اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

به گزارش خبرگزاري تسنيم، انجمن پالايشگاه هاي روغن سازي ايران، متشكل از كارخانجات اصلي توليد انواع روغن هاي خودرو و صنعتي در كشور كه بيش از 90 درصد نياز بازار داخلي به انواع محصولات روانكار را تامين مي نمايد، در اطلاعيه اي به نرخ جديد خوراك مصرفي اين واحدهاي صنعتي كه توسط شركت هاي پالايش نفت اعلام گرديده است واكنش نشان داد.
دربخشي از اين اطلاعيه آمده است، افزايش 19 درصدي خوراك كارخانجات روغن سازي(لوبكات) در مرداد ماه سال جاري، عملا موجب غيراقتصادي شدن عمليات توليدي در اين واحدها شده و بازار داخلي را تحت تاثير قرار خواهد داد. باتوجه به اينكه ناوگان هاي حمل و نقل جاده اي، حمل و نقل ريلي، حمل و نقل دريايي و بسياري از صنايع و حتي خانوارها، مصرف كنندگان اصلي اين كالاي استراتژيك هستند، تصميم افزايش ناگهاني نرخ خوراك براساس فرمولي كه اساسا منطبق با شرايط فعلي حاكم بر فضاي اقتصادي كشور نيست، موجبات هرج و مرج در بازار و تضييع حقوق مصرف كنندگان و توليد كنندگان را به دنبال خواهد داشت.
لازم به توضيح است، خوراك واحدهاي روغن سازي(لوبكات) از ابتداي سال جاري تاكنون 38 درصد افزايش يافته و اين درحالي است كه قيمت انواع روغن هاي موتوري بصورت تثبيتي و تحت نظارت سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان مي باشد. ميزان افزايش نرخ خوراك از ابتداي سال 1396 تاكنون حدود 425 درصد بوده كه تنها در سال 1397، افزايشي به ميزان 182 درصد را تجربه نموده است.
ارزش اين خوراك تقريبا معادل با ارزش HSFO180 در نظرگرفته شده و در حاليكه اين فرآورده در بازار خليج فارس با تخفيف حداقل 50 دلاري به مشتريان خارجي عرضه مي شود، در بازار داخلي با قيمتي 15 درصد بالاتر از قيمت پايه، در اختيار توليد كنندگان داخلي كه عمده نياز بازار داخل را تامين مي نمايند قرار گرفته كه اين موضوع جاي تامل فراوان دارد.
در بخش پاياني اين اطلاعيه تاكيد شده است، در سالي كه بنا بر بيانات مقام معظم رهبري با نام «رونق توليد» نامگذاري شده، فشار حداكثري به توليد كنندگان و نهايتا مردم عادي كه مصرف كنندگان اين نوع محصولات بصورت تجاري يا خانگي هستند، در ازاي شناسايي سود بالاتر براي شركت هاي پالايش نفت، موضوعي نيست كه نهادهاي نظارتي مانند ستاد تنظيم بازار و سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان به راحتي از كنار آن عبور نمايند.
لازم به ذكر است، باتوجه به نرخ فعلي خوراك، نه تنها توليد داخلي انواع محصولات روانكار از حيز انتفاع خارج شده، بلكه صادرات اين محصولات نيز با زياني قابل توجه مواجه گرديده و ارز آوري شركت هاي توليدي را نيز به شدت تحت تاثير قرار خواهد داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۲۷:۴۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

مهديه پازوكي، مجسمه ساز جوان در آخرين روز نمايشگاهش درگذشت.

پازوكي متولد سال ۱۳۵۸ در تهران بود و در دانشگاه هنر تهران در رشته‌ طراحي فرش تحصيل كرده بود.

پازوكي آثار خود را با الهام از تزئينات هندسه سنتي در معماري ايراني به وجود مي‌آورد و آينه‌كاري‌هاي او، نسبت‌هاي رياضي را در قالب حجم‌هايي پياده مي‌كرد كه گاه حضوري آشكار در ميان جمع داشت و گاه در گوشه و زواياي محيط جا مي‌گرفت.

جديدترين آثار اين هنرمند در نمايشگاه گروهي با نام “باريشه‌هاي پوشيده در خاك تيره انرژي خورشيد و گوهر ماه را در خود جذب كردند خيس از باران و شبنم، آنها فهميده بودند…” ۱۴ تا ۳۱ تيرماه در گالري پروژه‌هاي آران به نمايش درآمد و هم‌زمان با پايان نمايشگاه، اين هنرمند دارفاني را وداع گفت.

او علاوه بر همكاري با شركت‌هاي توليد فرش، نمايشگاه انفرادي طراحي و نقاشي در موزه‌ هنر معاصر اصفهان، نمايشگاه انفرادي “حاشيه در برابر متن” گالري شيرين، و شركت در نمايشگاه گروهي “منتخبين جايزه ويستا ۹۵” گالري ويستا و نمايشگاه گروهي “چند روايت معتبر” پروژه‌هاي آران را در سابقه كاري خود داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۷:۱۲ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

سخنگوي سازمان انتقال خون با اشاره به اهداي خون صد درصد داوطلبانه در كشور، گفت: خون‌هاي اهدايي ايرانيان بالاترين ضريب سلامت و امنيت را داراست.

به گزارش ايسنا، در نشست آموزشي روابط عمومي‌هاي سازمان انتقال خون و ادارت كل استاني، سخنگوي سازمان انتقال خون، ايرانيان را داراي خوني با بالاترين ضريب سلامت و امنيت در منطقه و داراي رتبه سلامتي بالايي در دنيا دانست.

در اين نشست كه با حضور مديران روابط عمومي ادارات كل انتقال خون استاني صبح امروز آغاز به كار كرد دكتر بشيرحاجي بيگي با تبريك پيش رو بودن نهم مردادماه - روز ملي انتقال خون و ۱۷ مرداد روز خبرنگار، تعامل خوب روابط عمومي و رسانه ها را شايان تقدير دانست.

حاجي بيگي با اشاره به چهل و ششمين سالگرد تاسيس سازمان انتقال خون گفت: اين حركت را با ۲۰۰ هزار اهداي خون شروع كرديم و اكنون به همت اهدا كنندگان عزيز به ۲ ميليون و ۱۰۰ هزار واحد اهداي خون رسيده‌ايم.

وي ضمن اشاره به فعاليت‌هاي بين المللي سازمان انتقال خون گفت: اكنون همكار سازمان جهاني بهداشت در امر آموزش و پژوهش هستيم كه اين همكاري از سال ۱۳۹۶ تا كنون تمديد شده است.

سخنگوي سازمان انتقال خون همچنين به اجراي طرح غربالگري اهدا كنندگان بار اول و واكسيناسيون هپاتيت B براي اهدا كنندگان مستمر اشاره كرد و افزود: اين طرح سال گذشته ۴۵ درصد پيشرفت داشت و مهر امسال فاز دوم آن آغاز مي شود و اميدواريم تمامي اين عزيزان در اين طرح واكسينه شوند. اين طرح ضريب امنيت و سلامت خون را در اهدا كنندگان مستمر خون افزايش مي‌دهد.

حاجي بيگي در بخش ديگري از سخنانش ضمن با اهميت شمردن اهداي خون مسوولانه و آگاهانه، بهره برداري از مراكز جامع را گام مهمي در تكريم اهدا كنندگان و امكان اهداي اجزاي خون به روش فرزيس دانست.

وي گفت: هم اكنون در دنيا مصرف خون كامل در حال منسوخ شدن است و در ۳۱ استان ايران امكان اهداي پلاكت به روش فرزيس وجود دارد و ۱۸ استان كشور مي توانند پلاسما را به روش ياد شده انجام دهند.

حاجي بيگي آمار اهداي خون در كشور را ۲ ميليون و ۱۰۰ هزار واحد دانست و افزود: در سال گذشته ۳ ميليون و ۶۶۰ هزار واحد خون و فرآورده در كشور در ۹۰۰ بيمارستان و مركز درماني توزيع شده است. هم اكنون چهار هزار نمونه خون بند ناف از اهدا كنندگان ذخيره و ۱۷ پيوند موفق سلول بنيادي از اين بانك در بيمارستان شريعتي انجام شده است.

سخنگوي سازمان انتقال خون همچنين به برنامه ملي خون‌هاي نادر ايران اشاره كرد و گفت: ۲۳ كشور عضو انجمن بين المللي خون‌هاي نادر هستند كه ايران عضو شانزدهم اين بانك است كه از سال ۸۹ به عضويت در آمده است و اكنون در اين زمينه حرف اول را در منطقه مديترانه شرقي مي‌زند و تنها كشور اسلامي عضو انجمن بين المللي خون‌هاي نادر هستيم.

وي تاكيد كرد: در منطقه مديترانه شرقي ۲۰ درصد خون منطقه در ايران اهدا مي‌شود و نرخ پايين شيوع عفونت‌هاي منتقله از راه خون در ايران مثال زدني و رتبه اول در منطقه است.

حاجي بيگي با اشاره به ميانگين ۶۰ درصدي اهداي مستمر خون در ايران گفت: اكنون برخي از استان‌ها شاخص بالاتري دارند و مثلا استان سمنان به اهداي مستمر ۸۰ درصدي رسيده است.

سخنگوي سازمان از پاكي خون اهدايي ۱۶ استان كشوراز HIV و ۵ استان كشور از هپاتيت C خبر داد و افزود: رسيدن به ريسك صفر هپاتيت B نيز در دستور كار سازمان قرار دارد كه اميدواريم به زودي محقق شود.

حاجي بيگي از عضويت ۸۰ درصد بيمارستان‌هاي كشور در طرح مراقبت از خون(هموويژلانس) خبر داد و گفت: هم اكنون براي همه بيماران خاص كيسه فيلتر دار خون در اين سازمان تامين مي شود.

وي در ادامه سخنانش با اشاره به تركيب جمعيتي گروه هاي خوني در كشور و جشنواره فرهنگي هنري انتقال خون به مناسبت ۹ مرداد گفت: به زودي به همين مناسبت مراسم رونمايي از تمبر ۵۰ ميليون اهداي خون و تابلوي يادبود آن برگزار مي شود و سازمان براي روز هواي پاك نيز برنامه ويژه اي با همكاري شهرداري تهران خواهد داشت.

وي با تقدير از همكاران روابط عمومي در كل كشور گفت: اين نيروهاي زحمتكش كارهاي بزرگي انجام داده‌اند و علاوه بر اين مسووليت خطير، مسووليت‌هاي ديگري نيز بر عهده دارند.

حاجي بيگي افزود: در سال ۲۰۰۷ ميلادي ايرانيان با اهداي خون پولي و جايگزين خدا حافظي كرده‌اند و سال‌ها است كه اهداي خون به همت اهدا كنندگان در سراسر كشور صد درصد داوطلبانه و بدون چشمداشت انجام مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۶:۳۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

تحقيقات انجام شده روي تعدادي از مردم چين نشان مي‌دهد كه بين مصرف زياد فلفل تند و خطر فزاينده ابتلا به زوال عقل ارتباط وجود دارد.

به گزارش ايسنا، بسياري از مردم جهان براي طعم بخشيدن به مواد غذايي فلفل به آن اضافه مي‌كنند اما آيا مصرف فلفل تند براي سلامت مفيد است يا خطراتي را متوجه فرد مي‌كند؟

اكنون، يافته‌هاي بدست آمده از بررسي روي جمعيت قابل توجهي از مردم چين حاكي از آن است كه مصرف مداومِ مقادير زيادي از فلفل تند، روند زوال عقل را سرعت بخشيده و خطر ابتلا به زوال عقل را افزايش مي‌دهد.

در اين بررسي ۴۵۸۳ فرد بالاي ۵۵ سال شركت داشتند. اين تحقيق به سرپرستي «زومين شي» از دانشگاه قطر در دوحه انجام گرفت.

محققان با بيان اينكه مطالعات پيشين حاكيست مصرف فلفل تند براي كاهش وزن و فشار خون مناسب است، اظهار داشتند: در اين بررسي تاثيرات مخرب مصرف فلفل بر قدرت شناختي بزرگسالان مورد تاييد قرار گرفت.

به گزارش مديكال نيوز تودي، محققان دريافتند افرادي كه در طول روز بيش از ۵۰ گرم فلفل تند مصرف مي‌كنند نسبت به افرادي كه كمتر از اين ميزان فلفل مصرف مي‌كنند دو برابر بيشتر در معرض زوال شناختي قرار دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۶:۰۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاي تسنيم، در پي انتشار مطلبي با عنوان «وقتي مزاياي تعطيلي خصوصي‌سازي بيشتر از حياتش است» در اين خبرگزاري، كه به توضيح تجربه شكست خورده واگذاري ماشين سازي تبريز پس از 11 مرتبه مزايده ناكام، به يكي از اختلالگران بانكي پرداخته شده و به نقل از ميرهادي قره سيد رومياني، معاون امور مجلس، حقوقي و استان‌هاي وزارت تعاون از برگشت كارخانه ماشين‌سازي به صندوق بازنشستگان فولاد خبر داده شده بود، سازمان خصوصي‌سازي با ارسال جوابيه‌اي اعلام كرد:

1- شركت ماشين‌سازي تبريز و شركت ريخته‌گري ماشين‌سازي تبريز طي سال‌هاي مختلف از 1383 تا 1394 در فهرست موارد مشمول واگذاري به تصويب هيات واگذاري رسيده‌اند.

‌2- شركت «ماشين‌سازي تبريز» به همراه «املاك منطقه ايل گلي» و شركت «ريخته‌گري ماشين‌سازي تبريز» طي سال‌هاي 1393 لغايت 1394 هر كدام به ترتيب 11 و 19 بار به مزايده گذاشته شد؛ ليكن به دليل زيانده بودن فاقد متقاضي بود.

3- در راستي اجراي بند (31) قانون بودجه سال 1390 كل كشور 100 درصد سهام شركت ماشين‌سازي تبريز به ارزش برآوردي 129 ميليارد تومان و بر اساس مصوبات هيات وزيران بابت تهاتر دبهي دولت به صورت غير قطعي به بانك صادرات ايران واگذار شد. لكين بانك مذكور از قبول شركت ياد شده استنكاف نمود.

4- مجددا مجموعه ماشين‌سازي تبريز و املاك منطقه ائل گلي و شركت ريخته‌گري ماشين سازي تبريز در سال 1394 و بابت بدهي وزارت صنعت، معدن و تجارت و به موجب بند «ف» تبصره (3) قانون بودجه سال 1394 و بر اساس مصوبه هيات وزيران و مصوبه هيات واگذاري، به قيمت 611 ميليارد تومان به صندوق بازنشستگي كاركنان فولاد واگذار گرديد. صندوق مزبور نيز از ابتدا به دليل زيانده بودن شركت‌هاي مذكور و ضرورت تزريق نقدينگي براي استمرار فعاليت آ«ها، از قبول اين شركت‌ها امتناع داشت. لكن نهايتا مشروط بر اين كه سازمان خصوصي‌سازي وكالت آن صندوق را براي فروش اين مجموعه بپذيرد به نحوي كه صندوق متضرر نشود، پذيراي اين مجموعه شد. مطابق توافق كتبي مذكور مقرر گرديد كه سهام شركت ياد شده فروخته شود و منابع حاصل از فروش به خزانه‌داري كل كشور از طرف موسسه مزبور بابت تسويه تنخواه دريافت يا به خزانه واريز شود.

5- نهايتا بعد از حدود دو سال مذاكره و بازاريابي، مجموعه ماشين‌ُازي تبريز، ريخته‌گري ماشين سازي تبريز و املاك ائل گلي در تاريخ 1397/2/23 به وكالت از صندوق بازنشستگي كاركنان فولا دو در چارچوب تفاهم نامه منعقده با اين صندوق با احتساب ساير هزينه‌ها به قيمت 688 ميليارد تومان به آقاي قربانعلي فرخ‌زاد، واگذار گرديد تا در چارچوب قرارداد و تفاهم نامه في ما بين سازمان خصوصي‌سازي و صندوق بازنشستگي كاركنان فولاد، منابع حاصل از اين واگذاري به حساب خزانه‌داري كل كشور بابت تسويه تنخواه دريافتي از خزانه توسط صندوق مذكور واريز شود.

6- به منظور اجراي قرارداد منعقده بين خريدار مجموعه ماشين‌سازي تبريز، ريخته‌گري ماشين‌سازي و املاك ائل گلي و اين سازمان، خريدار مي‌بايست طي 9 قسط و در مدت 60 ماه از تاريخ 1397/4/20 لغايت 1402/4/20 نسبت به پرداخت وجه معامله اقدام نمايد، ليكن به دليل مشكلات حقوقي پيش آمده براي خريدار، اقساط مراحل دوم و سوم قرارداد و در موعد مقرر واريز نشد؛ بنابراين سازمان خصوصي‌سازي در راستي تكليف قانوني خود نسبت به آگهي و همچنين عرضه مجدد مجموعه مذكور در تاريخ 1397/11/24 از طريق مزايده به وكالت از خريدار فعلي اقدام نمود كه به دليل عدم وجود متقاضي واگذاري انجام نشد.

7- نهايتا سازمان خصوصي‌سازي، به دليل عدم ايفاي تعهدات قراردادي نسبت به فسخ قرارداد آقاي قربانعلي فرخ‌زاد اقدام نمود.

8- شايان ذكر است همانطور كه از گردش فوق ملاحظه مي‌شود به دليل اينكه تنها ذينفع در اين زمينه صندوق فولاد بوده است بديهي است كه در فاصله دو سال مذكور در صورت درخواست صندوق و انجام تعهدات خود به خزانه امكان كان لم يكن نمودن توافقنامه مذكور وجود داشته است ولي هيچ گاه اين درخواست از سوي صندوق فولاد اعلام نشده است در حال حاضر نيز با توجه به درخواست و پذيرش مسئوليت تسويه حساب با خزانه علاوه بر مالكيت شركت واملاك متعلقه، مديريت آن نيز در اختيار صندوق فولاد مي‌باشد.

سازمان خصوصي‌سازي ضمن اعلام آمادگي براي اطلاعي‌رساني و شفاف‌سازي واگذاري‌ها و تاكيد بر اصل اطلاع‌رساني دقيق و مستند، از كليه رسانه‌ها درخواست دارد از هر گونه انتشار اظهاراتي كه با ادبياتي غير حقوقي و غير مستند مطرح مي‌شود و نتيجه احتمالي منفي بر اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري دارد، جدا خودداري نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۵:۴۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، حسن قاسمي قائم مقام هواپيمايي هما در حاشيه تعويض موتور ايرباس هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينكه تمام امكانات ايران اير را براي انجام پروازهاي حج بسيج كرده‌ايم اظهار كرد: بر اين اساس تا زمان اتمام عمليات رفت و برگشت زائران سرزمين حج، پروازهاي بين‌المللي هما را ساير شركت‌هاي داخلي انجام مي‌دهند.

وي با بيان اينكه هم اكنون 10 هواپيماي ايران‌اير در پروازهاي حج به كار گرفته مي‌شوند گفت: تاكنون در عمليات رفت 52 هزار زائر خانه خدا به عربستان منتقل شده‌اند و طبق برنامه‌ريزي سازمان حج، پروازهاي رفت تا 14 مرداد ادامه خواهد داشت.

قائم مقام مدير عامل هواپيمايي جمهوري اسلامي با اعلام اينكه از آغاز پروازهاي حج تا امروز 209 پرواز انجام شده است گفت: به طور متوسط تاخيرات پروازي ما در انتقال حجاج بدون احتساب تاخيرات عكس‌العملي 7 دقيقه بوده است.

قاسمي بيان كرد: بخشي از اين تاخير مربوط به زمان اذان مغرب است كه ما سعي مي‌كنيم زائران عزيز نماز را بخوانند و بعد پرواز انجام شود.

وي در خصوص عمليات امروز تعويض موتور هواپيماي ايرباس گفت: 3 روز پيش متوجه شديم كه بايد موتور اين هواپيما چك شود كه اين كار انجام شد. در نتيجه عليرغم اينكه به هواپيما نياز داشتيم با توجه به اينكه ايمني در اولويت است، از ساعت 4 صبح امروز عمليات تعويض موتور آغاز شده كه تا امشب به پايان مي‌رسد.

وي تعويض موتور و انجام تست‌هاي مربوطه موتور ايرباس طي حدود 18 ساعت را يك ركورد تازه در كشور اعلام كرد و گفت: به طور معمول حدود 3 روز براي اين كار زمان نياز است.

قاسمي افزود: عملكرد سازمان هواپيمايي عربستان در انتقال حجاج خوب بوده است.

قائم مقام مدير عامل هواپيمايي جمهوري اسلامي همچنين از در دست پيگيري بودن پروژه خريد و اجاره هواپيما براي ايران اير خبر داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۵:۰۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

واتس‌اپ با وجود 1.5 ميليارد كاربر فعال در سراسر جهان يكي از پرطرفدارترين اپ‌ها در پلت‌فرم‌هاي مختف از جمله اندرويد و iOS است. با وجود اين تعداد چشمگير، كاربران به‌طور طبيعي در‌مورد حريم خصوصي واتس‌اپ خود نگران هستند. شايد دليل اين نگراني اين باشد كه فيسبوك (كه به علت مسائل امنيتي متعدد بدنام است) مالك واتس‌اپ است.

اما واتس‌اپ چه داده‌هايي را جمع‌آوري مي‌كند؟ آيا واتس‌اپ شما را رديابي مي‌كند؟ و چگونه مي‌توان امنيت خود را در اين برنامه پيام‌رسان افزايش داد؟

در ادامه اين مطلب با تنظيمات حريم خصوصي واتس‌اپ بيشتر آشنا خواهيم شد. بنابراين اگر نگران حريم خصوصي واتس‌اپ خود هستيد با ما همراه باشيد.

واتس‌اپ چه داده‌هايي را جمع‌آوري مي‌كند؟
پيام‌رسان واتس‌اپ اطلاعاتي را كه شما در ابتدا براي استفاده به آن ارايه مي‌دهيد را جمع‌آوري مي‌كند. اين اطلاعات به‌طور استاندارد شامل نام و شماره‌ تلفن و ديگر اطلاعات مانند اي‌ميل و دفترچه تلفن است. اين اطلاعات از موارد ضروري براي شروع استفاده از واتس‌اپ است.
معمولا براي محاسبه فرم مصرف، داده مصرفي نيز جمع‌آوري مي‌شود. داده مصرفي شامل گزارشات مصرف مانند زمان لاگ‌اين شدن و تناوب مصرف است.

به‌خاطر داشته باشيد كه واتس‌اپ يك تجارت است؛ بنابراين از اين اطلاعات براي بهبود برنامه و ارتقاي موفقيت خود استفاده خواهد كرد. براي مثال به همين علت است كه ما مي‌دانيم 58% كاربران چندين بار در روز آنلاين مي‌شوند.

اين همان دلايلي است كه واتس‌اپ اطلاعاتي را درباره دستگاهي كه شما از آن استفاده مي‌كنيد مانند مدل، سيستم‌عامل، سطح باتري و نسخه برنامه‌اي كه در حال اجراي آن هستيد را جمع‌آوري مي‌كند. علاوه‌ بر‌ اين، واتس‌آپ جزئيات اتصال مانند اپراتور شبكه، آدرس IP و قدرت سيگنال را نيز دارد.

سايت واتس‌اپ نيز اطلاعات را از طريق كوكي‌هاي مداوم و جلسه‌اي جمع آوري مي‌كند. كوكي‌هاي مداوم باعث مي‌شوند تا سايت در مراجعه بعدي سريع‌تر بارگذاري شود و كوكي‌هاي جلسه‌اي پس از بستن مرورگر حذف مي‌شوند.

آيا واتس‌اپ داده‌هاي شما را به اشتراك مي‌گذارد؟
در بعضي از موارد واتس‌اپ اطلاعات را به اشتراك مي‌گذارد كه البته اين اطلاعات محدود به‌ مواردي است در بالا ذكر شد. واتس‌اپ اصرار دارد كه اين كار صرفا به‌منظور ارتقاي خدمات از جمله بازاريابي، امنيت و شخصي‌سازي است.

در اپ واتس‌اپ هيچ آگهي‌ تبليغاتي نشان داده نمي‌شود اما با اين‌حال بعضي از كسب‌وكارها مي‌توانند به جزئيات تماس شما دسترسي داشته باشند و براي شما رسيد، اطلاعات دليوري و ريمايندر ارسال كنند.
اين كار به‌طور طبيعي بازاريابي محسوب مي‌شود. سپس واتس‌اپ براي كمك به درك اثربخشي ارتباطات شركت‌ها براي آن‌ها يك فيدبك از تجزيه‌و‌تحليل كه به آن analytics مي‌گويند، ارسال مي‌كند.

از آن‌جا كه واتس‌اپ عضوي از خانواده فيسبوك است، داده‌هاي آن با شركت مادر به‌اشتراك گذاشته مي‌شود. اطلاعات جمع‌آوري‌شده توسط واتس‌اپ به‌طور عمومي قابل دسترسي نيستند و درعوص به پروفايل مخفي فيسبوك شما اضافه مي‌شوند. اين موضوع يكي از نگراني‌هاي بزرگ امنيتي واتس‌اپ باقي‌مانده است.

اين بدان معني است كه اطلاعات خاص‌تري مي‌توانند به‌اشتراك گذاشته شوند. اپ هشدار مي‌دهد كه:

”هنگامي‌كه شما از سرويس‌هاي طرف سوم و يا محصولات شركت فيسبوكي كه با سرويس‌هاي ما مرتبط هستند، استفاده مي‌كنيد آن‌ها ممكن است اطلاعاتي در مورد آن‌چه شما با آن‌ها به اشتراك مي‌گذاريد دريافت و نگه‌داري كنند.
براي مثال اگر از يك سرويس بكاپ داده كه با سرويس ما ارتباط دارد استفاده كنيد (مانند گوگل‌درايو و يا iCloud)، اطلاعاتي را كه با آن‌ها به‌اشتراك مي‌گذاريد را دريافت خواهند كرد.“

هر مورد به اشتراك گذاشته‌شده سپس بر طبق سياست‌هاي طرف ديگر كنترل و اداره مي‌شود.

اما اين بدين معني نيست كه سرويس‌هاي ديگر جزئيات شما را جمع‌آوري نمي‌كنند. براي مثال گوگل استفاده از برنامه‌ها را از طريق ويژگي Web and App Activity ثبت مي‌كند؛ بنابراين اگر شما يك كاربر اندرويد هستيد واتس‌اپ نبايد تنها نگراني شما باشد! هرچند اين نگراني تنها در صورتي جايز است كه شما قابليت Web and App Activity را فعال كرده باشيد.

آيا واتس‌اپ پيام‌هاي شما را ذخيره مي‌كند؟
خير، واتس‌اپ معمولا پيام‌هاي شما را ذخيره نمي‌كند. هرچند اين موردي است كه از يك اپ پيام‌رسان انتظار مي‌رود اما همچنان از مزيت‌هاي واتس‌اپ به شمار مي‌آيد.
واتس‌اپ براي ارسال يك پيام بين دستگاه‌ها از طريق سرورهاي خود از رمزگذاري استفاده مي‌كند. پس از ارسال و تحويل (delivery) پيام، آن پيام به‌طور خودكار از سرورهاي واتس‌اپ پاك مي‌شود. اين مورد شامل چت‌ها، تصاوير، ويديوها، پيام‌هاي صوتي، فايل‌ها و اطلاعات لوكيشني مي‌شود كه شما با مخاطبان خود به‌اشتراك مي‌گذاريد.
حريم خصوصي واتس‌اپبا رمزگذاري از اين‌كه تنها شما و فردي كه پيام براي او ارسال شده است مي‌توانيد پيام را ببينيد، اطمينان حاصل مي‌شود. اين يعني هر شخص يا اپ طرف سوم و حتي خود واتس‌اپ قادر به خواندن پيام نيست. بنابراين با اين وجود تنها جايي كه امكان دسترسي به پيام‌هاي شما وجود دارد، گوشي شما است.

درصورتي‌كه پيام‌ها ارسال و تحويل داده نشوند تا 30 روز بر روي سرورهاي واتس‌اپ باقي مي‌مانند.

اما چرا يك پيام تحويل داده نمي‌شود؟

اين اتفاق زماني كه طرف دوم براي يك مدت طولاني آفلاين باشد و يا واتس‌اپ خود را پاك كرده باشد و نيز اگر شما بلاك شده باشيد رخ مي‌دهد.

“About” در واتس‌اپ چيست؟

احتمالا متوجه قسمت “About” در واتس‌اپ شده‌ايد. اما آيا بايد در مورد مسائل حريم خصوصي “About” نيز نگران باشيم؟

جواب منفي است! اين قسمت شامل داده‌هاي حساس نيست. “About” تنها يك پيام كوتاه است كه كاربران مي‌توانند آن را در زير نام شما ببينند. بعضي از افراد در اين بخش يك لطيفه و يا نقل‌قولي را مي‌نويسند كه ديگران بتوانند آن‌ها را هنگام افزودن به مخاطبين پيدا كنند. بيشتر كاربران حتي جمله پيش‌فرض “Hey there! I am using WhatsApp.” را تغيير نمي‌دهند.

براي تغيير About از سمت راست صفحه بر روي Settings و سپس نام خود كليك كنيد. بر روي قسمت About ضربه بزنيد. در “Currently Set To” مي‌توانيد پيام فعلي مورد‌ استفاده را مشاهده كنيد. با كليك بر روي همين پيام مي‌توانيد آن را با جمله دلخواه عوض كنيد.

آيا واتس‌اپ مكان شما را رديابي مي‌كند؟
بله، واتس‌اپ گاهي اوقات مي‌تواند به مكان شما دسترسي داشته باشد كه البته اين به شما بستگي دارد.

حريم خصوصي واتس‌اپ حريم خصوصي واتس‌اپ

قطعا شما مي‌توانيد اطلاعات خود را با مخاطبين به اشتراك بگذاريد. براي اين كار شما بايد به واتس‌اپ اجازه دسترسي به مكان خود را از تنظيمات گوشي صادر كرده باشيد. يك مكالمه را انتخاب نماييد و سپس بر روي آيكون (+) و سپس Location كليك كنيد.

اگر نگران هستيد كه يك كاربر به مكان فعلي شما در زمان دسترسي داشته باشد به Settings > Account > Privacy > Live Location برويد. اگر گزينه بر روي “None” نبود، مي‌توانيد آن‌ را غيرفعال كنيد.

همانند پيام‌هاي استاندارد، مكان شما نيز از طريق رمزگذاري اند تو اند (end-to-end ) ارسال مي‌شود؛ بنابراين هيچ فرد يا اپ طرف سوم مانند مجرمان سايبري و آژانس‌هاي دولتي قادر به خواندن آن نخواهند بود.

اما واتس‌اپ قادر به خواندن مكان شما خواهد بود. از مكان شما براي اهداف تشخيص و عيب‌يابي (براي مثال هنگام به‌وجود آمدن مشكل در سرويس‌هاي لوكيشن‌پايه) استفاده مي‌شود.

همچنين واتس‌اپ مي‌تواند بر اساس آدرس IP، بلوتوث، GPS و نقطه دسترسي واي‌فاي مكان شما را شناسايي نمايد. قطعا اين موضوع نگران‌كننده است. براي محدود‌كردن آن‌چه‌كه برنامه‌ها از آن اطلاع دارد شما بايد براي هر برنامه در تنظيمات دستگاه خود دسترسي به اطلاعات را مشخص كنيد.

“Status” در واتس‌اپ به چه معنا است؟
پيش از آن‌كه بدانيم كدام مخاطب چه اطلاعاتي را مي‌تواند ببيند بايد در مورد “Status” بحث كنيم.

شما مي‌توانيد “Status” را در سمت چپ رابط كاربري واتس‌اپ پيدا كنيد.
درواقع Status پيامي است كه پس از 24 ساعت ناپديد مي‌شود. شما مي‌توانيد يك پيام متني حاوي محتواي تصويري را به Status خود ارسال نماييد. براي مثال اگر تا يك مدتي به اينترنت دسترسي نداشته باشيد مي‌توانيد اين موضوع را در قالب Status با مخاطبين خود به‌اشتراك بگذاريد.

اين ويژگي شبيه به “My Story” در اسنپ‌چت است. به ادعاي مارك زاكربرگ واتس‌اپ و اينستاگرام (كه هردو متعلق به فيسبوك هستند) دو سرويس برتر اشتراك‌گذاري استوري هستند.

“My Contacts” در واتس‌اپ چيست؟
بعضي از اطلاعات حساب شما براي افرادي كه در ليست مخاطبين شما قرار ندارند قابل دسترسي است. اين موضوع براي اين است كه حداقل كاربراني كه شما را مي‌شناسند بتوانند حساب شما را شناسايي كنند. به همين دليل بعضي از اطلاعات بر روي “Everyone” تنظيم شده‌اند كه البته قابل تغيير به “My Contacts” هستند.
حريم خصوصي واتس‌اپ حريم خصوصي واتس‌اپ

شما مي‌توانيد اكثر تنظيمات را بر روي “My Contacts” و يا “Nobody” تنظيم نماييد.

My Contacts: به هر شخصي كه در دفترچه تماس شما قرار دارد اجاره مي‌دهد تا statusهاي 24 ساعتي شما را ببيند.
My Contacts Except: مي‌توانيد با كليك بر روي فلش، افرادي از دفترچه تماس را كه نمي‌خواهيد آپديت‌هاي شما را ببينند انتخاب و بلاك كنيد.
Only Share With: اين گزينه برعكس گزينه قبلي است. شما به‌جاي بلاك كردن افراد از ديدن statusهايتان، افرادي را كه مي‌خواهيد آن‌ها را ببينند، انتخاب مي‌كنيد.
اين سه مورد بر روي Status اعمال مي‌شوند. مخاطبين شما همچنان مي‌توانند اطلاعات About و … را بخوانند؛ مگر اين‌كه شما دسترسي به اين موارد را نيز تغيير دهيد.

چگونه تنظيمات حريم خصوصي را تغيير دهيم؟
اگر مي‌خواهيد امنيت درون برنامه‌اي را افزايش دهيد بايد به تنظيمات حريم خصوصي واتس‌اپ Settings > Account > Privacy برويد.

شما مي‌توانيد انتخاب كنيد كه چه كساني تصوير پروفايل، پيام About و Status شما را ببينند. اگر شما “Last Seen” را مخفي نماييد، مخاطبين شما قادر به مشاهده آخرين زمان استفاده شما از واتس‌اپ نخواهند بود؛ همچنين شما نيز نمي‌توانيد Last Seen آن‌ها را ببينيد. اين يك معامله دوطرفه است!
اگر شما خواهان اين سطح از امنيت هستيد بايد انتظار داسته باشيد كه ديگران هم همين را بخواهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۳:۰۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

پزشكان اصطلاح پلي سيتمي (polycythaemia) و اريتروسيتوز (erythrocytosis) را براي نشان دادن افزايش تعداد گلبول هاي قرمز خون به كار مي برند.بيشتر سلول هاي خون را گلبول هاي قرمز تشكيل مي دهند. آن ها اكسيژن را به تمامي بدن مي رسانند. لذا حجم اصلي آنها را هموگلوبين ( پروتئين حمل كننده اكسيژن) تشكيل مي دهد.تعداد گلبول هاي قرمز خون براساس سن و جنس افراد متفاوت است. آقايان گلبول هاي قرمز بيشتري از خانم ها دارند و نوزادان تازه متولد شده اغلب گلبول قرمز بيشتري از بزرگسالان دارند.افزايش تعداد گلبول هاي قرمز خون و در نتيجه ايجاد غلظت خون باعث مي شود جريان خون به سمت اندام هاي بدن كاهش يابد و گاهي نيز لخته هاي خون تشكيل مي شوند.
به گزارش بهداشت نيوز، بسياري از افراد هنگام خون دادن، خون روشن را دليل بر رقيقي آن و خون تيره را دليل بر غلظت آن مي دانند، در حالي كه اين تصور اشتباه است، زيرا نمي توان غلظت خون را از طريق چشم غير مسلح تشخيص داد.هيچ گاه تيره بودن خون دليل بر غلظت آن نيست، چون خوني كه از فرد گرفته مي شود از وريد است و خون وريدي به دليل كمبود اكسيژن اغلب تيره است.با انجام آزمايش خون (CBC) و سنجش ميزان هموگلوبين، پزشك مي تواند به عارضه غلظت خون پي ببرد. هرگاه ميزان هموگلوبين خون (درصد گلبول قرمز خون) از حد معمول بالاتر برود، غلظت خون رخ مي دهد.سن شيوع اين عارضه بالاي چهل سال بوده و در آقايان شايع‌تر است.

بهترين درمان غلظت خون
پزشكان معتقدند با نوشيدن آب كافي، غلظت خون در حد متعادل باقي مي ماند و مشكلاتي مانند لخته شدن خون كه عاملي در بروز سكته قلبي است، بروز نمي كند، زيرا كم آبي باعث افزايش غلظت خون شده و گردش خون را دچار اشكال مي كند. آلبالو و آب ليموي ترش براي رفع غلظت خون مفيد است. مصرف موز نيز براي صاف كردن خون مفيد است.به‌ طور كلي ميوه‌ها و سبزي‌ها، به‌ علت دارا بودن ويتامين C و فيبرهاي محلول و نامحلول، باعث كاهش غلظت خون، كاهش ميزان فيبرينوژن (پروتئيني كه تبديل به لخته خون مي شود) و كاهش فشار خون مي شوند.

به همين علت افرادي كه گياه خوارند ، نه تنها احتمال ابتلا به سرطان روده‌ي بزرگ را از خود دور كرده‌اند، بلكه داراي خون رقيق‌تر و فشارخون و فيبرونوژن پايين‌تري نسبت به افراد هم‌ سن و سال خود هستند.براي كاهش لخته شدن خون از روغن جامد ، روغن نارگيل ، چربي‌هاي حيواني، گوشت قرمز ، دل، قلوه، مغز ، پيه ‌گاو و گوسفند به مقدار خيلي كم مصرف كنيد و به جاي آن از لبنيات كم چرب، ماهي، سبزي و ميوه ي فروان استفاده كنيد.

درمان غلظت خون با دمنوش جو
غلظت بالاي خون، كندي حركت خون در رگ‌ها و مغز را موجب مي‌شود، بنابراين خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي، تشكيل لخته‌هاي خوني، سكته قلبي و مغزي افزايش پيدا مي‌كند. بر اساس تحقيقات انجام شده دمنوش جو، خون را رقيق مي‌كند.الكيل پيرازين موجود در دمنوش جو باعث كاهش غلطت خون مي‌شود. مصرف اين دمنوش بهبود جريان خون را به همراه دارد و ميزان ابتلاي افراد به سكته را كاهش مي‌دهد. مصرف دمنوش جو براي مردان ميانسال، سالمند و افراد سيگاري مناسب است.

حجامت براي غلظت خون خوب است يا بد؟
۱ . حجامت در وسط ماههاي قمري بسيار خوب است . روزهاي ۱۷ ـ ۱۹ ـ ۲۱ ـ بسيار عالي است . چون غلبه اخلاطي كه در وسط ماههاي قمري ايجاد ميشود خيلي خوب كنترل ميشود . بخاطر جذر و مد .
۲ ـ بطور معمول افراد دموي غلظت خون بالايي دارند و حتي اگر هر ماه هم حجامت كنند خوب است.
۳ . اگر درگير غلظت خون بالا ـ چربي بالا ـ اوره بالا هستيد حتما تحت نظر پزشك طب سنتي، سالي يك الي دو بار حجامت انجام دهيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۰:۰۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

هيچ نوجواني محكوم به چاق بودن نيست. يك مطالعه اروپايي در سال ۲۰۱۰ نشان داد حتي نوجواناني كه ژن مرتبط با چاقي دارند مي‌توانند با ۶۰ دقيقه ورزش در روز، بر آن غلبه كنند. نوجوانان بررسي شده در اين مطالعه، به طور منظم ورزش كردند و موفق شدند به چربي بدن كمتر، شاخص توده پايين تر(BMI) و دور كمر كوچك‌تر دست يابند.
به گزارش بهداشت نيوز، يك ساعت ورزش در روز ممكن است زياد به نظر برسد. اگر نوجوان چاق شما از نظر جسمي فعال نيست يا بخاطر بدنش خجالت مي‌كشد، ممكن است احساس كند كه تحت فشار است.

در اينجاست كه شما به عنوان والدين وارد مي‌شويد. شما مي‌توانيد به نوجوان‌تان كمك كنيد كه تحرك داشته باشد و تا ۶۰ دقيقه در روز ورزش كند. راه حل اين است كه با قدم‌هاي كوچك شروع كنيد و الگوهاي زيادي براي او فراهم كنيد و در طول راه از او پشتيباني كنيد.

در اينجا ۵ نكته بيان مي‌كنيم كه با استفاده از آنها مي‌توانيد به نوجوان‌تان كمك كنيد كه به راحتي شروع به ورزش كند و باانگيزه بماند تا بتواند از مزاياي آن بهره‌مند شود:
نكته شماره ۱: به آرامي جلو برويد
كودكاني كه به ورزش كردن عادت ندارند، ممكن است فعاليت جسمي كمي را تحمل كنند و سپس دست از ورزش بكشند. بنابراين با قدم‌هاي كوچك شروع كنيد، مثلا يك پياده روي ۱۰ دقيقه اي هر روز بعد از مدرسه. (اگر فكر مي‌كنيد هر روز ورزش كردن به او فشار مي‌آورد، با پياده روي يك روز در ميان شروع كنيد). هر بار، يك دقيقه به زمان پياده روي اضافه كنيد و از او بخواهيد پيشرفتش را دنبال كند.

در نظر گرفتن اهداف كوچكي مانند اين با كودكان بسيار مهم است. ديدن اينكه هر روز به زمان پياده روي‌اش اضافه مي‌شود، مي‌تواند به افزايش انگيزه او كمك كند. همچنين، مي‌توانيد با او قرار بگذاريد كه به ازاي دقايق بيشتري كه فعاليت مي‌كند، به او جايزه خواهيد داد.
موفقيت‌هاي كوچك، اعتماد بنفس كودك شما را بالا خواهد برد و او را تشويق مي‌كند كه ورزش را به بخشي از زندگي خود تبديل كند. براي هر گام مثبتي كه به سوي سالم‌تر بودن بر مي‌دارد، او را تشويق و تمجيد كنيد.

نكته شماره ۲: زمان استفاده از تلويزيون و كامپيوتر را مشخص كنيد
تمام اوقاتي كه كودك شما در جلوي تلويزيون يا كامپيوتر سپري مي‌كند، اوقاتي است كه او فعاليت نمي‌كند. آكادمي اطفال آمريكا توصيه مي‌كند كه نوجوانان بيشتر از دو ساعت در روز تلويزيون تماشا نكنند يا بازي‌هاي ويديويي يا بازي‌هاي كامپيوتري انجام ندهند. بنابراين، همراه با هم در مورد مدت زمان تماشاي تلويزيون يا كار با كامپيوتر در خانه، قوانيني در نظر بگيريد.

هنگاميكه خانواده شما در حال وقت گذراني جلوي تلويزيون هستند، اين موارد را امتحان كنيد:
يك تمرين كوتاه ترتيب دهيد. ببينيد كه چه كسي مي‌تواند در طول تبليغات بازرگاني تلويزيون، بيشتر از همه شنا برود يا پايش را بالا ببرد. مي‌توانيد در طول بازي با كامپيوتر، چند بار وقفه ايجاد كنيد تا كودكتان فعاليت كند.

الگوي آن‌ها باشيد. حتي اگر نوجوان شما تمايلي به فعاليت بدني در هنگام تماشاي تلويزيون ندارد، اما شما اين‌كار را انجام دهيد، او متوجه خواهد شد. در هنگام تماشاي تلويزيون حركات كرانچ يا تمرينات ديگر انجام دهيد يا در يك جعبه كنار تلويزيون، دمبل‌هاي كوچك و باندهاي كشي نگه داريد تا در طول تبليغات يا برنامه‌هاي تلويزيوني از آنها استفاده كنيد. در پيش گرفتن اين رويكرد تناسب اندام‌ گرا در زمان تماشاي تلويزيون، ممكن است به او انگيزه دهد تا از شما پيروي كند.

نكته شماره ۳: تمرينات را لذت بخش كنيد
بهترين برنامه ورزشي هماني است كه نوجوان شما دوست دارد انجام دهد. آيا پسر شما طبيعت و حيوانات را دوست دارد؟ كلوب‌هاي فضاي باز يا سازمان‌هايي كه از فعاليت‌هاي فضاي باز مانند كمپينگ، كوهنوردي و تماشاي پرندگان حمايت مي‌كنند را بررسي كنيد. اگر دختر شما هنرهاي رزمي، رقص يا ژيمناستيك را دوست دارد، در باشگاه، مدرسه يا انجمن‌ها به دنبال كلاس‌هايي باشيد كه توجه او را جلب كنند. حتي فعاليت‌هايي مانند تئاتر مي‌توانند نوجوانان را از صندلي‌ها بلند كنند و به فعاليت وا دارند.

به ياد داشته باشيد هر حركتي به جز نشستن، به حساب مي آيد. اين شامل كارهاي داخل و خارج خانه نيز مي‌شود. در برنامه‌تان، يك ساعت را به تميزكاري اختصاص دهيد يا براي كندن علف‌هاي هرز، مرتب كردن بوته‌ها يا نظافت داوطلبانه در پارك محل از نوجوان‌تان كمك بگيريد.

نكته شماره ۴: تمرينات وزنه‌اي را در نظر بگيريد
شايد تمرينات قدرتي يا تمرينات مقاومتي براي نوجواناني كه تابه‌حال ورزش هوازي انجام نداده‌اند، فعاليت مناسبي باشد. مطالعه‌اي در سال ۲۰۰۹ نشان داد كه انجام تمرينات مقاومتي سه روز در هفته، مي‌تواند چربي بدن را بطور قابل ملاحظه‌اي كاهش دهد و عضله، استحكام و قدرت را در كودكان چاق افزايش دهد.

لازم نيست براي انجام تمرينات قدرتي به باشگاه ملحق شويد. كودك شما مي‌تواند در خانه با كمترين هزينه يا بدون صرف هزينه، شنا و كرانچ انجام دهد، وزنه بلند كند يا با باندهاي مقاومتي تمرين كند. فقط قبل از آنكه نوجوان‌تان يك برنامه تمريني را آغاز كند، با پزشك او صحبت كنيد.

نكته شماره ۵: او را تشويق كنيد كه در ورزش‌ها شركت كند
اگر نوجوان شما از تماشاي ورزش‌ها لذت مي‌برد، ممكن است از انجام آن‌ها نيز به همان اندازه لذت ببرد. شايد پيوستن نوجوانان چاق به تيم‌هاي ورزشي كه به جاي سن براساس مهارت گروه‌بندي شده‌اند، براي آنها مفيد باشد. اگر نوجوان شما ورزش‌هاي رقابتي را دوست ندارد يا با آن‌ها احساس راحتي نمي‌كند، او را تشويق كنيد كه ورزش‌هايي مانند دوچرخه سواري يا دويدن انجام دهد.

خوب است كه با مربي دختر يا پسرتان صحبت كنيد تا از روحيه‌ي وي آگاه باشد. يك مسابقه‌ي خوب مي‌تواند يك وضعيت برد ــ برد براي همه باشد. در پايان، به ياد داشته باشيد كه ايجاد يك سبك زندگي سالم و فعال، يك مسابقه نيست. نوجوان شما با برداشتن يك گام در هر زمان، به آن دست خواهد يافت. الگو سازي و تشويق شما به عنوان پدر يا مادر، مي‌تواند به او كمك كند كه اين‌كار را انجام دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۹:۴۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

وزير نيرو با اشاره به همراهي مردم در مديريت مصرف آب گفت: با توجه به مصرف انجام شده همچنان ۷۵ درصد حجم كل مخازن سدهاي كشور پر است اما در برخي از استانها مانند سيستان و بلوچستان همچنان با كم آبي مواجه هستيم.

به گزارش مشرق، وزير نيرو گفت: كمبود منابع مالي علت كند شدن اجراي طرح هاي تامين آب شرب كشور است.

رضا اردكانيان در حاشيه كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي افزود: با مشاركت اعضاي كميسيون عمران مجلس براي رفع كمبود اعتبار و تعيين راهكاري به منظور جلب حمايت بيشتر دولت با رئيس سازمان برنامه و بودجه جلساتي برگزاري خواهيم كرد.

وي گفت: با كمك منابع صندوق توسعه ملي مي توان اجراي طرحهاي مربوط به آب شرب را سرعت بخشيد .

وزير نيرو با اشاره به اينكه شرايط فعلي كشور نسبت به سال گذشته بهتر است ادامه داد: با توجه به بارشهاي انجام شده در ابتداي سال جاري كمك زيادي به حل مشكلات آب شرب در سراسر كشور شده است.

اردكانيان با اشاره به همراهي مردم در مديريت مصرف آب گفت: با توجه به مصرف انجام شده همچنان 75 درصد حجم كل مخازن سدهاي كشور پر است اما در برخي از استانها مانند سيستان و بلوچستان همچنان با كم آبي مواجه هستيم.

وي با بيان اينكه هيچ پيچيدگي در اجراي طرح هاي آب شرب وجودندارد ادامه داد: با توجه به دانش و تجهيزات مناسب موجود در كشور نيازي به واردات وجود ندارد و ميتوان از امكانات داخلي براي اجراي طرح ها برخوردار شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۹:۲۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند