اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شوراي پول و اعتبار، با اشاره به نشست روز گذشته اين شورا ، گفت: در اين جلسه اعضاي شوراي پول و اعتبار با افزايش سقف وام مسكن متقاضيان مسكن مهر موافقت كردند.

وي با بيان اينكه پيش از تسهيلات پرداختي به واحدهاي مسكن مهر 40 ميليون تومان بود، ادامه داد: با موافقت اعضاي شوراي پول و اعتبار اين مبلغ براي متقاضيان پرديس به پنجاه ميليون تومان افزايش يافت.

نماينده مردم اردكان در مجلس با اعلام اينكه با مصوبه شوراي پول و اعتبار ميزان تسهيلات مسكن مهر از 40 ميليون تومان به 45 ميليون تومان افزايش يافت، اضافه كرد: وزير راه و شهرسازي نيز قول داد تا پرونده مسكن مهر را تا پايان سالجاري ببندد.

عضو ناظر مجلس در شوراي پول و اعتبار تصريح كرد: با اين مصوبه، 500 هزار مسكن نيمه تمام مهر درسطح كشور كه براي تملكِ 400 هزار آن متقاضي وجود دارد، بنا به قول وزير راه وشهرسازي، به اتمام خواهد رسيد و پرونده اين پروژه تا پايان امسال بسته خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۴:۴۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم قبل از سفر - ممكن است برنامه ريزي براي سفر را خود انجام دهيد و يا به دست مشاوران سفر بسپاريد تا آن‌ها را انجام دهند. در هر صورت اين كار نياز به پيگيري دارد. مواردي مانند: برنامه و بودجه سفر، اطلاع يابي، بررسي دقيق قيمتها، مديريت هزينه ها، مشورت با كارشناسان و ... البته خود شما نيز بايد نسبت به كار‌هاي سفر آگاه باشيد.

توجه ويژه به برنامه‌ي سفر (بودجه. روز‌هاي سفر)
انتخاب مقصد سفر هميشه چالش برانگيز است. اگر مي‌خواهيد يك انتخاب معقول داشته باشيد، بايد آنرا با توجه به بودجه‌ي سفر و تعداد روز‌هاي سفر، انتخاب كنيد. البته اختصاص دادن بودجه و تعيين روز‌هاي سفر بايد قبل از سفر انجام شود تا هنگام انتخاب مقصد، بهتر بتوانيد تصميم بگيريد.

اطلاع از اخبار و اطلاعات سايت‌هاي مسافرتي
هميشه در چندين سايت مسافرتي عضويت داشته باشيد تا خبر‌هاي مربوط به تخفيف را دريافت كنيد. در برخي زمان ها، سفر‌هاي تخفيف داري ارائه مي‌شود كه با اطلاع داشتن از آنها، مي‌توانيد به راحتي خريداري كنيد. اين تخفيفات سهم ويژه‌اي در هزينه‌هاي سفر دارد.

معروف و گران بودن نشانه ارائه بهترين خدمات نيست
برخي از آژانس‌هاي مسافرتي، هتل‌ها و پرواز‌ها بدليل معروفيتي كه در كسب و كار خود بدست آورده اند، گران‌تر نيز هستند. هميشه گران بودن به معناي ارائه بهترين خدمت نيست. برخي هتل‌هاي تازه تاسيس نيز هستند كه داراي امكانات مناسبي هستند و به دليل راه اندازي جديد، تخفيفات خوبي ارائه مي‌دهند.

به هزينه‌هاي اضافي، بگوييد "نه"
آژانس‌هاي مسافرتي معمولا، گزينه‌هاي زيادي را براي بسته‌هاي مسافرتي در نظر مي‌گيرند و براي سود بيشتر، بسيار تبليغ مي‌كنند. اين گزينه‌ها كه بايد هزينه‌ي بيشتري را براي آن پرداخت كنيد را مي‌توانيد خود با پرداخت هزينه‌اي كمتر انجام دهيد.

مشتري آژانس‌هاي پاسخگو باشيد
معمولا مسافرت در روز‌هاي تعطيل صورت مي‌گيرد. ممكن است در طول سفر در رابطه به هتل و يا مكان‌هاي گردشگري نياز به راهنمايي آژانس مسافرتي و يا هماهنگي داشته باشيد. آژانس‌هاي مسافرتي ۷ ساعت در ۲۴ ساعت را بايد باز باشند تا پاسخگوي مسافران باشند. پس هماهنگي‌هاي لازم را داشته باشيد و آژانس مسافرتي خوبي را انتخاب كنيد.

برنامه ريزي سفر را به خوبي انجام دهيد
برنامه ريزي خوب براي سفر، نه تنها باعث صرفه جويي در بودجه و هزينه‌ها مي‌شود، بلكه باعث مي‌شود تا از امكانات بيشتري بهره‌مند شويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۱:۴۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

شير ميان ساير نوشيدني ها حاوي ويتامين هاي ب كمپلكس، ويتامين آ و دي و مواد معدني مانند كلسيم، پروتئين حيواني و اسيد لاكتيك است. به نقل از steptohealth، تركيب شير به همراه عسل خواص باورنكردني براي ارتقاي سطح سلامت دارد:
به گزارش بهداشت نيوز: محافظت از پوست: تركيب شير و عسل داراي خواص ضد ميكروبي و پاك كننده است. بسياري از محصولات زيبايي حاصل اين تركيب هستند. مصرف اين نوشيدني به شفافيت پوست كمك مي كند و درماني موثر براي سلوليت است.

هضم موثر غذا: عسل داراي خواص پره بيوتيك است و از رشد باكتري هاي مفيد در سيستم گوارش حمايت مي كند. باكتري هاي مفيد روده به سيستم هضم و جذب موثر مواد غذايي كمك مي كنند و حتي روي عملكرد موثر مغز نيز تاثير دارند. پره بيوتيك ها در شير نيز يافت مي شوند و كاهنده يبوست، گرفتگي عضلات، و باكتري هاي مضر بدن هستند.

افزايش مقاومت: خوردن شير به همراه عسل به طور روزانه، باعث افزايش مقاومت بدن شما مي شود. شير داراي پروتئين و عسل حاوي كربوهيدرات است. هر دوي اين عناصر براي تحريك متابوليسم شما ضروري هستند.

حفظ سلامت استخوان ها: نوشيدن شير به همراه عسل، باعث جذب بيشتر كلسيم در بدن شده و همين امر از بروز بيماري هايي مانند پوكي استخوان و التهاب مفاصل پيشگيري مي كند.

مبارزه با بي خوابي: خوردن شير گرم همراه با عسل قبل از خواب شبانه، يكي از شناخته شده ترين روش ها براي مبارزه با بي خوابي است. هر كدام از اين مواد به تنهايي با بي خوابي مبارزه مي كنند ولي تاثير تركيبي آنها خواص چند برابر دارد. عسل تنها ماده شيرين است كه به شما اجازه مي دهد كنترل بيشتري روي انسولين توليدي بدن داشته باشيد. اين روند باعث مي شود مغز شما تريپتوفان بيشتري توليد كند. اين ماده شيميايي سپس به سروتونين تبديل مي شود؛ هورموني كه به بهبود خواب كمك مي كند. شير گرم همچنين ناراحتي معده را كاهش مي دهد و به بهبود خواب كمك مي كند.

مبارزه با پيري زودرس: آنتي اكسيدان هاي موجود در تركيب شير و عسل به مبارزه با راديكال هاي آزاد بدن مي رود. راديكال هاي آزاد تاثيرات مخربي روي همه سيستم هاي بدن دارند؛ به پوست آسيب مي رسانند و منجر به لكه هاي پوستي مي شوند. تركيب شير و عسل، فعاليت راديكال هاي آزاد در بدن را خنثي مي كند.

مبارزه با باكتري ها: شير و عسل تاثيرات بسيار مثبتي در مبارزه با برخي از باكتري ها دارد، كاهنده علائم سرماخوردگي و سرفه است و به سيستم تنفسي شما كمك مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۵۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز: ما براي شروع اين راه تازه، چند پيشنهاد ساده با شما در ميان مي‌گذاريم.

ساعت را عقب بكشيد
وعده شام را حذف نكنيد و سالاد ميوه را جايگزين غذاي شبانه نكنيد. اما به‌جاي شام خوردن در ساعت ۱۰شب، اين وعده را تا ساعت ۷:۳۰ ميل كنيد. يادتان نرود كه بدن شما آماده استراحت است و هرچه به ساعات پاياني شب نزديك شويد، موادغذايي مصرف‌شده را بيشتر جذب مي‌كند.

برنامه غذايي را روي يخچال بچسبانيد
غذا درست‌كردن و خوردوخوراكتان را دست‌ كم نگيريد. شمايي كه براي همه جنبه‌هاي زندگي‌تان برنامه‌ريزي مي‌كنيد، چرا نبايد غذاهايتان را با برنامه آماده كنيد؟ سعي كنيد در ابتداي هر هفته، فهرست تازه‌اي براي غذاهاي روزانه آماده و موادغذايي موجود در خانه را براساس همين فهرست تهيه كنيد.

كالري شمردن را فراموش كنيد
بيشتر از آنكه به شمارش كالري‌ها فكر كنيد، به سالم‌خوري و حفظ تناسب موادغذايي موردنيازتان توجه كنيد. به اين فكر كنيد كه حجم چربي، پروتئين و كربوهيدرات مصرفي‌تان تناسب داشته يا اينكه امروز مدام چربي به بدنتان وارد كرده‌ايد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۲۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

محبوبترين و درآمدزا ترين مشاغل كشور كدامند؟
اقتصاد نيوز: بر اساس گزارش مركز آمار ايران، در بهار امسال بخش خدمات بيشترين سهم اشتغال را نسبت به دو بخش صنعت و كشاورزي به خود اختصاص داده است.

به گزارش اقتصاد نيوز به نقل از ايسنا، بر اساس نتايج آمارگيري مركز آمار ايران در بهار ۹۸، بررسي اشتغال در بخش‌هاي عمده فعاليت‌هاي اقتصادي نشان مي‌دهد كه بخش خدمات با ۴۹.۶ درصد بيشترين سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. بخش‌هاي صنعت با ۳۱.۵ درصد و كشاورزي با ۱۸.۹ درصد در رتبه‌هاي بعد قرار دارند.

سهم شاغلان بخش كشاورزي در بهار ۹۸ نسبت به فصل مشابه سال گذشته، ۰.۲ درصد و بخش صنعت ۰.۳ درصد افزايش داشته است در حالي كه از سهم شاغلان بخش خدمات ۰.۵ درصد كاسته شده است.

باوجود آنكه سهم شاغلان بخش خدمات در بهار سال گذشته ۵۰.۱ درصد بوده اين ميزان در بهار ۱۳۹۸ با ۰.۵ درصد كاهش به ۴۹.۶ درصد رسيده است. نكته قابل توجه اينكه تعداد شاغلان مرد بخش خدمات از ۴۹.۵ درصد در بهار سال گذشته به ۴۸.۸ درصد در بهار امسال رسيده و ۰.۷ درصد كاهش را نشان مي‌دهد اين در حالي است كه سهم شاغلان زن بخش خدمات از ۵۲.۴ درصد در بهار ۹۷ به ۵۳.۲ درصد در بهار ۹۸ رسيده و ۸ درصد رشد را نشان مي‌دهد.

كارشناسان بر اين باورند كه بخش خدمات گنجايش بيشتري براي جذب زنان و جوانان نسبت به ديگر بخش‌هاي اقتصادي دارد و مي‌تواند بستر مناسبي براي حضور در عرصه فعاليت‌هاي اقتصادي و اجتماعي فراهم كند.

علي اصلاني، عضو كانون عالي شوراهاي اسلامي كار در گفت‬ گفت‌وگو با ايسنا، دليل افزايش تعداد شاغلان بخش خدمات را تنوع مشاغل خدماتي، درآمدزايي بالا و كم هزينه بودن آنها مي‌داند.

او مي‌گويد: كسب و كارهاي خدماتي از ريسك كمتري نسبت به مشاغل ديگر برخوردارند و به دليل تنوع و جذابيت مورد استقبال عمومي قرار دارند.

اصلاني با بيان اينكه بيش از ۸۵ درصد مشاغل در كشورهاي خارجي در گرايش خدماتي است، مي‌گويد: تغيير شيوه‌هاي زندگي و بروكراسي‌هاي پيچيده اداري موجب شده تا افراد چون دردسر كمتري براي راه اندازي دارند، به دنبال مشاغل خدماتي بروند.

پيشنهاد وي به دولت اين است كه در شرايط حاضر كه استقبال از شغل‌هاي خدماتي افزايش يافته از ظرفيت‌هاي موجود در حوزه گردشگري، حمل و نقل و آي تي براي گسترش مشاغل خدماتي و كاهش بيكاري كارجويان استفاده كند.

به گزارش ايسنا، با وجود آنكه كسب و كارهاي خدماتي امروز درصد بالايي از سهم اشتغال كشور را به خود اختصاص داده و جذابيت اين مشاغل روز به روز بيشتر مي‌شود كارشناسان معتقدند بدون همراهي بخش‌هاي كشاورزي و صنعت، توسعه اشتغال در بخش خدمات نمي‌تواند به ايجاد يك بازار كار متعادل منجر شود. در حال حاضر پرستاري، مهمانداري و مددكار اجتماعي از جمله مشاغل خدماتي پر تقاضا در كشورهاي ديگر به شمار مي‌روند كه استقبال از آنها به دليل درآمد و جايگاه بالايي كه دارند روز به روز بيشتر مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۰۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبرنگار مهر، بازار ارز اين روزها عليرغم فضاي پرتنش سياسي، ثبات و آرامش را تجربه مي‌كند و اين درست خلاف آن چيزي است كه دشمنان با اعمال سخت‌ترين تحريم‌ها قصد داشتند در بازار ارز ايران رخ دهد. در اين ميان، مدتها است كه عليرغم آنكه دلالان بسياري از روزها با طرح مسائل سياسي، خيز برمي‌دارند تا مجدد قيمت‌ها را در بازار بالا ببرند، اما مديريت درست و به جاي بازارساز، بازي آنها را بر هم مي‌ريزد و داستان را به نحو ديگري پيش مي‌برد.

مديريت ارزي چگونه نبض بازار را به دست گرفت؟

بر اين اساس است كه صرافي‌هاي بانكي اعلام مي‌كنند كه بانك مركزي اين روزها بيشتر خريدار ارز است تا فروشنده و اگر هم تزريقي در بازار انجام دهد، به طور قطع، رقمش بسيار ناچيز است؛ اما همين مديريت، دلالان را غافلگير كرده است. البته علاوه بر منابعي كه بانك مركزي اين روزها با مديريت خود از بازار جمع مي‌كند، منابع ارزي ناشي از صادرات غيرنفتي نيز به كمك آمده و بسياري از نيازهاي ارزي كشور را تأمين كرده است، به خصوص اينكه واردات در مقابل صادرات نيز يكي از روش‌هاي رفع تعهد ارزي است كه اين روزها اتفاقاً با استقبال بسياري مواجه شده است.

مديران نظام بانكي بر اين باورند كه اگر حتي فروش نفت هم به صفر برسد، صادرات غيرنفتي و ارزهاي حاصل از طريق آن مي‌تواند به خوبي نيازهاي ارزي كشور را پاسخگو باشد و البته اثبات اين ادعا هم در روند تأمين ارز مورد نياز واردات ظرف ماه هاي گذشته است. بر اساس آمارهاي رسمي، ميزان بازگشت ارز صادرات نيز ظرف ماه هاي گذشته سرعت گرفته و اين يعني بانك مركزي توان كمتري را براي تأمين مالي بخش وارداتي كشور قرار داده و بيشتر متمركز بر تأمين ارز مورد نياز كالاهاي اساسي شده است، چراكه صادركننده و واردكننده راه خود را پيدا كرده و ارز را با قيمت‌هاي متعادل و مورد توافق، تأمين مي‌كنند.

نمايه آماري از معاملات ارزي ۹۸

آنگونه كه آمارهاي رسمي از مبادلات ارز از ابتداي سال ۹۸ تا نيمه تيرماه نشان مي‌دهد، بالغ بر ۵ ميليارد يورو خريد ارز از سوي واردكنندگان بابت واردات صورت گرفته و در مقابل، صادركنندگان بالغ بر ۵ ميليارد و ۲۳۸ ميليون يورو ارز براي فروش عرضه كرده‌اند؛ اين در شرايطي است كه ميانگين نرخ خريد يورو در سامانه نيما ظرف اين مدت، ده هزار و ۸۴۱ تومان بوده كه اين رقم در بازار ثانويه به چيزي حدود ۱۰ هزار و ۵۹۷ تومان رسيده است.

از سوي ديگر، ميانگين قيمت موزون سنا براي ارزهاي مختلف بر اساس اسكناس و حواله ارزي نيز نشانگر آن است كه بين دو نرخ ميانگين موزون سنا -اسكناس و ميانگين موزون سنا-حواله ارزي و همچنين بازار ثانويه سامانه نيما، تفاوت‌هايي وجود دارد، به اين معنا كه از ابتداي تيرماه تا يازدهم اين ماه، ميانگين نرخ فروش يورو بر اساس ميانگين موزون سنا (اسكناس) برابر ۱۴ هزار و ۸۴۷ تومان، بر اساس ميانگين موزون سنا (حواله ارزي) برابر با ۱۲ هزار و ۶۷۶ تومان و بر اساس بازار ثانويه سامانه نيما، برابر با ۱۰ هزار و ۵۹۷ تومان بوده است.

ارز فروردين ۹۸ ارديبهشت ۹۸ خرداد ۹۸ تير ۹۸
يورو اسكناس ۱۵۳۱۰۰ ۱۶۳۱۴۲ ۱۵۲۴۵۶ ۱۴۸۴۷۲
حواله ارزي ۱۱۰۱۰۱ ۱۱۳۵۵۵ ۱۲۳۹۶۸ ۱۲۶۷۵۸
دلار اسكناس ۱۳۴۷۷۸ ۱۴۴۷۸۱ ۱۳۳۸۰۹ ۱۲۹۰۹۷
حواله ارزي ۹۳۵۱۷ ۹۹۱۰۶ ۱۱۰۱۰۳ ۱۱۳۱۱۴
درهم اسكناس ۳۷۰۴۰ ۳۹۰۵۵ ۳۶۸۲۷ ۳۵۶۰۲
حواله ارزي ۲۶۰۸۳ ۲۷۸۰۵ ۳۰۲۵۹ ۳۱۰۹۵
يوان اسكناس ۲۰۹۴۰ ۲۱۵۹۳ ۲۰۳۸۴ ۱۹۶۰۱
حواله ارزي ۱۳۲۵۸ ۱۴۸۱۰ ۱۵۹۳۵ ۱۵۸۳۸
روپيه اسكناس ۲۰۰۵ ۲۱۰۵ ۱۹۸۵ ۱۹۴۲
حواله ارزي ۱۲۱۲ ۱۳۶۴ ۱۵۰۲ ۱۵۳۲
لير اسكناس ۲۵۲۱۵ ۲۵۱۲۷ ۲۳۹۳۸ ۲۳۵۱۶
حواله ارزي ۱۶۵۲۷ ۱۷۶۶۹ ۱۷۶۳۹ ۱۷۲۳۹

آمار نشان مي‌دهد كه روند اختلاف بين ميانگين فروش يورو در بازار ثانويه سامانه نيما و ميانگين موزون سنا (اسكناس) مبني بر اين است كه در فروردين ۹۸ تفاوت دو نرخ مذكور نزديك به ۶ هزار تومان در هر يورو يعني حدود ۶۲ درصد بوده كه در خردادماه به ۴ هزار تومان يعني ۳۶ درصد كاهش يافته است؛ ضمن اينكه طي يازده روز تيرماه نيز تفاوت مزبور به حداقل خود از ابتداي سال جاري رسيده است كه دو هزار تومان را نشان مي‌دهد.

در اين ميان آنگونه كه گزارش رسمي معاونت بررسي‌هاي اقتصادي اتاق بازرگاني تهران هم نشان مي‌دهد، اگرچه روند كاهشي تفاوت دو نرخ در جهت نزديك سازي آنها، اقدامي مثبت بوده ولي لازم است توجه شود كه اولاً طي دوره از ابتداي سال تا يازده تير ۹۸، تقريباً نرخ اسكناس بازار سنا تغييري نداشته و تفاوت ۱۶ درصدي دو نرخ در شرايط فعلي، همچنان بالا و قابل توجه است كه مي‌تواند زمينه ساز استمرار تقاضاي كاذب براي ارز و غيرشفاف شدن درآمدهاي ارزي كشور باشد؛ لذا ضرورت دارد كاهش واقعي دو نرخ و يكسان سازي آن مورد توجه و پيگيري مسئولان ارزي كشور باشد.

فروردين ۹۸ ارديبهشت ۹۸ خرداد ۹۸ تير ۹۸
اختلاف نرخ سنا و نيما (ريال) ۵۸۲۷۹ ۶۰۴۶۶ ۳۹۹۴۶ ۲۰۲۴۷
درصد اختلاف ۶۱.۵ ۵۸.۹ ۳۵.۵ ۱۵.۸

كارنامه ارزي سامانه نيما هم البته نشان مي‌دهد كه از ابتداي سال ۹۸ تاكنون، بيشترين ميزان معاملات خريد ارز بابت واردات و بيشترين مجموع معاملات فروش ارز صادرتي مربوط به ماه ارديبهشت بوده كه به ترتيب معادل ۲ ميليارد و ۲۹ ميليون يورو و ۲ ميليارد و ۱۵۶ ميليون يورو بوده است. اين در شرايطي است كه در خردادماه سال ۹۸، بر اساس آمارهاي رسمي نسبت به ارديبهشت ماه مجموع معاملات خريد ارز بابت واردات با كاهش ۲۷ درصدي و مجموع معاملات فروش ارز صادراتي نيز با كاهش ۴۲ درصدي مواجه بوده است.

فروردين ۹۸ ارديبهشت ۹۸ خرداد ۹۸ تا ۱۱ تيرماه ۹۸ مجموع
مجموع معاملات خريد ارز بابت واردات (ميليون يورو) ۹۹۱۶۴ ۲۰۲۹.۲۶ ۱۴۷۹.۵۴ ۵۲۱.۱۷ ۵۰۲۱.۶۱
مجموع معاملات فروش ارز صادراتي (ميليون يورو) ۱۲۷۲.۶۷ ۲۱۵۵.۶۴ ۱۲۵۳.۵۶ ۵۵۶.۴۴ ۵۲۳۸.۳۱
ميانگين نرخ خريد يورو در بازار ثانويه (ريال) ۹۴۱۲۸ ۱۰۵۹۱۷ ۱۱۸۰۰۱ ۱۲۸۶۳۷ ۱۰۸۴۰۸
ميانگين نرخ فروش يورو در بازار ثانويه (ريال) ۹۴۸۲۱ ۱۰۲۶۷۶ ۱۱۲۵۱۰ ۱۲۸۲۲۵

۱۰۵۹۶۸


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۴۸:۴۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

«‌زنوبيا ارسلان»‌ نويسنده اهل «‌دبي» است كه مي‌گويد به عنوان يك مادر فقدان آثار ادبي مرتبط با دين، ارزش‌ها و هويت كودكانش را احساس كرد و تصميم گرفت خود قلم به دست بگيرد.

به گزارش ايسنا به نقل از نشنال، احساس كمبود آثار ادبي مرتبط با فرهنگ و هويت يك مسلمان از كودكي اين نويسنده شكل گرفت. «ارسلان» در اين‌باره مي‌گويد: «زماني كه كودك بودم، هيچ اثري از خودم يا انعكاسي از دينم را در كتاب‌هايي مي‌خواندم نمي‌ديدم و اين اتفاق در همان دوران كودكي هم مرا آشفته مي‌كرد.»

او مي‌افزايد: «سال‌ها بعد، در مقام يك مادر و نويسنده كتاب‌ كودك، كمبود كتاب‌هايي مهيج و جالب را با عناوين و موضوعاتي كه متناسب با عقايد و ارزش‌هاي مسلمانان باشد احساس كردم.»

آخرين جرقه براي نوشتن كتاب‌هاي مرتبط با عقايد يك مسلمان زماني اتفاق افتاد كه دختر هشت‌ساله اين نويسنده از او پرسيد چه نام‌هايي را براي شخصيت‌هاي داستاني كه قرار است به عنوان تكليف به مدرسه ارائه دهد انتخاب كند. «ارسلان» نام‌هايي همچون «‌عايشه»،‌ «علي»‌ و «فاطمه» را پيشنهاد داد، اما دخترش اين نام‌ها را نپذيرفت و شخصيت‌هايي با نام‌هاي انگليسي و به سبك داستان‌هاي انگليسي خلق كرد.

با اين‌كه دختر «ارسلان» تمام عمرش را در امارات متحده عربي زندگي كرده، شيفته آثار نويسندگاني همچون «انيد بلايتون» و «رولد دال» است.

«ارسلان» مي‌گويد:‌ «‌آثار اين نويسندگان مسلما بي‌نظير محسوب مي‌شوند و من به شخصه در دوران كودكي شيفته اين آثار بودم ولي اين حقيقت را نبايد فراموش كرد كه اين آثار نبايد تنها آثاري باشند كه فرزندان ما مطالعه مي‌كنند.»‌

او مي‌افزايد:‌ «كتاب‌ها همچون آينه هستند و كودكان بايد انعكاسي از خود را در آن‌ها ببيند.»

سومين و جديدترين كتاب اين نويسنده، «در ميان ترس و اميد: سفر يك كودك مسلمان» نام دارد كه آگوست امسال منتشر خواهد شد و «ارسلان» همچون دو اثر پيشينش از تجربيات زندگي خود به عنوان يك مادر و يك مسلمان در نگارش اين اثر نيز استفاده كرده است. او شخصيت اصلي كتاب جديد خود را در قالب يك ابرقهرمان كوچك كه شنلي بر تن دارد معرفي مي‌كند. اين كتاب به سبك كتاب‌هاي مصور طراحي شده تا به آساني اين پيام را به كودكان منتقل كند كه تمامي كودكان پتانسيل قهرمان شدن را دارند.

مادر بودن منبع الهام بزرگي براي داستان‌نويسي «ارسلان» بوده است. اولين كتاب اين نويسنده با عنوان «پيش از آن‌كه خدا تو را بيافريند» (كه پيش‌تر با عنوان‌ «پيش از تولد، فراتر از زندگي»‌ نيز شناخته مي‌شد) در نتيجه دو سوالي كه توسط فرزندش بارها از او پرسيده شده بود، خلق شد: «ما از كجا آمده‌ايم؟» و «پس از مرگ چه اتفاقي براي‌مان مي‌افتد؟»

به عقيده اين نويسنده، برخي از كتاب‌هاي كودكان منحصرا براي كودكان نوشته نشده‌اند و كتاب آخر او نيز در همين دسته قرار مي‌گيرد. «ارسلان»‌ مي‌گويد اثر جديدش با تاكيد بر ارزش‌هايي همچون شجاعت، صداقت، دفاع از مظلومان، فروتن بودن، شكرگزار بودن و عبادت كردن، مي‌تواند كودكان و بزرگسالان را مخاطب قرار دهد.

اين موضوعات نقش كليدي را در داستان‌هاي اين نويسنده ايفا مي‌كنند.

اين نويسنده ترجيح مي‌دهد آثارش را به زبان انگليسي بنويسند چرا كه براي بيشتر افراد مطالعه كتاب به اين زبان آسان‌تر است. «ارسلان» معتقد است: «تمامي كودكان عرب به يك اندازه به زبان انگليسي تسلط ندارند و نگارش كتاب به زبان انگليسي مي‌تواند آن‌ها را براي مطالعه موضوعات ارزشمند به هر دو زبان تقويت كند.»

«‌احمد الشعيبي»‌ ناشر آثار «زنوبيا ارسلان» مي‌گويد: «اين‌كه كودكان آثاري مطالعه كنند كه بتوانند با آن‌ها همذات‌پنداري كنند و بخشي از خودشان را در آن‌ها ببيند مسئله‌اي حائز اهميت است. اين امر به كودكان براي تعيين برخي از طرز فكرها همچون استانداردهاي زيبايي كه از نظر فرهنگ و جامعه قابل قبول باشد كمك خواهد كرد.»

«الشعيبي» معتقد است اين شخصيت‌ها مي‌تواند به كودكان كمك كند تا بپذيرند هر كدام مي‌توانند قهرمان داستان‌هاي خود باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۷:۰۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز دكتر محمدرضا شمس اردكاني، در اين مراسم، با قدرداني از اقدامات پيگيرانه و مجدّانه دكتر خدادوست در راستاي حفظ و ارتقاي جايگاه طب ايراني،‌ گفت: دكتر خدادوست شايسته بالاترين تقديرها و بزرگداشت‌ ها است، چراكه همواره در تمام تصميمات و اقدامات حضور داشته است و در زماني كه همه طب سنتي را تنها گذاشتند، ايشان اين طب را رها نكرد.

وي شارلاتانيزم را تنها مختص حوزه طب سنتي ندانست و افزود: در تمام عرصه ‌ها و مشاغل شاهد انجام اعمال خلاف هستيم، اما اين موجب نمي‌شود كه تمام فعالان آن عرصه مورد بازخواست و هجمه واقع شوند.

مشاور وزير بهداشت تاكيد كرد: مساله مهم، كاهش تعداد و نسبت خلافكاران است و اين تنها با افزايش تعداد متخصصاني كه در حلقه طب سنتي علمي مشغول به فعاليت هستند، تحقق مي‌ يابد.

در ادامه اين مراسم، دكتر محمود خدادوست، سرپرست سابق دفتر طب ايراني وزارت بهداشت نيز با قدرداني از حضور پرشور متخصصان و اعضاي هيات علمي و زحمات برگزاركنندگان مراسم، گفت: تلاش ما براي حفظ طب ايراني در نظام سلامت، به پشتوانه حمايت‌هاي معنوي استادان بزرگ و پيشكسوتاني انجام مي‌شد كه ذي‌ نفع اين حوزه نبودند، اما براي ارتقاي آن فعاليت مي‌كردند و مي‌توان آنها را پرچمداران اصلي طب ايراني ناميد.

وي افزود: دكتر شمس اردكاني يكي از اين پرچمداران است و زحمات ايشان در راه‌اندازي آكادميك رشته طب ايراني، بر هيچ كس پوشيده نيست.

دكتر خدادوست با گراميداشت نام استاد مرحوم، دكتر محمدمهدي اصفهاني، اظهار كرد: ايشان سنگ صبور واقعي در ناملايمات بودند و همواره با دعوت به آرامش و صبوري، ما را به ادامه مسير پيش رو تشويق مي‌ كردند.

وي با ذكر نام، از ديگر بزرگان و پيشكسوتان حوزه طب ايراني نيز ياد كرد و با تاكيد بر تلاش براي برافراشته ماندن پرچم طب ايراني، افزود: بايد بكوشيم پرچمداري اصلي در نظام سلامت، به دست دانش‌ آموختگان طب ايراني بيفتد و با عمل به رسالت خود در توسعه طب ايراني به‌ عنوان يك مكتب طبي موثر و كم‌هزينه و مبتني بر باورهاي مردم كه مي‌تواند به حوزه سلامت كمك كند، يك خدمت ايمن و موثر و به دور از افراط و تفريط را به مردم هديه كنيم، زيرا اگر نتوانيم به نياز مردم پاسخ دهيم، فضا را به افراد بدون صلاحيت كه با اهداف مادي وارد اين حوزه شده‌اند، مي‌ سپاريم.

دكترخدادوست با قدرداني از زحمات مسئولان و مديران ارشد چه در سطح دانشگاه‌ها و چه در وزارت بهداشت در دوران مسئوليت خود و ابراز خوشحالي از سپردن پرچم طب ايراني به يكي از پيشكسوتان اصلي اين حوزه، تاكيد كرد: حتما همه به‌ عنوان سربازان اين مكتب طبي وظيفه داريم در ادامه مسير، در كنار استاد دكتر شمس و ديگر استاداني كه در اين مسير همواره همراه ما بودند و در ادامه مسير هم حتما ما را همراهي مي ‌كنند، در حد توان و بضاعت خود كمك كنيم تا بتوانيم آنچه را به صلاح نظام سلامت و مردم و جامعه است، محقق سازيم.

گفتني است، در پايان اين مراسم با اهداي هدايايي از زحمات و خدمات دكتر محمود خدادوست، قدرداني شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۶:۴۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش بهداشت نيوز بارها از شنيدن چنين خبرهايي متاسف شده ايم و باز هم بايد راهكارهاي پيشگيري ازاين وقايع را بارها و بارها با شما خانواده هاي عزيز مرور كنيم.

مردان به گرمازدگي مستعدترند


مردان بيشتر از زنان مستعد گرمازدگي هستندو براي اين‌كه حرارت بدن، ۳۷ درجه سانتي گراد بماند بايدحرارت اضافي را به صورت تنفس، تعريق، تشعشع و هدايت دفع كند، اگر به هر دليلي اين اتفاق نيفتد شخص دچار گرمازدگي مي‌شود.


علايم گرمازدگي
ضعف و خستگي ، كشيدگي و درد عضلات ، استفراغ و تهوع ، پوست رنگ پريده و چسبناك، دماي طبيعي بدن ، گرفتگي عضلات ، سرگيجه ، ضعف و غش ، ادرار زرد تيره يا نارنجي ، سردرد و اسهال است.


گرمازدگي در خودرو
گرمازدگي در خودرو الزاما به دليل حضور در آفتاب و محيط بيرون اتفاق نمي افتد بلكه « خودرو» تحت تابش خورشيد، به مخزن عجيبي از گرما تبديل مي شود كه عامل خطر جدي در بروز گرمازدگي هاي حاد خواهد بود.


تفاوت رنگ خودرو براي جذب گرما
درخودروي سفيد در عرض 20 دقيقه، دما از 25 درجه به 55 درجه مي رسد كه درخودروي مشكي طي همين فاصله به 70 درجه مي رسد. پس از يك ساعت باقي ماندن در معرض خورشيد، حتي اين افزايش دما در رنگ سفيد تا 60 درجه و در مشكي تا 80 درجه خواهد بود.


كودكان و گرمازدگي
ممكن است براي شما هم پيش آمده باشد كه فرزندتان را چند دقيقه اي براي خريد نان، پرداخت قبض و... در ماشين تنها بگذاريد و در ها را نيز قفل كرده باشيد. گرچه شايد به نظر اين راهكار ايمن بيايد اما در هواي گرم بسيار خطرناك خواهد بود. اگر دماي درون خودرو به 38 درجه برسد، گرمازدگي اتفاق مي افتد.

در واقع دماي بدن كودكان خيلي سريع افزايش مي يابد زيرا بدن آن ها سه تا پنج برابر سريع تر از بزرگ سالان گرما را جذب مي كند و مي تواند پس از 10 دقيقه به بروز آسيب هاي جدي به اندام هايي مانند مغز و حتي فوت منجرشود.


پيشگيري از « گرمازدگي» درون خودرو
- تا حد امكان ماشين را در سايه پارك كنيد. در غير اين صورت پنجره ها را با سايه بان و حتي پارچه بپوشانيد تا تابش پرتوهاي خورشيد به داخل كمتر باشد.


- مقدار بسيار كمي از يكي از پنجره ها را هنگام توقف باز بگذاريد تا هوا جريان داشته باشد .
-هميشه تهويه و كولر را كنترل كنيد. اين مسئله به خصوص پيش از سفر و گردش اهميت بيشتري خواهد داشت.
- اگر داخل خودرو گرم شده است، پيش از سوار شدن حتما چند دقيقه اي درب ها را باز بگذاريد.
- هرگز كودكان و حيوانات خانگي را در خودرو تنها رها نكنيد.


- حتما بطري آب داشته باشيد و به طور مرتب آب بنوشيد. اين نكته را درباره كودكان واقعا جدي بگيريد.
- اگر متوجه حضور كودكي تنها در خودرو شديد كه احتمال بروز گرمازدگي و خطرات آن وجود داشت، بي توجه نباشيد. حتي اگر نتوانستيد راننده را پيدا كنيد، با پليس تماس بگيريد و مطمئن باشيد كه چند دقيقه تعلل نه تنها باعث گرمازدگي كودك مي شود بلكه حيات او را هم به خطر مي اندازد.


- در صورت بروز علايم گرمازدگي مانند بي حالي، حالت تهوع، گرم شدن و قرمزي پوست بدن، تپش قلب و ... در خود يا فرزندتان بلافاصله ماشين را نگه داريد، به محيط خنك و سايه برويد.

با نوشاندن آب و مرطوب كردن بدن با آب ولرم، دماي بدن را پايين بياوريد.
نوشيدني عناب و شكر ضد عطش براي رفع گرمازدگي بهتر است عناب را در آب بجوشانيد و با كمي شكر به صورت خنك ميل كنيد. براي رفع گرمازدگي دم كرده عناب و زرشك را همراه با مقداري شكر ميل كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۶:۱۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبرگزاري تسنيم، محسن صالحي‌نيا با اشاره به اينكه فضاي اقتصادي كشور، مناسب‌ترين راه براي پايداري اقتصاد و توجه ويژه به "ساخت داخل" است و اظهار داشت: حمايت و پشتيباني از توليدات داخلي موجب پايداري اشتغال،‌ تأمين نيازهاي اساسي مردم،‌ كاهش وابستگي به واردات، عامل جلوگيري از خروج ارز و در نهايت موجبات شكوفايي اقتصادي كشور است.

وي افزود: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در راستاي ايجاد زيرساخت‌هاي سخت افزاري و ارائه خدمات نرم افزاري براي سرمايه گذاري صنعتي در كشور، سه برنامه عملياتي را ذيل محور "توسعه توليد و تعميق ساخت داخل" ، تا پايان سال جاري در دستور كار ويژه خود قرار داده است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، فعال سازي ظرفيت خالي 1100 واحد توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور، ارتقاء و افزايش ظرفيت تصفيه‌خانه فاضلاب شهرك‌ هاي صنعتي چرمشهر در استان‌هاي خراسان رضوي و تهران به منظور اجراي پروژه توسعه توليد و تجارت صنايع نساجي و پوشاك با هدف رشد 25 درصدي و ايجاد اشتغال براي 93 هزار نفر و همچنين پياده ‌سازي طرح توسعه 40 خوشه‌ صنعتي را از جمله برنامه‌هاي مهم اين سازمان در سال رونق توليد اعلام كرد.

صالحي‌نيا همچنين ايجاد دبيرخانه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي در 10 استان كشور به منظور توسعه تعامل و همكاري بين خريداران و سازندگان تجهيزات، قطعات و ماشين آلات صنعتي و تقويت توانايي صنايع كوچك و متوسط حوزه پيمانكاري از طريق تكميل و بهبود زنجيره ارزش آن‌ها براي افزايش توليد و اشتغالزايي، به‌روز آوري فرآيندهاي فني و محصولات، بهبود قابليت رقابت بين‌المللي، جلب سرمايه گذاري و سفارش‌هاي خارجي، تشويق جايگزيني واردات و رشد صادرات محصولات را از ديگر ظرفيت‌هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به منظور "توسعه توليد و تعميق ساخت داخل" عنوان كرد.

وي اضافه كرد: افزايش آگاهي و جلب مشاركت مردم نسبت به سرمايه گذاري توليدي در جهت توسعه توليد ساخت داخل، رفع قوانين مخل و مزاحم توليد و تسهيل و روان سازي فرآيندهاي توليدي در كشور، كاهش واردات محصولات داراي مشابه توليد داخل، تغيير نگرش فرهنگي در خريد محصولات ايراني به‌جاي محصولات خارجي، اجراي كامل قانون بهبود مستمر فضاي كسب و كار، تشويق مردم به تشكيل تعاوني‌هاي توليدي به منظور افزايش هم‌افزايي در توليد، هدايت و تخصيص منابع بانكي و تأمين نقدينگي لازم براي فعاليت‌هاي مولد اقتصادي، گسترش مناسبات و پيوندهاي منطقه‌اي و حضور فعال در بازارهاي جهاني با هدف توسعه مبادلات اقتصادي و تجاري، حمايت از نوسازي و تجهيز بنگاه‌هاي توليدي به دانش فني روز با هدف ارتقاء بهره‌وري و رقابت پذيري، هدايت برنامه‌ريزي شده درآمدهاي ارزي به سمت سرمايه گذاري‌هاي مولد پايدار و تدوين و اجراي بسته جامع خدمات اعتباري، ‌بانكي و مالي ويژه واحدهاي معتبر كشور از جمله راهكارهاي حمايت از توليد داخلي است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين افزايش آگاهي صاحبان صنايع از شاخص‌هاي فضاي كسب و كار، افزايش سطح دانش صاحبان صنايع از قوانين مالي، بانكي، بيمه و امور مالياتي، توانمند سازي شاغلين واحدهاي صنعتي در زمينه بهبود كيفيت محصولات توليدي، به‌روز رساني فنآوري موجود صنايع در جهت افزايش كيفيت توليدات داخلي، استفاده از خدمات مشاوره‌اي توسط مديران واحدهاي صنعتي براي افزايش دانش و آگاهي مربوط به توليد، ايجاد و توسعه بازارهاي جديد داخلي محصولات صنايع، شناسايي و ايجاد بازارهاي منطقه‌اي و بين‌المللي و توسعه صادرات محصولات صنايع، تأمين مواد اوليه باكيفيت داخلي و كاهش وابستگي به مواد اوليه خارجي، افزايش خلاقيت و كارآفريني در توليد محصولات منحصر به فرد و باكيفيت و پرهيز از اخذ تسهيلات بانكي و اتكاء به توان مالي و منابع در اختيار واحدهاي صنعتي را نيز از عوامل مؤثر در مقاوم سازي توليد واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط عنوان كرد.

صالحي‌نيا تصريح كرد: خوشبختانه با همت تلاشگران عرصه توليد و صنعت كشور و همكاري و همراهي مسئولان، اقتصاد كشورمان بدون توجه به فشارهاي اقتصادي و تحريم‌هاي دشمنان در مسير توسعه و توانمندي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۵:۳۵ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند