اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

اقتصاد نيوز: وزير راه و شهرسازي گفت: آنچه در قانون براي وام رهن پيش بيني شده، صرفا براي افرادي است كه قصد نوسازي واحد فرسوده را دارند تا در زمان ساخت و ساز در مسكن اجاره‌اي سكونت كنند.

به گزارش اقتصاد نيوز به نقل از مهر؛ محمد اسلامي در گفت وگو با خبرنگار مهر در خصوص تسهيلات وديعه مسكن تصريح كرد: وام وديعه اجاره مسكن را بايد از خود وزير اقتصاد سوال كنيد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا شما به عنوان وزير راه و شهرسازي با طرح وزير اقتصاد مخالفيد؟ گفت: ما مخالف اين طرح نيستيم بلكه مي‌گوئيم اين طرح وزارت اقتصاد است. دژپسند مي‌تواند از جايگاه خود به عنوان وزير اقتصاد از منابع بانك‌ها به اين طرح تخصيص بدهد.

وزير راه و شهرسازي يادآور شد: در قانون وام براي وديعه مسكن تنها براي بافت‌هاي فرسوده پيش بيني شده كه كساني كه قصد نوسازي واحد مسكوني خود را دارند، ما وام وديعه مسكن به آنها مي‌دهيم تا زماني كه واحد آنها احداث مي‌شود، بتوانند مكان ديگري را براي خود اجاره كنند كه اين موضوع در قانون پيش بيني شده است اما آنچه وزير اقتصاد اعلام كرده را بايد از خودش بپرسيد كه از كدام منابع مي‌خواهد پرداخت كند.

اسلامي درباره مسكن استيجاري با بيان اينكه اين نوع از اسكان در قانون ذكر شده، اما در سال‌هاي گذشته به آن از سوي انبوه سازان و سرمايه گذاران اقبالي نبوده است، اظهار داشت: براي افرادي كه بخواهند مسكن استيجاري توليد كنند، شرايط ساده‌تري فراهم مي‌كنيم.

وي ادامه داد: ما آمادگي داريم زمين را بدون آنكه وجهش را مطالبه كنيم، در اختيار انبوه سازان قرار دهيم تا خانه‌هاي استيجاري بسازند؛ متأسفانه در سال‌هاي گذشته سازندگان از اين موضوع استقبال نكردند. اما اگر اقدام كنند، حتماً به سازنده‌ها زمين رايگان مي‌دهيم.

وزير راه و شهرسازي در پاسخ به اين پرسش كه آيا تشكيل كميته تعيين سقف اجاره بها منتفي شده، گفت: هيچ موقع قرار نبوده كميته تعيين سقف اجاره بها تشكيل بدهيم؛ دولت هيچ گاه مداخله‌اي در تعيين اجاره بها نداشته است. با اين حال جامعه ما حق دارد كه از دولت انتظار داشته باشد. اما در قانون هيچ حقي براي دولت ايجاد نشده كه در نرخ اجاره بها دخالت كند.

وي يادآور شد: موضوع اجاره بها همواره يك رابطه بين موجر و مستأجر بوده و قوانيني كه در اين زمينه وجود دارد، صرفاً رژيم حقوقي ميان موجر و مستأجر است. ما به دنبال آن هستيم كه بر اساس ماده ۲ قانون ساماندهي و ماده ۲ آئين نامه آن، مؤسسات اجاره‌داري تشكيل دهيم.

وزير راه و شهرسازي تصريح كرد: به زودي فراخوان آن (تشكيل مؤسسات اجاره‌داري) را صادر مي‌كنيم تا افرادي كه توانايي دارند، مؤسسات اجاره‌داري را راه اندازي كنند. به خصوص با كمك استارتاپ ها، بازار اجاره بها را بر اساس شيوه نامه‌اي كه براي اين مؤسسات تنظيم خواهيم كرد، ساماندهي مي‌كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۱:۱۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

احتمالا از كساني كه در زندگي مشترك هستند شنيده‌ايد كه “زندگي مشترك سخت است و مشكلات خاص خودش را دارد.” متاسفانه اين باور اكثر مردم جامعه است و چنين تصوري در رابطه با ازدواج و زندگي مشترك دارند. به نظر مي‌رسد كه زوج ها از تمام پتانسيل‌هاي موجود براي ارتقاء زندگي زناشويي خود استفاده نمي‌كنند. و راه‌حل هاي هميشگي و حوصله سر بر را بهبود زندگي مشترك خود بكار مي‌برند. شيوه‌هاي مختلفي را سراغ داريم كه به كمك آن‌ها مي‌توانيد از بودن در يك رابطه و زندگي مشترك لذت ببريد و رابطه خود را با همسر بهبود ببخشيد. روش‌هايي كه زوج هاي خوشبخت هر روزه از آن‌ها استفاده مي‌كنند.
به گزارش بهداشت نيوز به نقل از نسخه، احتمالا از كساني كه در زندگي مشترك هستند شنيده‌ايد كه “زندگي مشترك سخت است و مشكلات خاص خودش را دارد.” متاسفانه اين باور اكثر مردم جامعه است و چنين تصوري در رابطه با ازدواج و زندگي مشترك دارند. به نظر مي‌رسد كه زوج ها از تمام پتانسيل‌هاي موجود براي ارتقاء زندگي زناشويي خود استفاده نمي‌كنند. و راه‌حل هاي هميشگي و حوصله سر بر را بهبود زندگي مشترك خود بكار مي‌برند. شيوه‌هاي مختلفي را سراغ داريم كه به كمك آن‌ها مي‌توانيد از بودن در يك رابطه و زندگي مشترك لذت ببريد و رابطه خود را با همسر بهبود ببخشيد. روش‌هايي كه زوج هاي خوشبخت هر روزه از آن‌ها استفاده مي‌كنند.

روابط واقعا سخت نيستند
به عقيده روان شناسان روابط و زندگي مشترك آنطوري كه بيشتر زوجين تصور مي‌كنند سخت نيست. در واقع اين آدم‌هاي داخل رابطه و زندگي هستند، كه زندگي را سخت‌تر مي‌كنند. دو سناريو در رابطه با روابط بين زوج ها وجود دارد:
سناروي اول مي‌گويد: هيچ رابطه‌اي كامل نيست و در آن نواقص و مشكلاتي وجود دارد. اما اين شيوه برخورد آدم‌ها است كه تفاوت‌ها را رقم مي‌زند و باعث شيرين يا تلخ شدن زندگي مشترك مي‌شود.
اما در سناريو دوم: اين‌گونه بيان مي‌شود كه انسان‌هايي كه وارد رابطه مي‌شوند داراي نقص هستند. و بايد در كنار همديگر به يك تعادل برسند و زندگي مشترك را با هم و به شيوه مناسبي پيش ببرند تا به تكامل برسند.

فرقي نمي‌كند كدام سناريو در خصوص زندگي‌هاي مشترك را در نظر بگيريم. در هر صورت راه‌هايي وجود دارد كه با استفاده از آن‌ها مي‌توانيد زندگي زناشويي و مشترك را از اين رو به آن رو كنيد. زوج هاي خوشبخت كارهاي زير را هر روز انجام مي‌دهند تا زندگي را بر خود و شريك زندگي خود شيرين‌تر كنند.

براي هم صحبت مي‌كنند و به حرف‌هاي يكديگر گوش مي‌دهند
با وجود پيشرفت تكنولوژي شيوع استفاده از انواع وسايل مانند تلوزيون، لپ‌تاپ‌ها، دستگاه‌هاي بازي و گوشي هاي هوشمند و … اين روزها كمتر پاي درد و دل و حرف‌هاي هم مي‌نشينيم. صحبت كردن با همسر به جاي زياده‌روي در استفاده از اين وسايل، مانع از وارد شدن لطمه سنگيني به زندگي مي‌شود. زوج هاي خوشبخت در زندگي مشترك خود هميشه براي هم صحبت مي‌كنند و از ته قلب و وجود خود پاي صحبت‌هاي يكديگر مي‌نشينند و بهتر بگويم براي هم وقت مي‌گذارند.

در طول روز با هم ارتباط برقرار مي‌كنند
براي زوج‌هايي كه شاغل هستند، شايد تنها در روزهاي تعطيل و شب‌ها فرصت اين باشد كه با هم ارتباط موثر برقرار كنند. اما يادتان باشد حتي اگر سركار باشيد باز هم در يك زندگي مشترك خوب قرار داريد. و مي‌توانيد از هم خبر بگيريد. فرستادن يك پيام كوتاه عاشقانه يا يك تماس كوتاه مي‌تواند ارتباط زوج‌ هاي خوشبخت را همچنان به‌طور موثر حفظ كند.

زوج هاي خوشبخت كارهاي مشتركي با هم انجام مي‌دهند
سرگرمي‌ها و كارهاي جالب و خلاقانه زيادي وجود دارند، كه به صورت گروهي انجام مي‌شوند. مهم‌ترين شخص زندگي شما و كسي كه بيشترين زمان عمرتان را با او سپري مي‌كنيد همسر شما است. انجام بازي‌ها، تفريحات و سرگرمي‌هاي دو نفره، نه تنها زندگي مشترك را بهتر مي‌كند بلكه ارتباط و دلبستگي بين زوج ها را نيز افزايش مي‌دهد. هر روز حتي اگر شده براي يك مدت كوتاه و حتي ۵ دقيقه زوج هاي موفق يك كار مشترك با هم انجام مي‌دهند.

ابراز قدرداني
شايد بگوييد كه هركاري كه افراد در زندگي مشترك انجام مي‍‌دهند وظيفه است. و بايد انجام دهند و منتي در كار نيست. مثلا مرد بايد نان‌آور باشد. تشكر نمي خواهد چون وظيفه اوست. زن بايد غذاي خوشمزه درست كند چون كاري است كه از عهده او برميايد. بحث اصلا بر سر انجام وظيفه نيست. بحث فقط اندكي قدرداني و درك كاري است كه در زندگي مشترك براي خانواده انجام مي‌دهيد. افراد با تشكر و قدرداني متوجه مي‌شوند كه كارشان بيهوده نبوده، ديده شده و تاثير خود را گذاشته است.

چيزهاي خوبي درباره هم ميگويند
زوج هاي خوشبخت هميشه نكات مثبت يكديگر را ميبنند و درباره آن‌ها صحبت مي‌كنند. آن‌ها به همسران خود مي‌گويند كه چقدر زيبا هستند و چقدر از اينكه با او هستند خوشبخت و خوشحال هستند. همديگر را تحسين مي‌كنند و براي هم دلگرمي بزرگي هستند.

نيازهاي همسر خود را بر نيازهاي خود ارجح تر مي‌دانند
زوج هاي خوشبخت در زندگي مشترك به همان اندازه كه براي خود ارزش قائلند براي همسر خود نيز ارزش قائلند. آن‌ها خودخواه نيستند و مي‌دانند كه اگر اولويت اول‌شان همسرشان باشد، قطعا در آنسوي ديگر ماجرا، براي همسرشان اولويت نخست خواهند بود.

نيازهاي همسر خود را بر نيازهاي خود ارجح تر مي‌دانند
زندگي براي زوج هاي خوشبخت هيچوقت كسل كننده نميشود زيرا هر روز دنبال راه حل هاي جديد هستند كه همسران خود را خوشحال كنند. آن‌ها مي‌خواهند هر روز، روز بهتري براي همسرشان باشد.

همديگر را مي‌بخشند
بياييد با هم روراست باشيم. واقعا هيچكس در اين دنيا كامل نيست. همه اشتباه مي‌كنند. اين بدان معني است كه نه تنها همسر شما، بلكه خود شما هم مرتكب اشتباه مي‌شويد. زوج‌هاي خوشبخت سخت گيري نمي‌كنند و بخاطر اشتباهات يكديگر را سرزنش نمي‌كنند. آن‌ها در زندگي مشترك يكديگر را مي‌بخشند. آن‌ها خوب مي‌دانند كه كامل نيستند و از هر اشتباهي درس مي‌گيرند تا نقص‌هاي خود را برطرف كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۶:۴۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

پيشنهاد مي كنيم دفعه بعدي كه خواستيد به يك غريبه كمك كنيد يا با او وارد مكالمه شويد، نگران اين كه چه واكنشي نشان مي دهد نباشيد و فقط دست به كار شويد.
به گزارش بهداشت نيوز به نقل از فراديد، بيشتر مردم بخشي از روز خود را در كنار غريبه‎ها مي‎گذرانند، چه در رفت‌وآمد‌هاي روزانه، چه موقع خريد از سوپرماركت و چه زماني كه در پارك يا كافه نشسته‎اند.با اين حال عده زيادي از ما در انزوايي خودخواسته باقي مي‎مانيم، چون معتقديم تلاش براي برقراري ارتباط با آدم‎هاي غريبه هر دو طرف را معذب مي‎كند.

باور‌هايي از اين دست، اما ممكن است درست نباشند، تحقيقات ما نشان مي‎دهند انسان‎ها بيشتر اوقات اثرات مثبت ارتباط با ديگران روي سلامتي دو طرف رابطه را دست كم مي‎گيرند. براي مثال، حرف زدن با يك غريبه در مسير كار ممكن است بيشتر از آنچه فكر مي‎كنيد شما را شاد كند.

در شيكاگو از گروهي از مسافران اتوبوس و قطار شهري پرسيديم در مسير صبحگاهي خود ترجيح مي‎دهند با يك نفر ديگر حرف بزنند يا تنها بنشينند و كاري كه معمولا انجام مي‎دهند را بكنند. بيشتر آن‎ها معتقد بودند صحبت كردن با يك فرد ديگر سفرشان را ناخوشايند‌تر خواهد كرد.با اين حال، وقتي آزمايش را به شكل عملي انجام داديم متوجه شديم افرادي كه در طول مسير مشغول حرف زدن بودند، سفر خوشايندتري داشتند.

شركت كنندگان در اين آزمايش تخمين زدند كه نزديك به ۴۰ درصد همسفرهايشان در قطار تمايل دارند با آن‎ها وارد مكالمه شوند. علاوه بر اين همه افرادي كه تلاش كردند با مسافر كناري‎ خود حرف بزنند، متوجه شدند آن‎ها هم دوست دارند وارد اين گفت‎وگو شوند.اين تصور كه ديگران علاقه‎اي به حرف زدن با ما ندارند يا از ما خوش‎شان نمي‎آيد، ما را از برقراري ارتباط با ديگران باز مي‎دارد.اين آزمايش نشان مي‎دهد انسان‎ها هميشه ميزان دوست داشته شدن خود توسط يك فرد غريبه بعد از مكالمه اول را دست كم مي‎گيرند.

زندگي دروني غريبه‎ها
آزمايش‎هاي جداگانه در اتوبوس و تاكسي نتايجي مشابه به همراه داشت؛ اين كه افراد به طرز شگفت‎آوري از ارتباط با غريبه‎ها لذت مي‎بردند.

اين طور كه پيداست اثرات مثبت اين ارتباط به فردي كه با او وارد مكالمه مي‎شويم هم سرايت مي‎كند. آزمايش ديگري در يك اتاق انتظار ترتيب داديم و متوجه شديم نه تنها افرادي كه به برقراري ارتباط ترغيب‎شان كرده بوديم، بلكه طرف مقابل آن‎ها هم تجربه خوشايند‎تري داشتند.

بي‌شك هيچ كس از توجه ناخواسته خوشش نمي‎آيد. اما تلاش براي برقراري ارتباط با همنوع و گفتن يك سلام ساده احتمالا بيشتر از آنچه فكر مي‎كنيم، مورد استقبال قرار مي‎گيرد. تنها عده كمي حاضر به شروع مكالمه با يك آدم غريبه هستند، اما اگر نيت‌مان خوب باشد، به نظر مي‎رسد بيشتر مردم تمايل به حرف زدن خواهند داشت.

انسان‎ها هميشه ميزان دوست داشته شدن خود توسط يك فرد غريبه بعد از مكالمه اول را دست كم مي‎گيرنديك دليلش شايد اين باشد كه تجربه حرف زدن با غريبه‎ها و شنيدن صداي آن‎ها باعث مي‎شود بفهميم آن‎ها هم يك زندگي دروني غني از افكار، احساسات، عواطف و تجربياتي شبيه به ما دارند.

به نظر نمي‎رسد اين روابط كوتاه با آدم‎هاي غريبه بتواند شوربختي را به خوشبختي تبديل كند، اما مي‎توانند كاري كند كه لحظات ناخوشايند ما - از جمله ساعات سخت و كسل‎كننده رفت‎وآمد روزانه دوست‎داشتني‎تر شوند.انسان‎ها‎ به شكل ذاتي موجوداتي اجتماعي هستند كه ارتباط با ديگران باعث خوشحالي و تندرستي بيشتر آن‎ها مي‎شود. در مقابل احساس انزوا و تنهايي يك عامل اضطراب‎زاست كه مثل چاقي و استعمال دخانيات براي سلامت زيان‎آور است.داشتن پيوند‌هاي مثبت اجتماعي به عنوان يكي از عوامل كليدي در خوشبختي در نظر گرفته مي‎شود، عاملي كه تأثيرش حتي از ميزان درآمد هم بيشتر است.

انتظاراتي كه واقعي مي‎شوند
شايد تصور كنيد فقط افرادي كه اهل معاشرت هستند از مزاياي ارتباط با ديگران بهرمند مي‎شوند.آزمايش‎هاي متعدد نشان داده هم افراد درونگرا و هم كساني كه اهل تعامل با ديگران هستند وقتي از آن‌‎ها خواسته مي‎شود رفتار برونگرايانه داشته باشند، احساس شادي بيشتري مي‎كنند.ما متوجه شديم افراد جداي از اين كه خودشان را تا چه حد برونگرا مي‎دانند، وقتي در مسير رفت و آمد خود با غريبه‎ها حرف مي‎زنند، به طور معمول شادتر هستند.

هر چند به نظر نمي‎رسد شخصيت افرد تأثير چنداني بر تجربه‎ آن‌ها از ارتباط با ديگران داشته باشد، ممكن است انتظاراتشان را تحت‎الشعاع قرار دهد و اين مسأله در رابطه با افراد درونگرايي كه تأثيرات مثبت تعامل را ناديده مي‌گيرند، پررنگ‎تر است. اين طور كه پيداست به شكل ذاتي شخصيت افراد بيشتر از تجربيات آن‎ها در شكل دادن به انتظاراتشان نقش دارد.

انتظارات ما مي‎توانند به خودي خود شكل واقعيت بگيرد. اگر حرف زدن با كسي كه نمي‎شناسيد به نظرتان ناخوشايند بيايد، هرگز اين كار را امتحان نخواهيد كرد و در نتيجه هيچوقت متوجه نخواهيد شد كه شايد انتظارات‎ اشتباهي داشته‎ايد؛ اتفاقي كه مي‎تواند به انزوا و جدايي ما از ديگران بينجامد.

اين موضوع كمك مي‎كند متوجه ‎شويم چرا شهر‌ها از افرادي به شدت اجتماعي پر شده‎اند كه با جديت تلاش مي‎كنند يكديگر را ناديده بگيرند. غريبه‎ها روي نيمكت پارك‎ها در كنار هم مي‎نشينند و به گوشي‎هاي همراه خود خيره مي‌شوند، شهرونداني كه بدون لبخند زدن و سلام كردن به يكديگر، در خيابان‎ها رفت و آمد مي‎كنند.

رفتار‌هاي محبت‎آميز گاه به گاه
اين سوءتفاهم‎ها فقط به تعامل در وسائل حمل و نقل عمومي محدود نمي‎شوند و در بسياري از جنبه‎هاي ديگر زندگي‎مان هم به چشم مي‎خورند و ما از اثرات مثبت تلاش براي برقراري ارتباط با ديگران غافل مي‎شويم.افرادي كه نامه تشكر مي‎نويسند، گاه به گاه رفتاري محبت‎آميز از خودشان نشان مي‎دهند يا هميشه از ديگران تعريف مي‎كنند، مي‎دانند طرف مقابل‎ به اندازه خودشان خوشحال نخواهد شد.

دست كم گرفتن اثرات مثبت برقراري ارتباط با ديگران مي‎تواند باعث شود ما به آن اندازه‎اي كه براي سلامت خودمان و ديگران مفيد است، اجتماعي نباشيم.ما نمي‎گوييم بايد با هر آدمي كه مي‏بينيد تعامل كنيد، يا جواب هر كسي كه سعي مي‎كند به شما نزديك شود را بدهيد. در عوض پيشنهاد مي‎كنيم دفعه بعدي كه خواستيد به يك غريبه كمك كنيد يا با او وارد مكالمه شويد، نگران اين كه چه واكنشي نشان مي‎دهد نباشيد و فقط دست به كار شويد.

بنابر يافته‎هاي ما اين كار به احتمال زياد حالتان را از آنچه انتظار داريد بهتر مي‎كند و باعث مي‎شود دو طرف احساس كنند شادتر هستند و روابط بهتري دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۶:۰۱ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

عضو كميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به اين كه كاهش بازار دلالي و سوداگري با تجميع سرمايه هاي خُرد در بورس رخ مي‌دهد، گفت: تخصيص بهينه منابع، شفاف‌سازي اقتصاد و كاهش بازار دلالي و سوداگري از جمله مزيت‌ هاي تجميع منابع در بازار سرمايه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، محمدرضا پورابراهيمي عضو كميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به افزايش متقاضيان براي خريداري سهام از بازار بورس گفت: هرچه بتوان توسعه كيفي و كمي در بازار سرمايه ايجاد كرد تا بر آن اساس تعداد سهامداران افزايش يابد، در واقع يك شاخص مطلوب و مثبت در ارزيابي اقتصاد ايران محسوب مي شود.

نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در حال حاضر اقتصاد كشور دغدغه منابع سرگردان را دارد، افزود: حجم نقدينگي در اقتصاد كشور زياد است و افرادي كه در جامعه پول هاي كم و كوچكي دارند بسيار اثرگذارتر از افرادي هستند كه نقدينگي كلان و بالايي دارند و تعداد آنها محدود است.

مي توان پول هاي كلان را به روش‌هاي مختلف مديريت كرد

وي ادامه داد: مي توان پول هاي كلان را به روش‌هاي مختلف مديريت كرد، اما رقم نقدينگي خُرد و كوچك را به سختي مي توان مديريت كرد، بنابراين بهترين راه هدايت جذب نقدينگي در جامعه در تمامي كشورها و در ايران اين است كه منابع خرد و اندك مردم را به سمت بازار سرمايه هدايت كنيم.

پورابراهيمي با بيان اينكه با جذب منابع خرد در بازار سرمايه به جاي اينكه نقدينگي به سمت سفته بازي و دلالي سوق پيدا كند به سوي خلق ثروت واقعي در اقتصاد كشور هدايت مي شود، تاكيد كرد: بر اين اساس نقدينگي به بخش افزايش سرمايه شركت ها و طرح‌هاي توسعه شركت ها سوق مي يابد يعني به اين سمت مي‌رود كه فعاليت شركت ها در يك بازه زماني به دو تا سه برابر افزايش يابد.

جريان بازار سرمايه مولدسازي دارايي هاي غيرمولد خانوارهاي كم درآمد است

وي با تاكيد بر اينكه جريان بازار سرمايه مولد سازي دارايي هاي غير مولد خانوارها و افرادي است كه حتي منابع از 100 هزار تومان تا چندين ميليارد دارند، افزود: بر اين اساس منابع موجود در كشور مولد و وارد چرخه اقتصادي كشور مي‌شوند.

اين نماينده مردم در مجلس دهم، با بيان اينكه حُسن ديگر بازار سرمايه تجميع منابع است، ادامه داد: بر اين اساس منابع كوچكي كه به تنهايي هيچ نقشي در چرخه اقتصادي ندارند، با تجميع به يك جريان بزرگ اقتصادي تبديل مي شود.

افراد با دارايي يك ميليارد نمي توانند پالايشگاه و يا پتروشيمي احداث كنند

وي با اشاره به اينكه افراد با درآمد 100 تا يك ميليارد تومان نمي توانند پالايشگاه و يا پتروشيمي احداث كنند، تصريح كرد: زماني سرمايه هاي اندك هزار نفر جمع مي شود با آن مي‌توان يك پالايشگاه احداث كرد، بنابراين اين سرمايه ها تجميع و به فعاليت اقتصادي مولد تبديل مي شود.

پورابراهيمي افزود: تخصيص بهينه منابع، شفاف سازي اقتصاد و كاهش بازار دلالي و سوداگري از جمله مزيت هاي تجميع منابع در بازار سرمايه است.

به گزارش خانه ملت، عضو كميسيون اقتصادي با بيان اينكه تعداد سهامداران در دنيا در بازارهاي بورس يكي از شاخص هاي توسعه و پيشرفت كشورها شده است، گفت: هر چقدر كه بتوان تعداد سهامداران را افزايش داد به نفع كشور است و مجلس از توسعه آن حمايت و استقبال كرده و اين افزايش مي‌تواند اثرات مثبت اقتصادي داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۵:۱۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

​ما هم جامعه اطلاعاتي بسيار نيرومند و كارآمدي داريم و هم اينكه سال‌هاي سال است كه آقاي ميدري در وزارت تعاون بخش مهمي از اين جامعه اطلاعاتي را به صورت هدفمند ايجاد كرده است. براي ما اين امكان وجود دارد كه روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر را به صورت كامل از فهرست يارانه‌بگيرها حذف كنيم. اگر اين كار را كه از سال ۹۳ و ۹۴ به درستي شروع كرده بوديم، ادامه مي‌داديم، الان بيش از ۱۰ درصد از يارانه‌بگيرها كم شده بودند.

شخصاً به عنوان كسي كه تاكنون يك دينار يارانه نگرفته، ممكن است با حذف به يكباره سه دهك از فهرست يارانه‌بگيران نقدي مخالف باشم. چون شكاف طبقاتي در ايران آن‌قدر زياد شده است كه به نظرم دهك‌هاي هشتم و نهم هم در زمره نيازمندان قرار گرفته‌اند و فقط در دهك اول است كه مردم به‌طور كلي بي‌نيازند.

با اين حال حتي اگر بتوانيم هشت تا ۱۰ ميليون نفر از يارانه‌بگيران را هم حذف كنيم، كار مهمي انجام داده‌ايم. ما مي‌توانيم سالانه شش هزار ميليارد تومان از اين طريق ذخيره كنيم و اين پول را به صورت يارانه مستقيم يا غيرمستقيم به دو دهك پايين جامعه اختصاص دهيم. بنابراين اصلاحي كه دولت بار ديگر بر آن تاكيد كرده، مطابق روح قانون هدفمنمدي يارانه‌ها بايد انجام شود.

اگرچه كاري كه آقاي روحاني به درستي در سال‌هاي ۹۳ و ۹۴ آغاز كرده بود، چند سال مغفول ماند اما از سرگيري آن كار مهمي است و بايد انجام شود. رقمي كه در ۱۰ سال گذشته به عنوان يارانه نقدي به مردم پرداخت شد، به قيمت جاري حدوداً معادل ۶۰۰ هزار ميليارد تومان است كه با كل بودجه عمراني امسال ايران برابري مي‌كند؛ به عبارتي اگر تنها ۱۰ درصد از اين مبلغ طي ۱۰ سال گذشته صرفه‌جويي مي‌شد، رقمي معادل كل بودجه عمراني امسال صرفه‌جويي شده بود و ما مي‌توانستيم با آن حدود ۵۰۰ هزار شغل ماندگار را به صورت فوري ايجاد كنيم. با اين حال از سرگيري حذف يارانه دهك‌هاي بالا به منظور صرفه‌جويي را باز هم بايد به فال نيك گرفت.

نكته ديگري كه اخيراً در اظهارات سخنگوي دولت مطرح شده است، موضوع عدالت‌هاي منطقه‌اي است. اينكه با وجود سابقه ۶۰ ساله بودجه‌نويسي در كشور، عدالت‌هاي منطقه‌اي در ايران به هيچ رو مطلوب نيست. دليل اين امر نحوه توزيع منابع در كشور است. مثلاً نگاهي به نحوه توزيع منابع در استان‌هاي مرزي و مقايسه آن با استان‌هايي مانند تهران، اصفهان، فارس، آذربايجان شرقي و خراسان رضوي گواه ناكارآمدي سيستم توزيع منابع است.

يكي از گرفتاري‌هاي بزرگ ما اين است كه نابرابري توزيع درآمد هم در سطوح عمودي و طبقات اجتماعي وجود دارد و هم در سطوح افقي و جغرافيايي و اين اساساً از نوع تنظيم و توزيع درآمدهاي نفتي دولت ناشي مي‌شود. از آنجايي كه تصميم‌ها همواره در مركز گرفته مي‌شده و هنوز هم مي‌شود، هميشه سهم مركز از سهم پيرامون به مراتب بيشتر است و ما در تمام اين دهه‌ها موفق نشديم درآمد نفتي را به عنوان يك ثروت ملي به صورت سرانه توزيع كنيم.

در راستاي مثال آقاي ربيعي در مورد نابرابري سهم يك شهروند زابلي با يك تهراني بايد بگويم كه من يقين دارم مجموع پرداختي‌ها به مردم سيستان و بلوچستان، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، هرمزگان، بوشهر و … با مجموع پرداختي‌هاي استان‌هاي تهران، اصفهان و فارس ابداً تناسبي ندارد و به تمامي ناعادلانه است. اين ناعادلانه بودن نظام توزيع ثروت در ايران را به خوبي نشان مي‌دهد. طبعاً در چنين وضعيتي نقش نمايندگان مجلس بسيار مهم است؛ منتها ما نمايندگاني به مجلس مي‌فرستيم كه اكثرشان به جاي انجام كارهاي درست و درمان و راهگشا براي مردم، به دنبال انجام كارهاي پر سروصدا و تبليغاتي براي خودشان هستند. مثلاً براي حوزه انتخابيه‌اي كه شايد سالي دو پرواز هم نداشته باشد، فرودگاه تاسيس مي‌كنند چراكه بيشتر به دنبال پرستيژ هستند تا انجام كارهايي متناسب با نيازهاي مردم‌شان. اميدوارم در ادامه تاكيداتي كه دولت بر موضوع عدالت‌هاي منطقه‌اي دارد، در آينده شاهد كارهاي راهگشايي در اين زمينه باشيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۳:۴۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

 

مي‌دانم كه شما از طرفداران سفر كردن به صورت انفرادي هستيد يا ترجيح مي‌دهيد كه هميشه در طول سفر اطرافتان شلوغ باشد اما در اين ميان كساني هستند كه براي سفرشان به همسفر نياز دارند و از مسافرت رفتن بدون همسفر مي‌ترسند. امروز در اين مطلب نظرات كيت ميلر را با هم در رابطه با روشهاي مقابله با ترس در سفرهاي انفرادي مي‌خوانيم. كيت يك معلم يوگاست كه عاشق سفر است و حالا سفر بخشي جدانشدني از زندگي او به شمار مي‌رود. او زماني كه تنها 20 سال داشت براي نخستين بار به اروپا سفر كرد و با چالشهاي زيادي روبه‌رو شد كه ترسهايي را برايش به همراه داشت براي مثال در فرودگاه او را به اشتباه دستگير كردند و يا اين كه همواره مي‌ترسيد كه شي مهمي را فراموش كرده باشد. اين تجربه باعث شد تا كيت سعي كند كه چالش‌هايش را با ديگران به اشتراك بگذارد و راه حل‌هايي را پيشنهاد بدهد كه ديگر كسي از سفر انفرادي واهمه نداشته باشد. به نظر كيت آن سفر انفرادي تا 10 سال، بهترين سفري بود كه او تجربه كرد. در ادامه به راه‌هاي او مي‌پردازيم.

 

1- به گروه هاي آنلاين بپيونديد
اگر در فكر سفر انفرادي هستيد اما هنوز شك داريد، براي اولين قدم به گروه‌هاي سفر آنلاين بپيونديد. گروه‌هايي كه در شبكه‌هاي اجتماعي تشكيل مي‌شوند پيشنهاد خوبي هستند. با اين كار شما با نگراني‌هاي ساير افراد آشنا مي‌شويد و بهترين راه حل‌ها را پيدا مي‌كنيد. در انجمن‌هاي آنلاين با خواندن نظرات و پرسش سوالاتتان مي‌توانيد بسياري از نگراني‌هاي خود را برطرف كنيد. به نوعي مي‌توان گفت كه وقتي به اين گروه‌ها بپوينديد در حقيقت ديگر تنها نيستيد و در زمان بروز مشكل امكان كمك گرفتن از اعضاي آن گروه وجود خواهد داشت.

2- از نزديك شروع كنيد
سفر به صورت انفرادي بسيار جذاب و در عين حال براي غيرحرفه‌اي‌ها بسيار ترسناك است. براي اين كه از سفر انفراديتان لذت ببريد، توصيه مي‌شود كه براي نخستين‌بار به يك كشور خارجي سفر نكنيد و از مقاصد نزديك شروع كنيد. اتومبيلتان را سوار شويد و به اطراف شهر يا ساير شهرهايي كه دورتر از محل زندگي شما هستند، سفر كنيد تا در صورت مواجه شدن با مشكل از افرادي كه هم‌زبان شما هستند، كمك بگيريد. براي اولين تجربه‌ي سفر انفرادي هميشه سفرهاي داخلي بهترين گزينه هستند.

3- ترس را بپذيريد
ترس براي افراد مختلف مصاديق گوناگوني دارد و به تعداد هر انساني مي‌توان آن را تفسير كرد. در سفر انفرادي ترس مي‌تواند از مسائلي چون تمام شدن پول، ندانستن زبان مقصد، تنها ماندن يا عدم آشنايي با زبان اشاره و... معنا شود. در ابتدا بايد بدانيد كه ترس يك امر كاملا عادي‌ست و همه ترس را تجربه مي‌كنند سپس بايد قبول كنيد كه شما هم مي‌ترسيد اما براي كسب احساس امنيت بيشتر بايد ترستان را كنترل كنيد. براي اين كار ابتدا ترس خود را شناسايي نماييد، براي مثال اگر از ندانستن زبان كشور مقصد مي‌ترسيد، تنها كافي‌ست قبل از سفرتان يك كلاس آموزشي برويد يا اگر از فرودگاه و هواپيما مي‌ترسيد، يكبار پيش از موعد به فرودگاه رفته و با محيط آشنا شويد و در نهايت وقتي سوار هواپيما مي‌شويد، نفس عميق كشيده و خود را غرق در افكار مثبت كنيد.

4- در تورهاي محل ثبت نام كنيد
يكي از مزاياي سفر انفرادي اين است كه شما فرصت داريد تا با انسانهاي جديد ملاقات كرده و آشنا شويد. در اين بين يكي از عالي‌ترين روشها براي آشنايي با افراد ديگر در سفر، ثبت نام در گروه‌هاي محلي يا گشت شهري است. اگر مي‌دانيد كه دوست داريد چه مكان‌هايي در مقصدتان را ببينيد، در اينترنت جستجو كنيد و تورهايي كه براي آن مقاصد برنامه‌ريزي شده‌اند را يافته و در آنها ثبت نام كنيد. كسي نمي‌داند شايد در همين تورها دوستاني پيدا كنيد كه تا آخر عمر برايتان باقي‌ بمانند. اگر علاقه‌اي به ثبت نام در تورها نداريد، خود را به صرف يك وعده ناهار يا شام در رستوران دعوت كنيد و بهتر است رستوران‌هايي در اولويت شما باشند كه تورهاي گردشگري در آنها غذا مي‌خورند.

5- قوانين مشخصي تعيين كنيد
همه مسافران چه آنهايي كه گروهي سفر مي‌كنند و چه كساني كه تنها هستند، بايد پيش از حركت براي خود قوانيني مشخص كنند. براي مثال قوانيني چون" شبها هرگز در خانه بوميان اقامت نمي‌كنم، هميشه از وسايل نقليه عمومي استفاده مي‌كنم، غذاهاي جديد امتحان مي‌كنم يا..." اين قوانين به شما در تصميم‌گيري‌هاي آينده كمك مي‌كنند و در طي سفر مي‌دانيد كه سوار اتومبيل افراد غريبه نخواهيد شد يا هميشه پاسپورت خود را در كجا نگهداري مي‌كنيد و اين مسائل تا ميزان زيادي از استرس و ترسهاي شما كم خواهند كرد.

6- برنامه خود را با ديگران به اشتراك بگذاريد
با پيشرفت تكنولوژي حالا روشهاي زيادي براي به اشتراك گذاشتن برنامه سفر وجود دارد و حتي گوگل هم اين امكان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد اطلاعات سفر خود را به صورت كامل در برنامه‌ي سفرتان درج كرده و آن را در اختيار يكي از افراد مورد اعتماد خود قرار بدهيد تا بدانيد كه در صورت بروز مشكل شما را خواهند يافت

7- زياد به تنهايي فكر نكنيد
فراموش نكنيد كه سفر انفرادي موضوعي است كه افراد بسياري براي دست‌يابي به آن تلاش زيادي مي‌كنند و شايد انجام چنين سفري روزي براي شما هم يك رويا بود، پس اجازه ندهيد كه ترس بر شما غلبه كند. مطمئن باشيد كه سفر تجارب مثبت زيادي به همراه دارد و با برنامه‌ريزي درست مشكلي براي شما پيش نخواهد آمد بنابراين زياد به نكات منفي فكر نكنيد و لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۲:۳۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

كلسترول ماده اي غليظ در خون است. برخي كلسترول هاي خون مفيد مي باشند و براي بدن لازم و ضروري هستند و به ساخت سلول هاي سالم كمك مي كنند، اما داشتن كلسترول بد خون تاثير منفي روي سلامت قلب دارد و باعث بروز بيماري هاي قلبي مي شود. در برخي موارد كلسترول باعث تجمع چربي در رگ هاي خوني شده و مانع از جريان مناسب خون مي شود. حتما مي دانيد كه كلسترول بالاي خون خطرناك است. خبر خوب اينكه مي توان با اندكي تلاش، كلسترول خون را كنترل كرد. البته قبل از هر چيز لازم است كه در خصوص عوامل ايجاد كننده ي اين مشكل اطلاعات لازم را داشته باشيد. در اين مطلب در خصوص اين عوامل بيشتر توضيح مي دهيم.
به گزارش بهداشت نيوز:كلسترول خون بالا در سايه ي تغذيه ي نامناسب
داشتن يك تغذيه ي سرشار از چربي هاي مضر مي تواند خطر ابتلا به چربي خون بالا و بيماري هاي قلبي را افزايش دهد. به همين دليل لازم است از مصرف مواد غذايي سرشار از چربي هاي مضر پرهيز كنيد.

چربي هاي ترانس موجود در اكثر غذاهاي فست فود و همچنين شيريني جات و انواع كيك ها و دونات ها و غيره سلامتي قلب را با مشكلات جدي روبرو مي كنند.

براي مقابله با كلسترول بهتر است از غلات كامل مانند نان و پاستاهاي تهيه شده از آرد سبوس دار، ميوه و سبزيجات تازه استفاده كنيد.

همچنين مي توانيد مصرف گوشت قرمز را كاهش داده و به جاي آن انواع ماهي ها را مصرف كنيد، چون سرشار از اسيدهاي چرب امگا3 هستند كه براي سلامت قلب مفيد است.

اضافه وزن
داشتن اضافه وزن يكي از عوامل اصلي ابتلا به كلسترول بالاي خون است. اكثر افراد چاق به دليل مصرف چربي زياد و داشتن تغذيه اي حاوي چربي هاي ترانس چاق شده اند.

نتايج بررسي ها نشان مي دهد كه ورزش كردن و افزايش تحرك بدني به كاهش كلسترول كمك مي كند. در واقع ورزش و تحرك بدني منظم و ملايم باعث افزايش كلسترول خوب مي شود.

محققان بر اين عقيده هستند كه مي توان با گنجاندن ورزش در برنامه ي روزانه، وزن و ميزان كلسترول خون را كنترل كرد. توصيه مي كنيم قبل از انتخاب ورزش هاي سنگين با پزشك تان مشورت كنيد.

اگر دچار اضافه وزن هستيد و مي خواهيد كلسترول خون تان را كاهش دهيد، ابتدا با ورزش هاي ملايم مانند دوچرخه سواري يا پياده روي تند شروع كنيد.
برخي افراد تغذيه ي سالمي دارند، وزن شان متعادل است، تحرك بدني خوبي دارند و سيگار نيز نمي كشند، اما با اين حال چربي خون شان بالاست. در اين موارد چربي خون بالا، عامل ژنتيكي دارد

مصرف دخانيات
مصرف دخانيات هيچ سودي براي سلامتي ندارد و بدن را در معرض ابتلا به انواع بيماري ها قرار مي دهد.

بهتر است از اثرات نامطلوب دخانيات روي كلسترول خون غافل نباشيد، چون دخانيات باعث كاهش ميزان كلسترول خوب خون شده و به ديواره رگ هاي خوني آسيب مي زند.

با گذشت زمان نيز تركيبات سمي موجود در دخانيات باعث افزايش خطر بروز لخته هاي خوني شده و به تصلب شرايين منجر مي شود.

بهتر است بدانيد كه سيگاري هاي غيرفعال يعني افراد غيرسيگاري كه در معرض دود سيگار ديگران هستند نيز از مضرات سيگار در امان نيستند. بنابراين اگر از كلسترول خون بالا رنج مي بريد حتما بايد هر چه سريع تر سيگار را ترك كنيد.

نتايج بررسي هاي متعدد نشان مي دهد كه ترك سيگار تاثير مثبتي در كنترل ميزان كلسترول خون دارد.

سن
هر چه سن شما بالاتر برود، بيشتر در معرض ابتلا به كلسترول خون بالا خواهيد بود. به خاطر اينكه در اين سنين ميزان فعاليت بدني كاهش پيدا مي كند. نتايج پژوهش هاي محققان آمريكايي كه روي مردان بالاي 45 سال و خانم هاي بالاي 55 سال انجام شده است نشان مي دهد كه اين افراد بيشتر در معرض ابتلا به كلسترول خون بالا هستند.

خبر خوب اينكه حتي افراد مسن نيز مي توانند كلسترول خود را كاهش دهند. ورزش و همچنين مصرف مواد غذايي سالم (غلات سبوس دار، ميوه ها و سبزيجات)، كاهش وزن و ترك سيگار كمك زيادي به كاهش كلسترول خون مي كند.

جنسيت
آقايان بيشتر از خانم ها در معرض ابتلا به كلسترول بالاي خون قرار مي گيرند. به همين دليل نيز خطر بروز سكته ي قلبي در آقايان بيشتر از خانم هاست.

نتايج پژوهشي كه روي چهل هزار مرد و زن كمتر از شصت سال انجام شده است نشان مي دهد آقايان سه برابر خانم ها در معرض ابتلا به چربي خون بالا قرار دارند. به همين دليل توصيه مي شود كه آقايان بعد از 45 سالگي به طور مرتب آزمايش خون داده و كلسترول خود را كنترل كنند.

در صورت تشخيص چربي خون بالا لازم است كه به طور جدي تغييراتي در سبك زندگي خود ايجاد كرده و نسبت به اصلاح تغذيه، ورزش، كاهش وزن و ترك سيگار اقدام كنند.

سابقه خانوادگي
برخي افراد تغذيه ي سالمي دارند، وزن شان متعادل است، تحرك بدني خوبي دارند و سيگار نيز نمي كشند، اما با اين حال چربي خون شان بالاست. در اين موارد چربي خون، عامل ژنتيكي دارد.

اگر يكي از اعضاي خانواده ي شما دچار كلسترول خون بالا باشد، اين احتمال وجود دارد كه شما نيز دچار اين مشكل شويد.

طبق آمارهاي جهاني از هر پانصد نفر، يك نفر دچار كلسترول خون بالاي ارثي است، به اين معني كه بيشتر در معرض ابتلا به بيماري هاي عروق كرونري و سكته مغزي قرار دارد.

به همين دليل توصيه مي شود كه اهميت بيشتري به تغذيه خود بدهيد، ورزش كنيد، به طور مرتب آزمايش بدهيد و از استرس و فشارهاي روحي دور بمانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۳:۱۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

يكي از قابليت‌هاي اپل واچ تحت عنوان SOS شناخته مي‌شود. به موجب اين قابليت كاربر مي‌تواند در موارد اورژانسي براي كمك با شخصي تماس بگيرد. حالا خبر رسيده است همين ويژگي جان مردي را كه در حال غرق شدن بوده، نجات داده است. به گزارش WBMM، شخصي به نام Phillip Esho در درياچه ميشيگان سوار بر جت اسكي بوده كه ناگهان بر اثر اصابت با موجي عظيم، واژگون مي‌شود.

ظاهرا شدت اين موج به حدي بوده كه علي‌رغم پوشيدن جليقه نجات، فيليپ قادر نبوده است تا خود را از زير جت اسكي واژگون شده نجات دهد. در طي اين حادثه اسمارت‌فون وي نيز گم شده و وي قادر بر برقراري ارتباط نبوده است. در اين ميان فكري به ذهن وي خطور مي‌كند كه آن هم استفاده از قابليت SOS در اپل واچ بوده است. فيليپ پس از نجات يافتن بيان كرده است كه معلوم نيست اگر اپل واچ نبود پايان اين ماجرا چگونه مي‌شد.

پيش از اين شاهد انتشار اخباري در خصوص ساعت هوشمند اپل بوديم كه با ويژگي‌هايي چون ECG جان كاربران خود را نجات داده بود. حالا به نظر مي‌رسد قابليت SOS نيز در اين اسمارت‌واچ خودي نشان داده است. لازم به ذكر است قابليت برقراري تماس از طريق اپل واچ تنها در نسخه‌هاي LTE ممكن خواهد بود.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۲:۵۲ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

اكنون به‌تدريج به روز 7 آگوست و مراسم رونمايي آينده سامسونگ نزديك‌تر مي‌شويم و هم‌زمان جزئيات بيش‌تري پيرامون اسمارت‌فون‌هاي سامسونگ گلكسي‌نوت 10 و گلكسي‌نوت 10 پلاس منتشر مي‌شود. امروز وب‌سايت SamMobile گزارش داد كه از طريق ارتباط با يكي از منابع اطلاعاتي خود به جزئيات مربوط به ظرفيت حافظه مورد استفاده در پيكره‌بندي‌هاي مختلف سامسونگ گلكسي‌نوت 10 5G دست يافته است. اين گوشي با حافظه‌هاي 256، 512 و 1 ترابايتي عرضه مي‌شود و مدل 1 ترابايتي از 12 گيگابايت حافظه رم نيز بهره خواهد برد.

در ابتدا تصور مي‌شد كه سامسونگ مدل‌هاي 4G LTE و 5G هندست‌هاي گلكسي‌نوت 10 و گلكسي‌نوت 10 پلاس را عرضه خواهد كرد. اما چنين نگرشي بعدها دستخوش تغيير شد. اكنون به‌نظر مي‌رسد كه مدلي از گلكسي‌نوت 10 با قابليت اتصال 5G و بر پايه مشخصات گلكسي‌نوت 10 پلاس توليد خواهد شد. بر اساس گزارشات، اين ورژن به‌صورت انحصاري از طريق اپراتور ورايزن در ايالات‌متحده عرضه مي‌شود. با كنار هم قرار دادن اطلاعات لو رفته پيرامون ظرفيت حافظه و نتايج تست بنچمارك اوليه ورژن ورايزني گلكسي‌نوت 10 5G مي‌توان به وجود رم 12 گيگابايتي در اين هندست پي برد.

با وجود ارائه شارژر 25 واتي به‌همراه سامسونگ گلكسي‌نوت 10 5G، اين هندست از شارژ سريع 45 واتي پشتيباني خواهد كرد

گزارش پيش‌تر منتشر شده از كشور آلمان نشان داد كه مدل پايه نسخه 4G LTE گلكسي‌نوت 10 مجهز به حافظه‌داخلي 256 گيگابايتي خواهد بود. بر اساس پيش‌بيني‌ها اين هندست با قيمت‌گذاري تقريبي 1000 دلاري عرضه مي‌شود؛ در حالي‌كه مدلي با 512 گيگابايت حافظه‌داخلي از برچسب قيمتي 1150 دلاري بهره‌مند خواهد شد.

گلكسي‌نوت 10 5G از يك نمايشگر خميده سوپر آمولد 6.75 اينچي با حواشي بسيار باريك و حفره دوربين سلفي در بخش مركزي پنل نمايشگر بهره خواهد برد. توان پردازشي ورژن آمريكايي گوشي از طريق پلتفرم موبايلي اسنپ‌دراگون 855 تامين مي‌شود. پيكره‌بندي دوربين سه‌گانه از يك حسگر اصلي 12 مگاپيكسلي؛ احتمالا مجهز به ديافراگم متغير 3 مرحله‌اي، يك دوربين تله‌فوتو 12 مگاپيكسلي با زوم اپتيكال 2 برابري و يك دوربين فوق‌عريض 16 مگاپيكسلي تشكيل مي‌شود. همچنين به منظور سنجش دقيق‌تر اطلاعات مربوط به عمق صحنه از يك حسگر TOF استفاده خواهد شد. اين مشخصه بايستي ثبت عكس‌هاي پرتره با افكت بوكه مناسب‌تر توسط گوشي را امكان‌پذير نمايد. در خصوص باتري نيز بي‌ترديد سامسونگ مايل به استفاده از يك باتري 4500 ميلي‌آمپرساعتي، مشابه نمونه به‌كارگيري شده در گلكسي S10 5G بود. با اين‌حال سامسونگ ناچار به ايجاد فضايي جهت استقرار قلم S Pen بوده است و همين موضوع، غول كره‌اي را وادار كرده تا ظرفيت باتري گلكسي‌نوت 10 5G را به 4170 ميلي‌آمپرساعت كاهش دهد. در حالي‌كه يك شارژر سريع 25 واتي به‌همراه بسته‌بندي گوشي ارائه مي‌شود؛ اما بر اساس اظهارات يك شخص خبرچين با نام Ice Universe، اين هندست از شارژ 45 واتي در بستر سيم و شارژ بي‌سيم 20 واتي پشتيباني خواهد كرد. سامسونگ يك فست شارژر 45 واتي را به‌صورت اختياري و با قيمتي مناسب در اختيار مشتريان قرار خواهد داد.

سيستم‌عامل اندرويد 9 پاي همراه با رابط كاربري One UI سامسونگ به‌صورت پيش‌فرض روي گلكسي‌نوت 10 5G نصب خواهد شد. نمايشگرهاي امروزي با طراحي بزرگ، كشيده و باريك مي‌توانند المان‌هاي قابل لمس بيش‌تري را در بخش پاييني نمايشگر جاي دهند؛ لذا كاربران براي دسترسي به گزينه‌هاي تعبيه شده در بخش فوقاني نمايشگر ناچار به جابه‌جايي مكرر انگشتان خود نخواهند بود.

اپراتور ورايزن، سرويس 5G خود را شبكه 5G فوق پهن‌باند نام‌گذاري نموده است؛ چرا كه اين شركت مخابراتي از طيف امواج ميلي‌متري با فركانس بسيار بالا در محدوده 28 گيگاهرتزي بهره مي‌گيرد. امواج هوايي با چنين فركانس بالايي، فاقد برد پيمايشي طولاني بوده و در ساختمان‌ها نفوذ نمي‌كنند؛ در حالي‌كه امواج هوايي با فركانس‌هاي پايين‌تر از چنين قابليتي برخوردار هستند. اپراتورهاي T-Mobile و AT&T از امواج ميلي‌متري و طيف فركانسي پايين‌تر از 6 گيگاهرتز استفاده خواهند كرد. اخيرا T-Mobile و كوالكام اعلام كردند كه فرآيند برقراري نخستين ارتباط داده‌اي 5G از طريق امواج هوايي فركانس پايين (600 مگاهرتز) شركت T-Mobile را با موفقيت به پايان رسانده‌اند.

فناوري 5G در مقايسه با 4G LTE حدودا 10 برابر سريع‌تر است. با راه‌اندازي اين شبكه در سراسر كشور و دسترسي به سرعت بالاتر آن، احتمالا شاهد شكل‌گيري كسب‌وكارهاي جديد و صنايعي خواهيم بود كه امروزه حتي تصور آن‌ها نيز غيرممكن به‌نظر مي‌رسد. فيلم‌هايي كه اكنون دانلود آن‌ها بر روي گوشي به چند دقيقه زمان نياز دارد طي چند ثانيه دانلود خواهند شد و اتومبيل‌هاي خودران نيز كاربران را به مقصدهاي موردنظرشان منتقل خواهند كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۲:۲۱ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

مشاور رئيس كل سازمان خصوصي سازي گفت: براي واگذاري سه شركت بيمه البرز، شركت پالايش نفت شيراز و شركت پالايش نفت لاوان مشتري پيدا نكرديم.

به گزارش مشرق، سيد جعفر سبحاني، در خصوص روند واگذاري سهم دولت در شركت‌هاي بزرگ، اظهار داشت: قرار بود تا روز سه شنبه ۲۵ تير ماه سهم دولت سه شركت بيمه البرز، شركت پالايش نفت شيراز و شركت پالايش نفت لاوان عرضه شوند.

مشاور رئيس كل سازمان خصوصي سازي افزود: با اين حال هيچيك از اين شركت‌ها، مشتري نداشتند از اين رو روند واگذاري نيمه كاره ماند.

وي ادامه داد: براي تصميم گيري جديد در خصوص نحوه واگذاري، مجدد بايد هيأت واگذاري جلسه‌اي تشكيل دهد تا سياست گذاري ها در اين رابطه مشخص شود.

از ايدرو خواستيم سند ايران خودرو و سايپا را فك وثيقه كند
سبحاني همچنين در رابطه با واگذاري سهام دولت در دو شركت ايران خودرو و سايپا و اينكه اسناد اين دو شركت در وثيقه است، گفت: براي واگذاري بايد سند به صورت كامل در اختيار سازمان خصوصي سازي قرار گيرد اما با توجه به اينكه سند اين دو شركت در وثيقه است، در مرحله اول بايد اين اسناد فك وثيقه شوند.

وي در مورد اينكه اسناد اين دو شركت در وثيقه چه كسي يا كجاست، توضيح داد: ما از اينكه سند در وثيقه چه كسي و يا به چه ميزاني است اطلاع نداريم و خود سازمان ايدرو بايد در اين رابطه توضيح دهد.

سبحاني گفت: با توجه به تكليف قانوني به جهت واگذاري سهام دولت در اين دو شركت، از ايدرو درخواست كرديم كه سند ايران خودرو و سايپا را فك وثيقه كند.

به گزارش مهر، هيأت واگذاري در جلسه چهارم خرداد ماه دستور واگذاري سهام باقي مانده دولت در ۱۸ شركت و بنگاه بزرگ بورسي را صادر كرد كه تنها دو شركت در گروه يك قرار دارد و ۱۶ شركت در گروه دوم واگذاري‌ها هستند.

بر اساس سياست‌هاي كلي اصل ۴۴ قانون اساسي دولت ملزم به واگذاري شركت‌هاي گروه يك است ولي مي‌تواند ۲۰ درصد سهام كنترلي شركت‌هاي گروه دوم را نگهدارد، ولي بنا به تصميم هيأت واگذاري مقرر شد باقي مانده سهام دولت در شركت‌هاي گروه دوم كه تا ۲۰ درصد است نيز به بخش خصوصي واگذار شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۱:۳۲ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند