي هواوي در خارج از چين طي سال جاري 40 تا 60 درصد كاهش خواهد يافت. اين موضوع از فروش كلي 140 تا 160 ميليون دستگاهي اسمارت‌فون‌هاي هواوي طي سال 2019 حكايت دارد.

هفته گذشته، دونالد ترامپ و شي جين‌پينگ؛ روساي‌جمهور ايالات‌متحده و چين با اجراي يك آتش‌بس موقت جهت توقف جنگ تجاري به‌راه افتاده ميان 2 كشور موافقت كردند. آقاي ترامپ اعلام كرد كه چين با خريداري مقادير فراواني از محصولات كشاورزي آمريكا موافقت نموده است. وي همچنين خاطرنشان كرد كه كمپاني‌هاي آمريكايي مي‌توانند تجهيزات خود را به هواوي بفروشند. البته در اين‌جا روي كلام با تجهيزاتي است كه براي امنيت ملي ايالات‌متحده چندان مشكل‌ساز نيستند. با اين‌حال جان ساندرمن؛ معاون واحد امور صادرات در اداره صنعت و امنيت وزارت بازرگاني آمريكا (BIS) هفته گذشته با ارسال ايميلي اعلام كرد كه نام هواوي كماكان در ليست سياه قرار دارد و اين موضوع كماكان بايستي مدنظر قرار گيرد. لذا تا اين لحظه هيچ‌يك از كمپاني‌هاي آمريكايي در خصوص ادامه فروش خدمات به توليدكننده چيني، بيانيه‌اي صادر نكرده‌اند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۷:۱۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز به نقل از ايرنا، سندرم روده تحريك‌پذير (IBS) يك اختلال شايع گوارشي است كه با علائمي مانند اسهال، يبوست، شكم درد، استرس، خستگي مزمن و نفخ همراه است.
حدود ۱۰ تا ۲۳ درصد از جمعيت جهان و ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعيت آمريكا به اين اختلال مبتلا هستند. هر سال حدود ۲.۴ تا ۳.۵ ميليون نفر بر اثر اين عارضه در آمريكا به پزشك مراجعه مي‌كنند. هزينه‌هاي ناشي از اين عارضه شامل درمان، مراقبت‌هاي پزشكي، كاهش بهره‌وري و غيبت در محل كار حدود ۲۱ ميليارد دلار در سال برآورد شده است.

معمولاً از روش‌هاي پرهزينه و تهاجمي مانند كولونوسكوپي براي تشخيص اين عارضه استفاده مي‌شود.

محققان دانشگاه مك مستر موفق به شناسايي يك نشانگر زيستي جديد در ادرار شده‌اند كه به سادگي قادر به تشخيص سندرم روده تحريك‌پذير بدون نياز به آزمايش‌هاي تهاجمي است و مي‌تواند روش‌هاي درماني را متحول كند. محققان با بررسي نمونه ادرار بيماران مبتلا به سندرم روده تحريك‌پذير دريافتند امضاهاي متابوليك متمايز در افراد مبتلا به IBS افزايش مي‌يابد. برخي از متابوليت‌ها (اجزاي شركت‌كننده در سوخت و ساز سلولي) مربوط به تخريب كلاژن هستند كه محققان منشا آن را روده مي‌دانند و معتقدند نقصان لايه داخلي روده در عملكرد آن تاثيرگذار است. اين نشانگرهاي زيستي روشي مطمئن و بي‌خطر براي تشخيص دقيق بيماري است و مي‌تواند منجر به روش‌هاي درماني موثر شود.

كنترل رژيم غذايي، تغيير سبك زندگي، اجتناب از تنش‌هاي روحي و ورزش، مهم‌ترين روش‌هاي درمان سندرم روده تحريك‌پذير هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۶:۱۱ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز، در كنار اثرات مورد نياز، دارو ممكن است عوارض جانبي ناخواسته نيز داشته باشد. اگرچه تمام اين عوارض جانبي رخ نمي دهد، اما در صورت رخداد بايد به پزشك مراجعه كنيد. در صورت بروز هر گونه عوارض جانبي، در اسرع وقت به پزشك مراجعه كنيد:

عوارض جانبي كه بسيار رايج است:
درد كمر، كشاله ران، پهلو يا درد عضلاني
درد قفسه سينه
لرز
سرگيجه
غش كردن
ضربان قلب سريع
تب با افزايش عرق
قرمزي پوست
سردرد
طعم فلزي
تهوع يا استفراغ
بي حسي، درد يا سوزش دست يا پا
درد يا قرمزي در محل تزريق
بثورات پوستي يا كهير
تورم دهان يا گلو
مشكل تنفس

عوارض جانبي كه بيشتر رايج است:
درد شكم يا معده
گرفتگي يا درد

عوارض جانبي كه كمتر شايع است يا نادر است:
دوبيني
احساس بيماري
ضعف بدون احساس سرگيجه يا غش

عوارض جانبي كه كمتر شايع است يا نادر است:
درد قفسه سينه يا گلو، به ويژه هنگام بلع
مدفوع با علائم خون (رنگ قرمز يا سياه)

علائم اوليه مصرف بيش از حد آهن
اسهال (ممكن است حاوي خون باشد)
تب
حالت تهوع
درد معده يا گرفتگي (شديد)
استفراغ، شديد (ممكن است حاوي خون باشد)

عوارض بعد از مصرف بيش از حد آهن
كبودي لب ها، ناخن ها و كف دست ها
تشنج
پوست رنگ پريده
تنفس با عمق كم و سريع
خستگي يا ضعف غيرعادي
ضربان قلب ضعيف و سريع

ممكن است برخي از عوارض جانبي كه نياز به مراقبت هاي پزشكي ندارند رخ دهند. اين عوارض جانبي ممكن است در طول درمان از بين بروند زيرا بدن شما با دارو سازگار مي شود. همچنين ممكن است متخصص مراقبت هاي بهداشتي شما در مورد راه هاي پيشگيري يا كاهش برخي از اين عوارض جانبي به شما كمك كند. اگر هر يك از عوارض جانبي زير ادامه داشت يا باعث ناراحتي شما شد و يا در مورد آنها سؤالي داشتيد، با پزشك خود مشورت كنيد:
يبوست
اسهال
گرفتگي عضلات پا
حالت تهوع
استفراغ
ادرار تيره
سوزش سر دل
لكه شدن دندانها

ساير عوارض جانبي كه در ليست ذكر نشده نيز ممكن است در برخي از بيماران ديده شود. اگر متوجه اثرات ديگري شديد، با متخصص مراقبت هاي بهداشتي خود مشورت كنيد.

احتياط هاي لازم هنگام مصرف قرص آهن
وقتي آهن با مواد غذايي خاص تركيب مي شود مقدار زيادي از ارزش خود را از دست مي دهد. در صورت مصرف قرص آهن، بايد از مصرف غذاهاي زير بپرهيزيد و يا فقط به مقدار بسيار كم، حداقل يك ساعت قبل يا 2 ساعت بعد از مصرف آهن، آن ها را مصرف كنيد.
پنير و ماست
تخم مرغ
شير
اسفناج
چاي يا قهوه
نان و غلات و سبوس

هرگز مكمل هاي آهن و آنتي اسيدها يا مكمل هاي كلسيم را همزمان مصرف نكنيد. بهتر است دوزهاي اين دو محصول را با فاصله 1 تا 2 ساعت از يكديگر مصرف كنيد تا از مزاياي مكمل ها و قرص ها بهره مند شويد.

اگر قرصهاي آهن را بدون نسخه مصرف مي كنيد:
اگر آهن را به صورت تزريقي دريافت مي كنيد، مكمل هاي آهن خوراكي را مصرف نكنيد. انجام اين كار باعث مسموميت با آهن مي شود. به طور مرتب مقدار زيادي آهن را براي مدت بيش از 6 ماه بدون مراجعه به پزشك مصرف نكنيد. افراد به مقدار مختلف به آهن نياز دارند، و كساني كه بيماري هاي خاص دارند مي توانند با مصرف بيش از حد آهن در طول زمان مسموم شوند.

قرص هاي آهن رنگ مدفوع شما را به سياه و سبز يا خاكستري تغيير مي دهد. اين مسئله طبيعي است، اما چون خونريزي داخلي نيز مي تواند باعث تيره شدن رنگ مدفوع شود، بايد هر تغيير رنگ را به پزشك خود بگوييد. اگر فكر مي كنيد شما يا هر كس ديگري بيش از حد آهن مصرف كرده است:
با پزشك، مركز كنترل سم، يا نزديكترين مركز اورژانس بيمارستان تماس بگيريد.
بلافاصله به اورژانس مراجعه كنيد
جعبه قرص آهن را با خود ببريد

علائم اوليه مصرف بيش از حد آهن ممكن است تا 60 دقيقه يا بيشتر ظاهر نشود. در صورت ظاهر نشدن علائم منتظر نشانه ها نباشيد و پس از مصرف بيش از حد به اورژانس مراجعه كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۵:۴۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش اقتصاد نيوز به نقل از ايسنا، فولكس واگن كه بدون شك يكي از بزرگترين شركت‌هاي خودروسازي در جهان به شمار مي‌رود و سهم قابل توجهي از بازار فروش اروپا را تحت سلطه خود درآورده است، در سال‌هاي اخير تحت تأثير رسوايي خودروهاي ديزلي موسوم به ديزل گيت كاهش قابل توجهي را در ميزان فروش خودورهاي توليدي و محبوبيت خود تجربه كرده است.

حالا بر اساس آمار و گزارشي كه در وب سايت best selling cars منتشر شده است ، مي‌توان دريافت كه مجموع كل فروش خودروهاي شركت خودروسازي فولكس واگن در جهان در سال ۲۰۱۷ ميلادي ۱۰ ميليون و ۷۴۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه بوده كه در سال گذشته با ۰.۹ درصد رشد و افزايش به ۱۰ ميليون و ۸۳۴ هزار دستگاه خودرو رسيده است.

در سال ۲۰۱۸ ميلادي فولكس واگن در اروپا توانسته است، در مجموع ۴ ميليون و ۳۸۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو بفروشد كه در مقايسه با سال ۲۰۱۷ ميلادي معادل ۴ ميليون و ۳۲۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو، يك رشد ۱.۲ درصدي را تجربه كرده است.

فروش فولكس واگن در بازار آلمان نيز در سال گذشته ميلادي، يك ميليون و ۲۸۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو بوده است كه در سال قبل از آن معادل يك ميليون و ۲۸۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو بوده است كه منجر به يك كاهش ۰.۱ درصدي براي اين خودروساز آلماني پرآوازه شده است.

آمار فروش خودروهاي فولكس واگن در روسيه نيز در سال ۲۰۱۷، ۱۹۱ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو بوده كه با ۱۹.۸ درصد رشد به ۲۲۹ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۸ ميلادي رسيده است.

در آمريكاي شمالي نيز كه به نظر مي‌رسد مهد و سرآغاز رسانه‌اي كردن رسوايي خودروهاي ديزلي فولكس واگن بوده است، ۹۵۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودروي فولكس واگن در سال گذشته ميلادي به فروش رفته است كه نسبت به سال قبل از آنكه ۹۷۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه بوده، ۲ درصد ريزش پيدا كرده است.

اين برند در كشورهاي آمريكاي لاتين نيز در سال ۲۰۱۷ ميلادي توانسته است ۵۲۱ هزار و ۶۰۰ دستگاه به فروش برساند و در سال بعد از آن، اين رقم را با ۱۳.۱ درصد افزايش به ۵۹۰ هزار دستگاه خودرو برساند.

برزيل يكي از كشورهايي است كه با ۳۰.۴ درصد افزايش بيشترين رشد و ميزان فروش خودروهاي فروخته شده فولكس واگن در بازارهاي جهاني را به نام خود ثبت كرده و آمار فروش اين خودروساز آلماني در اين كشور را از ۳۰۸ هزار به ۴۰۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو رسانده است.

در كشورهاي شرق آسيا نيز، ميزان فروش خودروهاي اين برند آلماني در سال ۲۰۱۷ ميلادي، ۴ ميليون و ۵۰۵ هزار و ۸۰۰ دستگاه بوده كه در سال بعد از آن به ۴ ميليون و ۵۴۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو رسيده و ۰.۹ رشد را براي خود به ثبت رسانده است.

فروش فولكس واگن همچنين در چين به عنوان يكي از بزرگترين و مهم‌ترين بازارهاي فروش خودرو در جهان، با ۰.۵ درصد رشد از ۴ ميليون و ۱۸۴ هزار و ۲۰۰ به ۴ ميليون ۲۰۷ هزار و ۱۰۰ در سال ۲۰۱۸ ميلادي دستگاه رسيده است.

بر اساس نقشه بالا، مي‌توان به وضوح وضعيت فروش خودروهاي فولكس واگن در سال ۲۰۱۸ را در كشورها و مناطق مختلف جهان مشاهده كرد كه در اين ميان همانند آنچه بسياري از تحليلگران برآورد كرده بودند، آمريكاي شمالي كمترين و آمريكاي جنوبي توانسته است بيشترين استقبال را از خودروهاي اين برند آلماني به نام خود ثبت كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۵:۲۱ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند