اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

رئيس بنياد مسكن گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان براي ۷۰ هزار واحد سيل زده تخصيص داده شده است كه ۱۲۰۰ ميليارد تومان از آن عقد قرارداد شده است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم در برنامه تيتر امشب شبكه خبر، رئيس بنياد مسكن افزود: بيشتر اين اعتبار به 6 استان مهم درگير سيل تخصيص و مقداري هم به 15 استان ديگر اختصاص داده شد.
عليرضا تابش تصريح كرد: بانك ها به سرعت كار را انجام مي دهند و قسمت دوم وام نيز به مبلغ 2 هزار و 400 ميليارد تومان اعتبار در دولت تصويب شده است.
رئيس بنياد مسكن در ادامه برنامه افزود: تسهيلات در اختيار مردم قرار گرفته و كمك هاي بلاعوض نيز در اختيار مردم استان هاي سيل زده قرار گرفته است.
تابش گفت: از حدود 30 هزار واحد احداثي 26 هزار واحد در روستاها هستند كه نياز به پروانه ندارند و با صدور نامه اي كار آنها انجام مي شود اما در شهرها در بيشتر مناطق مشكل پروانه ساخت وجود دارد.
وي افزود: آن دسته افرادي كه به شهرداري معرفي شده اند مشكلات حريم رودخانه آنها برطرف شده است.
رئيس بنياد مسكن همچنين قول داد 4شنبه فردي از بنياد مسكن را به شهرداري مي فرستد تا مشكلات پروانه ساخت را بررسي كند.
تابش افزود: با هماهنگي وزارت نيرو قرار شد ديواره اي براي حفاظت روستاها ساخته شود چون محل احداث روستاها و وضع تعميراتي ها آنها مشخص شده است.
وي تصريح كرد: روستاهاي بابازيد و خرسك در سيل آسيب جدي ديده اند و براي روستاي بابازيد قرار شد ديواره اي براي جلوگيري از سيل به آن ساخته شود كه بازسازي آن شروع شده و در طرح هادي نيز اعتباراتي براي ان در نظر گرفته شده است.
تابش درباره ساكنان روستاي سيمره نيز گفت: براي اين روستا 50 ميليون تومان به اضافه 10 ميليون كمك بلاعوض در نظر گرفته شده است كه در مجموع 60 ميليون تومان كمك بلاعوض براي ساكنان سيمره در نظر گرفته شده است.
وي در ادامه افزود: اعتبار مرحله دوم براي خوزستان نيز تامين شده است و نگراني براي تعميرات و ساخت و سازها وجود ندارد.
هادي حق‌شناس استاندار گلستان نيز در ارتباط تصويري با اين برنامه درباره پروانه هاي ساخت گفت: بر اساس براورد اوليه 17 هزار و 800 واحد مسكوني نياز به تعمير داشته اند كه 16 هزار واحد به بانك ها معرفي و 9 هزار واجد عقد قرارداد شده اند.
حق شناس افزود: تعميرات بيش از 3 هزار واحد به پايان رسيده و صدور پروانه نيز به روز شده است فقط تاخير در گميشان داشتيم كه مشكل ان نيز برطرف شده است و به روز خواهد شد.
وي گفت: بخشي از خانه هاي آسيب ديده به دليل نزديكي به رودخانه بود كه اجازه ساخت و ساز مجدد ندارند كه قرار است زمين دولتي تامين شود و بخشي هم در طرح تفصيلي قرار دارند كه بايد مشكل آنها برطرف تا اجازه ساخت داده شود.
استاندار گلستان گفت: پرونده تعميرات نبايد تا آخر سال باز باشد و كارها بايد به سرعت بيشتر انجام شود.
حق شناس افزود: براي مدارس، دولت و خيرين هزينه خواهند كرد و امكان استفاده از ظرفيت خالي مدارس و 2 شيفته كردن مدارس استفاده خواهد شد تا دانش آموزان در سال تحصيلي جديد مشكلي نداشته باشند.
وي تصريح كرد: 392 ميليارد تومان از تسهيلات دولت به استان گلستان اختصاص يافته و لايروبي هاي رودخانه ها انجام شده است و با تصويب اعتبارات به بخش لايروبي و بازسازي سريع جاده ها كمك خواهد كرد.
سيدموسي خادمي استاندار لرستان نيز در ارتباط تصويري با اين برنامه گفت: تاكنون 29 هزار و 490 فقره به بانك ها معرفي شده كه 25 هزار فقره عقد قرارداد شده و 23 هزار و 924 فقره هم پرداخت شده است.
خادمي افزود: 432 ميليارد تومان به حوزه مسكن و 2 و 7 دهم ميليارد تومان به بخش كشاورزي پرداخت شده و همچنين 73 هزار ميليارد تومان كمك بلاعوض مسكن و 2 و 8 دهم ميليارد تومان كمك بلاعوض كشاورزي پرداخت شده است.
وي تصريح كرد: همچنين تعميرات 14 هزار و 521 واحد شروع شده و بيش از 7 هزار و 531 واحد تعميرات نيز به پايان رسيده است.
خادمي گفت: برداشت اعتبارات سيل براي معوقات خلاف قانون است و چنين مواردي در دستور كار بانكها نيست.
استاندارد لرستان گفت: ديوارهاي حفاظتي روستاها نيز مهم است كه بايد با سرعت بيشتر انجام شود و اين كار در شهرستان پلدختر آغاز شده است و فقط نزديك 40 روستا بايد از محل اعتبارات جديد تامين اعتبار شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۱:۰۷ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

مركز ملي فضاي مجازي خبر «مردم نبايد از گوگل استفاده كنند»، را تكذيب كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از مركز ملي فضاي مجازي، با توجه به انتشار خبري به نقل از دبير شوراي عالي و رئيس مركز ملي فضاي مجازي كشور با عنوان (مردم نبايد از گوگل استفاده كنند) در برخي از رسانه‌ها، روابط عمومي مركز ملي فضاي مجازي كشور اعلام كرد: دكتر سيدابوالحسن فيروزآبادي در اين گفتگو صرفاً تاكيد كرد كه «شبكه ملي اطلاعات در الزامات بايد استقلال داشته باشد براي همين الزام كرديم كه خدمات پايه ملي باشند مثلاً الان براي پيدا كردن اطلاعات از گوگل استفاده مي‌كنيم كه اين درست نيست.»

بنابراين هرگونه خبري كه در رسانه‌ها درخصوص تعيين تكليف براي استفاده از موتورهاي جستجو منتشر شده است صحت نداشته و صراحتاً تكذيب مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۱:۱۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

يمراد چتينكايا، رئيس‌كل سابق بانك مركزي تركيه حداقل يك سال ديگر فرصت داشت تا بر مسند سياست‌گذاري پولي اين كشور بنشيند، اما اردوغان رئيس‌جمهوري اين كشور، نگذاشت اين دوره به پايان برسد. او كه همواره خود را دشمن نرخ بهره معرفي مي‌كند، مصرانه بر خلاف آموزه‌هاي علمي معتقد است كه نرخ بهره موجب تورم مي‌شود و علاقه عجيبي دارد تا اين اعتقاد خود را به اصطلاح در مخ تكنوكرات‌هاي بانك مركزي فروكند.

تعرض اردوغان به استقلال بانك مركزي تركيه در حالي صورت مي‌گيرد كه تركيه در يك سال گذشته تورم‌هايي را تجربه كرده كه از ابتداي قرن حاضر به خود نديده بود و نياز بود تا سياست پولي براي كاهش آن اتخاذ شود. مخالفت ذاتي اردوغان با نرخ بهره موجب شده تا سياست پولي اين كشور نتواند واكنش مناسب را به شرايط اقتصادي نشان دهد. اين در حالي است كه سطح بانك مركزي اين كشور و بوروكراسي‌هاي مرتبط با سياست‌گذاري پولي، در حد كشورهاي توسعه‌يافته است. به‌عبارت ديگر، نهادهاي مرتبط با سياست پولي بهينه در آن كشور تعبيه شده؛ اما با مداخله دولت اين نهادها از حيز انتفاع خارج شده و سيطره قانون براي محافظت از استقلال بانك مركزي كافي نيست.

در آن سوي جهان، در ايالات‌متحده كه انتظار مي‌رود استقلال بانك مركزي بيش از هر جاي ديگر تكريم شود. ترامپ به شكل بي‌محابا، پاول رئيس فدرال رزرو را مورد كنايه قرار مي‌دهد. امري كه حداقل در سه دهه گذشته سابقه نداشته و هيچ رئيس‌جمهوري در انظار عمومي رئيس فدرال رزرو را اين‌گونه به‌دليل پايين نياوردن نرخ بهره سرزنش نكرده است. شايد بر اين امر تاكيد كنيد كه ترامپ اصولا انگيزه و استعداد بديعي در پايمال كردن هنجارهاي بين‌المللي از قواعد تجاري تا قراردادها و توافق‌هاي دو جانبه و چندجانبه و تا حمله به استقلال بانك مركزي دارد. اما جالب آنجاست كه اخيرا نشانه‌هاي بيشتري از انتقادات سياسيون به بانك‌هاي مركزي دنيا آن هم در مورد فعاليت‌هاي تخصصي آنان مشاهده مي‌شود.

بانك مركزي اروپا و رئيس آن ماريو دراگي، توسط برخي از سياستمداران مورد شماتت قرار گرفته كه نبايد نرخ بهره را به اين ميزان كاهش مي‌داد يا بانك مركزي انگلستان توسط طرفداران سرسخت برگزيت متهم است كه عمدا مردم بريتانيا را از برگزيت و جدايي از اروپا مي‌ترساند؛ در حالي كه تنها كاري كه بانك مركزي انجام داده است، پيش‌بيني در مورد متغيرهاي كلان اقتصادي و سرنوشت پوند در صورت تحقق برگزيت است؛ امري كاملا تخصصي.

اين روند كاملا آزاردهنده است. در واقع با پررنگ شدن سياست‌هاي پوپوليستي در سراسر جهان كه مي‌تواند واكنش به ركودي باشد كه يك دهه از رخ دادن آن گذشته، حمله به استقلال بانك‌هاي مركزي سرعتي بي‌سابقه گرفته است كه از ابتداي دهه ۹۰ و اجماع بر سر آن، شاهدش نبوديم. امري كه شايد دور از ذهن نباشد؛ زيرا پوپوليسم يعني عبور از مرز عقلاني سياست‌ورزي و فروگذار كردن متر و مقياس‌هاي تخصصي و وانهادن منافع بلندمدت اقتصادي؛ اموري كه هر يك با استقلال بانك مركزي در تضاد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۰:۲۱ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

اقتصادنيوز: ديپلماسي تجاري ايران قبل و بعد از خروج آمريكا از برجام دوران پرافت‌‌و‌خيزي را تجربه كرده است. همزمان با امضاي برجام در ۲۳ تيرماه سال ۱۳۹۴، انبوه هيات‌هايي كه مايل بودند پس از سال‌ها، دوباره از نزديك با ايران تعامل داشته و دست‌كم دريافت‌هاي خود را از فضاي كسب‌وكار در ايران واقعي‌تر و عيني‌تر كنند، صفي از تقاضا را براي ورود به ايران و تعامل با فعالان اقتصادي در بخش خصوصي ايجاد كردند.

به گزارش اقتصادنيوزبا روي كار آمدن دولت ترامپ در آمريكا و خروج اين كشور از برجام از يكسو و فشار براي نقض يا تغيير در تعهدات طرفين در اين توافق بين‌المللي از سوي ديگر، اين روند به گونه ديگري تغيير يافت. پارلمان اقتصاد همزمان با چهارسالگي برجام، تركيب شركاي اقتصادي قبل و بعد از خروج آمريكا از برجام را بررسي كرده است. ارزيابي اين گزارش نشان مي‌دهد كه در عصر برجام منهاي آمريكا، نقشه راه تعاملات بين‌المللي ايران و انتخاب كشورهاي هدف براي تجارت در چارچوب شرايط جديد تغيير كرده است. در عين حال، در تدوين اين نقشه كشورهاي داراي پتانسيل‌هاي تجاري براي همكاري با بخش خصوصي ايران، به‌ويژه كشورهاي همسايه و اقتصادهاي بزرگ دنيا به‌عنوان مقاصد تجاري اصلي انتخاب شده‌اند.

همزمان با چهار سالگي برجام جريان ديپلماسي تجاري در دو تصوير از سوي بخش‌خصوصي به نمايش گذاشته شد. تصوير اول مربوط به آمدورفت هيات‌هاي اقتصادي در عصر برجام است. اين تصوير حكايت از آن دارد كه در عصر برجام ركورد قابل‌توجهي در آمدورفت‌هاي تجاري رقم خورده است. تمركز بخش‌خصوصي در اين دوره همكاري با تمام كشورها بود. از اين رو بيشترين آمد و رفت هيات‌هاي تجاري در اين دوره رقم خورد. اما تصوير دوم مربوط به دوره برجام منهاي آمريكا است. در اين دوره ديپلماسي تجاري بخش‌خصوصي به سمت انقباض پيش رفت و نشست‌هايي براي تغيير در نقشه راه تعاملات بين‌المللي در چارچوب شرايط جديد برگزار شد كه در اين راستا كشورهاي هدف موردنظر انتخاب شدند. در اين دوره هند، ‌روسيه، چين، تركيه، سوئيس، اسپانيا، عمان، جمهوري آذربايجان، ارمنستان، افغانستان، كره‌جنوبي، فرانسه، آلمان و قزاقستان به‌عنوان كشورهاي هدف تعيين شدند. كارنامه چهارساله اتاق ايران در سال‌هاي ۹۴ تا ۹۸ نشان مي‌دهد ۷۹ هيات به كشورهاي مختلف اعزام شده‌اند و ۲۱۳ هيات نيز در اين بازه زماني به ايران آمده‌اند. بنابراين در طول ۴ سال حدود ۳۰۰ هيات تجاري ميان ايران و ۶۰ كشور دنيا مبادله شده است. همچنين در مجموع ۱۷ رئيس‌جمهور، نخست‌وزير يا مقام ارشد كشورها به اتاق ايران آمده‌اند. علاوه بر اين ۳۸ وزير، ۲۱ رئيس اتاق بازرگاني و ۱۹۵ سفير و رايزن بازرگاني ميهمان پارلمان اقتصاد كشور بوده‌اند. از سويي با توجه به تدوين نقشه راه براي اعزام هيات‌هاي تجاري به كشورهاي هدف به منظور اثربخشي بيشتر مناسبات تجاري، كشورهاي داراي پتانسيل‌هاي تجاري جهت همكاري با بخش‌خصوصي ايران، به‌ويژه كشورهاي همسايه و اقتصادهاي بزرگ دنيا، به‌عنوان مقاصد تجاري اصلي انتخاب شدند. در اين راستا تركيه و چين در راس ۲۰ شريك تجاري بزرگ ايران قرار دارند كه در فاصله تير ۹۴ تا تير ۹۸ بيشترين هيات‌هاي تجاري ميان آنها و ايران مبادله شده است. در منطقه اروپا و آمريكا تفاهم‌نامه‌هاي بين‌المللي با كشورهاي لوكزامبورگ، اوكراين، مجارستان، ايتاليا، بلغارستان، كرواسي، فنلاند، آلمان، لهستان، كوبا، روماني، كرواسي، اسپانيا، دانمارك، سوئد، آلباني، مقدونيه، برزيل و چكامضا شد. در منطقه آسيا و اقيانوسيه تفاهم‌نامه‌هاي بين‌المللي با كشورهاي قزاقستان، تركيه، كره، اندونزي، مالزي، چين و هند امضا شد. عمان، سوريه و عراق نيز از ديگر كشورهايي است كه با آنها تفاهم‌نامه امضا شده است.

تغيير مسير تجارت
فعاليت‌هاي بين‌المللي بخش‌خصوصي، دستخوش شرايط پس از تحريم بوده و دوران پر افت و خيزي را تجربه كرده است. در ماه‌هاي اوليه امضاي برجام، انبوه هيات‌هايي كه مايل بودند پس از سال‌ها دوباره از نزديك با فعالان اقتصادي ايران تعامل داشته و دست‌كم دريافت‌هاي خود از فضاي كسب‌وكار در ايران را واقعي‌تر و عيني‌تر كنند، به معناي واقعي صفي از تقاضاها را براي ورود به ايران و حضور در پارلمان بخش‌خصوصي ايجاد كردند. در دوسال نخست اين روند كمابيش ادامه داشت. با روي كار آمدن دولت ترامپ در آمريكا و خروج اين كشور از برجام و فشار براي نقض يا تغيير در تعهدات طرفين در اين توافق بين‌المللي‌، اين روند به‌گونه‌اي ديگر تغيير يافت. اين بار تلاش براي تعامل با ساير كشورها در قالب سفرهاي سياسي و اقتصادي ميان ايران و ساير كشورها، رنگ ديگري پيدا كرد و اهميت مضاعفي يافت. سرانجام آنكه فعالان اقتصادي در تعامل با ساير شركاي تجاري خود در سطح جهان با مشكلاتي روبه‌رو شده و همچنان با اين مصائب دست به گريبانند. به هر روي، تبادل نزديك به ۳۰۰هيات تجاري اعزامي و پذيرشي در طول چهار سال، ركوردي است كه در كارنامه بخش‌خصوصي ثبت شده است. اگرچه در نيمه دوم دوره هشتم اتاق، تحريم‌هاي اقتصادي با خروج آمريكا از برجام رقم خورد، اما اتاق ايران با هدف شناسايي مشكلات جديد فعالان اقتصادي در مواجهه با تحريم‌ها، نشست‌هايي براي تغيير در نقشه راه تعاملات بين‌المللي و انتخاب كشورهاي هدف در چارچوب شرايط جديد برگزار كرد. در اين راستا كشورهاي هدف مورد نظر عبارت بودند از: هند، ‌روسيه، چين، تركيه، سوئيس، اسپانيا، عمان، جمهوري آذربايجان، ارمنستان، افغانستان، كره‌جنوبي، فرانسه، آلمان و قزاقستان.

هيات‌هاي بلندپايه
از تيرماه ۹۴ سطح هيات‌ها به‌دليل همراهي مقامات بلندپايه و رده اول دولت‌ها، از تمايز آشكاري نسبت به ادوار گذشته برخوردار بوده است. ۱۰ رئيس‌جمهور و ۷ نخست‌وزير و معاون صدراعظم آلمان در ۴ سال گذشته به همراه هيات‌هاي سياسي و تجاري با فعالان اقتصادي ايران ديدار داشتند. هيات‌هايي از سوئيس، قزاقستان، كره‌جنوبي، كرواسي، آفريقاي جنوبي، اتريش، فنلاند، اسلووني، تاتارستان و افغانستان با همراهي رئيس‌جمهور خود به ايران آمدند. همچنين هيات‌هاي ايتاليايي، مجارستاني، تركيه‌اي، سوئدي، كنگويي و عراقي هم به سرپرستي نخست‌وزيران خود وارد تهران شدند و با بخش‌خصوصي پاي ميز مذاكره نشستند. همچنين هيات آلماني با قائم‌مقام صدراعظم اين كشور به اتاق ايران آمد.

جزئياتي از هيات‌هاي اعزامي و پذيرشي
چهار سال قبل با امضاي برجام و گشايش‌هاي بين‌المللي، تهران محلي براي مذاكرات اقتصادي فعالان اقتصادي ايراني و خارجي شد. ۳۶ هيات به اروپا و آمريكا، ۲۲ هيات به آسيا و اقيانوسيه و ۲۲ هيات به كشورهاي عربي آفريقايي اعزام شدند. اما آمار پذيرش‌ها حكايت از آن دارد كه ۱۱۳ هيات در اين چهار سال از اروپا و آمريكا، ۶۰ هيات از آسيا و اقيانوسيه و ۴۷ هيات از كشورهاي عربيآفريقايي وارد تهران شدند. در سال ۹۴ شاهد حضور بيشترين هيات‌هاي تجاري در اتاق ايران بوديم. در اين سال، ۱۷ هيات از سوي پارلمان اقتصاد ايران اعزام شد كه ۸ هيات به اروپا و آمريكا، ۵ هيات به آسيا و اقيانوسيه و ۴ هيات به كشورهاي عربي آفريقايي رفتند. اما ۸۳ هيات ميهمان اتاق بودند. تركيب اين هيات‌ها به اين شرح است‌: ۵۸ هيات از اروپا و آمريكا، ۲۴ هيات از آسيا و اقيانوسيه و ۱۱ هيات از عربي آفريقايي. در سال ۹۵ اعزام هيات‌هاي تجاري نسبت به سال ۹۴ افزايش يافت، اما ورود هيات‌ها با كاهش اندكي روبه‌رو شد. بر اين اساس ۲۵ هيات ايراني به ساير كشورها سفر كردند. ۱۱ هيات به اروپا و آمريكا، ۸ هيات به آسيا و اقيانوسيه و ۷ هيات به كشورهاي عربي آفريقايي اعزام شدند. همچنين ۷۸ هيات خارجي در اين سال به اتاق ايران آمدند. ۳۶ هيات از اروپا و آمريكا، ۲۲ هيات از آسيا و اقيانوسيه و ۱۸ هيات از كشورهاي عربي آفريقايي در پارلمان اقتصاد كشور به مذاكره با فعالان اقتصادي پرداختند. در سال ۹۶ هم در هيات‌هاي اعزامي و هم در هيات‌هاي پذيرشي شاهد كاهش بوديم. چراكه در اين سال ۲۲ هيات اعزام و ۳۱ هيات پذيرش شدند. در سال ۹۶، ۱۱ هيات به اروپا و آمريكا اعزام شدند و ۱۱ هيات از اين كشورها به ايران آمدند. ۶ هيات به آسيا و اقيانوسيه اعزام و ۸ هيات از اين كشورها به ايران وارد شدند. ۵ هيات نيز به كشورهاي عربي آفريقايي رفتند و ۱۲ هيات از اين كشورها به ايران آمدند. همزمان با خروج آمريكا از برجام و شروع تحريم‌هاي بين‌المللي، روند ورود و خروج هيات‌هاي تجاري تغيير كرد. در سال ۹۷ تنها ۱۵ هيات به كشورهاي مختلف اعزام شد و ۲۱ هيات ميهمان اتاق ايران بودند. در اين سال ۶ هيات به اروپا و آمريكا، ۳ هيات به آسيا و اقيانوسيه و ۶ هيات به كشورهاي عربي آفريقايي اعزام شدند. همچنين ۹ هيات از اروپا و آمريكا، ۶ هيات از آسيا و اقيانوسيه و ۶ هيات از كشورهاي عربي آفريقايي به ايران آمدند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۰:۰۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

كوچك كردن شكم و رهايي از چاقي شكم و انباشتگي چربي آن راه مشكلي است ولي ما راه هاي را براي از بين بردن آن براي هميشه پيدا كرده ايم. با روش‌هاي ساده زير مي‌توانيد شكمتان را كوچك كنيد.
به گزارش بهداشت نيوز، كوچك كردن شكم و رهايي از چاقي شكم و انباشتگي چربي آن راه مشكلي است ولي ما راه‎هاي را براي از بين بردن آن براي هميشه پيدا كرده‎ايم.

با روش‌هاي ساده زير مي‌توانيد شكمتان را كوچك كنيد.
روز خود را با آب ليمو شروع كنيد:‌ اين كار يكي از بهترين راه‎هاي درماني براي چربي شكم است.اندكي آب ليمو را با آب گرم مخلوط كنيد و به آن كمي نمك هم اضافه كنيد.نوشيدن‌ اين مخلوط هر روز صبح باعث افزايش متابوليسم بدن و رهايي از آن توده‎ شكمي مي‎شود.

جايگزيني براي برنج سفيد پيدا كنيد: برنج سفيد را در رژيم غذايي خود با ديگر محصولات غله‎اي جايگزين كنيد.از جمله برنج قهوه‎اي، نان قهوه‎اي، غلات كامل، جو دو سر و كوينولا.

با شيريني جات خداحافظي كنيد: از شيريني جات، نوشيدني‎هاي داراي مواد شيرين كننده و غذاهاي غني از روغن دوري كنيد.مصرف‌ اين غذاها باعث افزايش چربي بدن اطراف مناطق مختلفي از بدن از جمله شكم و ران‎ها مي‎شود. به اندازه كافي روزانه آب بنوشيد: آب بنوشيد. نوشيدن آب بعد از فواصل زماني منظم كمك به افزايش متابوليسم و پاك سازي بدن از سموم مي‎كند.

سير خام بخوريد: 2-3 حبه سير هر روز صبح بجويد و يك ليوان آب ليمو بعد از آن بنوشيد.‌اين راه درماني فر ايند كاهش وزن را دو برابر كرده و باعث مي‎شود گردش خون در بدن شما روان باشد.

از غذاهايي كه داراي سبزيجات نيستند دوري كنيد: توصيه شده است تا جاي ممكن از خوردن غذاهاي فاقد سبزيجات دوري كنيد. تا مي‎توانيد ميوه‎ و سبزي بخوريد: روزانه يك بشقاب ميوه در صبح و شب بخوريد.‌اين امر باعث مي‎شود بدن شما مملو از آنتي اكسيدان‎ها، مواد معدني و ويتامين‎ها شود.

غذاهاي خود را پر ادويه كنيد: استفاده از ادويه‎هايي نظير دارچين، زنجبيل و فلفل سياه در غذا باعث مي‎شود بدن شما از مزاياي سلامت زيادي بهره ببرد.آن‎ها كمك به مقاومت شما در برابر انسولين و كاهش سطوح قند خون مي‎كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۹:۲۹ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

روماتولوژيست يا متخصص روماتولوژي يك متخصص داخلي و يا يك متخصص اطفال است، كه براي درمان غيرجراحي بيماري‌هاي خودايمني، التهابي و يا ساير اختلالات اسكلتي-عضلاني آموزش ديده است. در اين مقاله به صورت مفصل به معرفي متخصص روماتولوژي و تمام كارهايي كه او مي‌تواند انجام دهد خواهيم پرداخت. نسخه پيشنهاد مي‌كند چنانچه نياز به يك متخصص روماتولوژي داريد، براي درك بهتر كار او، و اينكه چگونه بيماري شما را درمان مي‌كند حتما اين مقاله را بخوانيد.
به گزارش بهداشت نيوز به نقل از نسخه، روماتولوژيست يا متخصص روماتولوژي يك متخصص داخلي و يا يك متخصص اطفال است، كه براي درمان غيرجراحي بيماري‌هاي خودايمني، التهابي و يا ساير اختلالات اسكلتي-عضلاني آموزش ديده است. در اين مقاله به صورت مفصل به معرفي متخصص روماتولوژي و تمام كارهايي كه او مي‌تواند انجام دهد خواهيم پرداخت. نسخه پيشنهاد مي‌كند چنانچه نياز به يك متخصص روماتولوژي داريد، براي درك بهتر كار او، و اينكه چگونه بيماري شما را درمان مي‌كند حتما اين مقاله را بخوانيد.

متخصص روماتولوژي و بيماري‌هاي روماتولوژِيك
بيماري‌هاي موجود در تخصص روماتولوژِي معمولا به عنوان بيماري‌هاي روماتيسمي شناخته مي‌شوند. اين بيماري‌ها مي‌تواند بر مفاصل، عضلات و استخوان‌ها تاثير بگذارند. بيماري‌هاي روماتولوژيك مي‌توانند باعث:
درد
تورم
سفتي
و تغيير شكل بافت

شوند. بسياري از اين اختلالات بر سيستم‌هاي چندگانه تأثير مي‌گذارد. افراد مبتلا به بيماري‌هاي روماتيسمي مي‌توانند به طور جدي با عوارض تهديد كننده حيات روبرو باشند. هر چند كه در چند دهه گذشته پيشرفت قابل توجهي در درمان بيماري‌هاي روماتولوژيك و بهبود نتايج در بيماران ديده شده است.

روماتولوژيست – تمركز متخصص روماتولوژي روي چه بيماري‌هاي است؟
بيش از ۲۰۰ نوع از بيماري روماتيسمي شناخته شده وجود دارد. كه از اين بين، حدود ۱۰۰ نوع آرتروز پيدا مي‌شود. ليست زير شامل تعدادي از رايج‌ترين و عمده‌ترين بيماري‌هاي روماتيسمي است، كه بيماران را درگير مي‌كنند. متخصص روماتولوژي يا روماتولوژيست در درمان اين بيماري‌ها آموزش‌ديده و مسلط است:

آرتروز (Osteoarthritis)
شايع‌ترين نوع آرتريت است. استئوآرتريت زماني رخ مي‌دهد كه غضروف محافظي كه در انتهاي استخواني وجود دارد و آن را پوشش مي‌دهد به مرور زمان فرسوده و دچار ساييدگي مي‌شود. در نهايت اين غضروف به‌طور كامل بر اثر ساييدگي از بين مي‌رود.

آرتريت روماتوئيد (Rheumatoid arthritis)
شايع‌ترين نوع آرتريت التهابي است. آرتريت روماتوئيد يك بيماري خود ايمني است، كه در آن سيستم ايمني بدن به اشتباه به مفاصل حمله مي‌كند.

بيماري‌هاي خود ايمني (Autoimmune Diseases):
مانند:
لوپوس (Lupus)
اسكلرودرم (Scleroderma)
واسكوليت (Vasculitis)

ساير بيماري‌هايي كه در نتيجه حمله سيستم ايمني بدن شما ايجاد مي‌شود شامل:
لوپوس اريتماتوز سيستمي (systemic lupus erythematosus): كه معمولا به عنوان لوپوس شناخته مي‌شود. يك بيماري التهابي است كه بر روي مفاصل و اندام تاثير مي گذارد.
اسكلرودرمي (scleroderma): گروهي از بيماري‌هايي كه سبب رشد غيرطبيعي بافت هم‌بند مي‌شوند.
واسكوليت (vasculitis): التهاب رگ‌هاي خوني بدن.

پوكي استخوان (Osteoporosis)
پوكي استخوان به عنوان “بيماري استخوان شكننده” شناخته مي‌شود. وضعيتي است كه در آن تراكم بافت استخوان كاهش يافته و در ساختمان آن تغير ساختاري ايجاد مي‌شود.

نقرس (Gout)
نوعي از آرتروز كه اغلب بر انگشت پا تاثير مي‌گذار. نقرس مي‌تواند باعث بروز درد شديد، قرمزي و حساسيت در موضع شود.

درد مزمن كمر (Chronic Back Pain)
بسياري از انواع بيماري‌هاي روماتيسمي، بر ستون فقرات تاثير مي‌گذارند. و باعث درد مزمن در پشت مي‌شوند. شايع‌ترين عامل ايجاد درد مزمن كمري، بيماري استئوآرتريت است. زماني رخ مي‌دهد كه هم استخوان و هم غضروف دچار فرسايش مي‌شوند. اسپونديلارتريت (spondyloarthritis) يكي ديگر از انواع آرتروز است كه به ستون فقرات حمله مي‌كند و باعث كمردرد مي‌شود. براي درمان هردو نوع بيماري بايد نزد متخصص روماتولوژي برويد.

ميوزيت (Myositis)
ميوزيت در واقع همان التهاب عضله و ماهيچه است. جايي كه عضله در آن دچار عفونت شده است ممكن است ميوزيت ايجاد شود.

فيبروميالژيا (Fibromyalgia)
فيبروميالژيا يك اختلال مزمن است كه موجب درد، خستگي و ساير ناراحتي‌هاي شديد مي‌شود. علائم آن شبيه ساير بيماري‌هاي روماتيسمي است. اما فيبروميالژيا برخلاف ساير بيماري‌هاي ديگر كه مفصل را درگير مي‌كنند، بافت نرم، مانند عضلات و پوشش آنها (فاسيا) را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

تاندونيت (Tendonitis)
تاندونيت التهاب تاندون است. رشته‌هاي سخت و انعطاف پذير از بافت فيبري كه عضله را به استخوان وصل مي‌كنند.

پديده رينود (Raynaud’s Phenomenon)
پديده رينود هنگامي رخ مي‌دهد كه جريان خون به انگشتان دست و پا كاهش مي‌يابد. زماني كه فرد در معرض هواي سرد و يا استرس قرار مي‌گيرد ممكن است چنين اتفاقي رخ دهد.

روش‌هايي وجود دارد، كه به كمك آن‌ها يك متخصص روماتولوژي اقدام به تشخيص بيماري‌ها مي‌كند. قبل از هر چيزي آن‌ها يك تاريخچه پزشكي كامل از بيمار مي‌گيرند. و بعد از آن يك معاينه فيزيكي بر روي بيمار انجام مي‌دهند. علاوه بر اين دو كار، فوق تخصص روماتولوژي ممكن است تعدادي يا همه موارد زير را جهت تشخصي صحيح و مطمئن براي بيمار تجويز كند:
آزمايش خون
تست‌ها و تصاوير راديولوژي مانند اشعه ايكس (X-ray) و ام آر آي(MRI)
سونوگرافي با امواج اولتراسوند
سي تي اسكن
اسكن تراكم استخوان (DXA) براي مشاهده نشانگرها يا ماركرهاي بيماري، مانند آنتي‌بادي‌هاي خاص، التهاب، آسيب مفصلي، و از دست دادن استخوان.

روش‌هاي تشخيصي معمولا به نمونه گيري از:
مايع داخل مفصلي
پوشش مفصل سينوويوم (synovium)
يا ساير بافت‌ها

براي بررسي ميكروسكوپي محدود مي‌شود. دو پروسه زير در تشخيص روماتيسم مفصلي به كار مي‌روند و باعث مي‌شوند كه تشخيص به‌صورت دقيق‌تر صورت بگيرد:
آسپيراسيون مفصل (Joint aspiration): اين آزمون ممكن است زماني انجام شود كه درد ناگهاني، التهاب مفصلي يا مشكوك به عفونت در مفصل وجود داشته باشد. يك نمونه از مايع سينوويال، به كمك سوزن از مفصل خارج مي‌شود. نمونه برداشته شده در آزمايشگاه بررسي مي‌شود.
بيوپسي سينوويال (Synovial biopsy): يك نمونه از بافتي كه مفصل را احاطه كرده (غشاي سينوويال) برداشته مي‌شود. اين نمونه براي اطمينان از وجود يا عدم وجود عفونت‌هاي باكتريايي، نقرس و يا ساير عفونت‌هاي ديگر مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

درمان بيماري‌ها توسط متخصص روماتولوژي
بسياري از بيماري‌هاي روماتيسمي مي‌توانند با دارو درماني مديريت و يا درمان شوند. برخي از داروهايي كه براي درمان و يا مديريت اين بيماري‌ها تجويز مي‌شوند، شامل موارد زير هستند:

داروهاي ضدالتهابي غير استروئيدي (NSAIDs): مانند آسپيرين، ايبوپروفن و استامينوفن
كورتيكواستروئيدها (corticosteroids): مانند پردنيزون
داروهاي ضد رماتيسمي (DMARDS): مانند متوتركسات (methotrexate)
و عوامل بيولوژيكي: مثل انبرل (etanercept) و هوميرا (adalimumab) هستند.

داروها ممكن است به صورت:
خوراكي
يا تزريق
يا تزريق از طريق وريد IV طي يك پروسه مايع درماني

تجويز شوند. متخصص روماتولوژي همچنين ممكن است، اقدام به تزريق اسيد هيالورونيك‌ها (hyaluronic acid injections) كند. اين روش يك راهكار درماني است، كه در آن به داخل مفصل، مايع داخل مفصلي مصنوعي تزريق مي‌شود. اين شيوه درماني نياز به عمل جراحي تهاجمي را به حداقل مي‌رساند. و به‌صورت موقت، كيفيت زندگي بيماراني كه از مشكلات آرتريت رنج مي‌برند را بالا نگه مي‌دارد. يك متخصص روماتولوژيست عمل جراحي انجام نمي‌دهد. در عوض بيماراني كه نياز به عمل جراحي دارند توسط متخصص روماتولوژي به يك جراح ارتوپدي ارجاع داده مي‌شوند.
نكاتي كه در ويزيت با يك متخصص روماتوئيد بدانيد!

اگر در حال حاظر درگير پوكي استخوان يا همان استئوآرتريت هستيد، پزشك عمومي مي‌تواند در مديريت بيماري به شما كمك كند. اما چنانچه:
عوارض بيماري بيشتر شود
يا نوع خاص ديگري از بيماري‌هاي روماتيسمي را دارديد
يا همراه بيماري روماتيسمي، مبتلا به بيماري ديگري هستيد

به احتمال زياد شما به يك متخصص روماتولوژي ارجاع داده خواهيد شد. احتمالا پزشك مراقبت‌هاي اوليه، شما را به يك روماتولوژيست آشنا معرفي خواهد كرد. اما اگر شخص خاصي را پيشنهاد نكرد، جاي نگراني وجود نخواهد داشت. مي‌توانيد مدت زمان كوتاهي را براي پيدا كردن متخصص‌روماتولوژي صرف كنيد. به راحتي مي‌توانيد در اينترنت يكي از بهترين روماتولوژيست‌هاي شهر خود را پيدا كرده، و وقت ويزيت بگيريد.

روز ملاقات با متخصص روماتولوژي مورد نظر خود، در اسرع وقت و به‌صورت آن‌تايم در دفتر او حضور داشته باشيد.
هر نوع برگه آزمايش يا تصاوير راديولوژي كه با بيماري شما در ارتباط هستند، و از قبل تهيه كرده‌ايد را با خود به همراه داشته باشيد.
همچنين مي‌توانيد از پزشك عمومي خود درخواست كنيد، تا با روماتولوژيست شما ب‌صورت تلفني صحبت كرده و اطلاعات دقيق‌تري از وضعيت شما و تشخيص خودش را به متخصص ارائه دهد.
حتما و حتما، هر نوع دارويي كه در ارتباط با بيماري مصرف مي‌كنيد را به متخصص بگوييد. (چه داروهايي كه با نسخه دريافت كرد‌ه‌ايد و چه آن‌هايي كه بدون نسخه خريده‌ايد.) بهتر است اگر داروهاي ديگري در رابطه با ساير بيماري‌ها مصرف مي‌كنيد را به او بگوييد.
اطلاعات داروهاي مصرفي را از قلم نيندازيد. براي مثال دوز مصرفي و تعداد داروهايي را كه دريافت مي‌كنيد را يادداشت كنيد.
چنانچه سابقه بستري قبلي
حساسيت به دارو يا غذا
هر گونه حساسيت ديگر
سابقه ابتلا خانوادگي به بيماري‌هاي روماتيسمي و التهابي
سابقه عمل جراحي
سابقه ويزيت توسط متخصصان ديگر براي مثال متخصص ارتوپدي و … را در روز ملاقات به متخصص بگوييد.

البته بهتر اين است كه همه اين اطلاعات را در يك دفترچه، يا دست‌كم، يك برگه كاغذ نوشته باشيد. با اينكار احتمال فراموشي برخي از علايم كاهش پيدا مي‌كند. پزشك نيز تشخيص دقيق‌تر و سريع‌تري از شرايط شما خواهد داشت. قبل از ويزيت نيز، بهتر است با منشي متخصص صحبت كنيد. ببينيد آيا متخصص روماتولوژي شما با بيمه‌گري شما طرف قرارداد است يا نه؟ سعي كنيد آزمايشگاه‌هاي نزديك به محل سكونت خود را پيدا كنيد تا در صورت تجويز آزمايش سريع‌تر به نتيجه آزمايش دسترسي پيدا كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۸:۳۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

شليل يكي ديگر از ميوه هاي لذيذ و دوست داشتني تابستان است كه البته شباهت ظاهري زيادي به هلو، ديگر ميوه ي ديگر تابستاني دارد و به همين خاطر شايد بعضي ها آن ها را باهم اشتباه بگيرند. اگر شما هم شليل و هلو را از هم تشخيص نمي دهيد، بايد بدانيد كه مهم ترين وجه تمايز اين دو ميوه، بافت پوست آن ها است؛ پوست هلو پرز دار است در حالي كه شليل پوست صاف و يكدستي دارد. اما شليل مانند هم مانند هر ميوه ي ديگر خواص و البته مضراتي دارد كه در اين مطلب درباره ي آن ها صحبت خواهيم كرد.
به گزارش بهداشت نيوز: دارد كه در اين مطلب درباره ي آن ها صحبت خواهيم كرد.

فوايد و مضرات شليل

۱- سرشار از مواد مغذي
اين ميوه حاوي ويتامين هاي A، B1، B2، B5، B6، B9، C، E و K است و از منابع خوب پتاسيم و ديگر مواد معدني اي همچون فسفر، منيزيم، آهن، زينك و كلسيم به شمار مي رود.

شليل ميوه اي كم كالري است، هيچ كلسترول مضري ندارد و از مقادير قابل توجهي آنتي اكسيدان و فيبر غذايي برخوردار است.

۲- كمك به گوارش
برخورداري از فيبر و قليايي بودن طبيعت اين ميوه، آن را به ماده ي غذايي بسيار مناسبي براي حفظ سلامت گوارشي تبديل كرده. فيبر غذايي موجود در شليل، جلوي انباشت آب در بدن را مي گيرد، باعث مي شود مدت طولاني تري سير بمانيد، اجابت مزاج را بهبود مي بخشد و از مشكلاتي مثل يبوست، زخم معده و گاستريت جلوگيري مي كند.

۳- كمك به كنترل ديابت
مصرف اين ميوه در كاهش قند خون نقش دارد، مسأله اي كه در نهايت به كنترل ديابت كمك مي كند. فيبر موجود در شليل سرعت جذب قند در جريان خون را كم مي كند.

به علاوه، اگر علاقه ي زيادي به شيريني جات داريد، با مصرف اين ميوه مي توانيد هوس خوردن شيريني را از بين ببريد. اين ميوه گزينه ي بسيار بهتري از مواد غذايي اي است كه قند مصنوعي دارند و بيشتر مضر هستند تا مفيد.

۴- كمك به كاهش وزن
داشتن يك رژيم غذايي پر فيبر كمك قابل توجهي به كاهش وزن مي كند، چون اين ماده تأثير زيادي در سركوب اشتها دارد. فيبر آب را در خود نگه مي دارد، مسأله اي كه باعث مي شود حجم آن افزايش پيدا كند و مغز سيگنال سيري دريافت كند. به اين ترتيب، زودتر از معمول دست از خوردن خواهيد كشيد و كالري كمتري دريافت خواهيد كرد. شليل مانند اغلب ميوه ها داراي مقادير قابل توجهي فيبر غذايي است.

۵- جلوگيري از كم خوني
بيماري كم خوني به دليل كمبود گلبول هاي قرمز خون در بدن رخ مي دهد. ماده ي آهن براي توليد گلبول هاي قرمز خون ضروري است. گرچه شليل آهن زيادي ندارد، اما سرشار از ويتامين C است كه به جذب بيشتر آهن در بدن كمك مي كند. بنابراين مصرف اين ميوه به جلوگيري از كم خوني كمك مي كند.

۶- داراي خواص ضد سرطان
شليل حاوي كلروژنيك اسيد است، ماده اي كه ممكن است به جلوگيري از تومورها و سرطان هاي مختلفي از جمله سرطان روده ي بزرگ، كمك كند. طبق تحقيقات، كلروژنيك اسيد داراي خواص بازدارنده در مورد سرطان است كه جلوي تكثير سلول هاي سرطاني روده ي بزرگ را مي گيرد. همچنين تحقيقات نشان داده بتاكاروتن موجود در ميوه هاي متعلق به خانواده ي Rosaceae botanical (شامل سيب، هلو، شليل، آلو، گلابي و توت فرنگي) جلوي ابتلا به سرطان ريه را مي گيرد.

۷- تقويت بينايي
شليل حاوي لوتئين است، ماده ي مغذي مهمي كه سلامت چشم ها را بهبود مي بخشد و به كاهش ريسك ابتلا به تباهي لكه زرد در اثر افزايش سن كمك مي كند. طبق تحقيقات، لوتئين نوعي آنتي اكسيدان بسيار قوي هم هست كه به كاهش ريسك ابتلا به آب مرواريد هسته اي كمك مي كند. به علاوه، بتاكاروتن موجود در اين ميوه به تركيب ويتامين A در بدن كمك مي كند، در حفظ سلامت چشم ها نقش دارد و از نابينايي و بيماري خشك چشمي جلوگيري مي كند.

۸- جلوگيري از هايپوكالمي
هايپوكالمي به كمبود پتاسيم در بدن اطلاق مي شود، مشكلي كه ممكن است باعث افت سلامت عضلاني و بروز مشكل آريتمي قلب شود. شليل حاوي پتاسيم است كه براي عملكرد صحيح عصبي و سلولي و همينطور عضلات ضروري است. پتاسيم موجود در ميوه هايي مانند شليل كه هسته ي بزرگي درون خود دارند، به تركيب پروتئين ها در بدن، حفظ تعادل الكتروليتي بدن، استفاده ي بهينه از كربوهيدرات ها و فرآيندهاي سوخت و سازي بدن كمك مي كند.

۹- بهبود سلامت قلب
اين ميوه سرشار از فيبر است، ماده اي كه مي تواند به كاهش سطح كلسترول خون كمك كند. به علاوه، پلي فنول ها و آنتي اكسيدان هاي متعدد موجود در شليل سرعت اكسيد شدن اسيدهاي چرب را كاهش مي دهد، مسأله اي كه احتمال رسوب اين مواد روي ديواره ي عروق خوني را كاهش مي دهد.

۱۰- تقويت سيستم ايمني
مصرف شليل به دليل داشتن ويتامين هاي متعددي كه نوعي آنتي اكسيدان هستند، كمك زيادي به بهبود سيستم ايمني بدن مي كند. اين مواد مغذي بدن را در برابر بيماري ها مقاوم مي كنند، به سيستم ايمني در هدفگيري و از بين بردن عوامل بيماري زا كمك مي كنند و در فرايند التيام و بهبود بدن هم نقش دارند.

۱۱- حفظ سلامت پوست
تركيب ويتامين هاي A و C موجود در شليل به حفظ سلامت پوست كمك مي كند. ويتامين A خاصيت آنتي اكسيداني دارد و به مقابله با تأثيرات مخرب پرتوهاي فرابنفش خورشيد هم كمك مي كند. ويتامين C به تركيب كلاژن در بدن كمك مي كند و به اين ترتيب جواني پوست را حفظ مي كند. به علاوه، شليل با داشتن مقادير قابل توجهي آب در خود، به حفظ آب بدن و در نتيجه حفظ سلامت پوست كمك مي كند.

۱۲- كاهش نشانه هاي آسم
شليل به دليل داشتن ويتامين C و ديگر فلاونوئيدها به بهبود نشانه هاي آسم كمك مي كند. اهميت اين مواد مغذي از آن جهت است كه آن ها به تنظيم واكنش ايمني بدن به مواد آلرژي زا كمك مي كنند.

۱۳- كمك به كنترل فشار خون
اين ميوه سرشار از پتاسيم است، ماده اي كه عروق خوني را گشاد مي كند. اين بدان معني است كه احتمال اينكه اختلالي در گردش خون به وجود بيايد كه باعث بروز سكته ي مغزي يا حمله ي قلبي شود، كاهش پيدا مي كند. پتاسيم به حفظ خاصيت ارتجاعي عروق خوني هم كمك مي كندد، به اين ترتيب عروق قادر خواهند بود خود را با تغييراتي كه در حجم خون رخ مي دهد و روي فشار خون تأثير مي گذارد، سازگار كنند.

۱۴- حفظ تعادل مايعات بدن
اگر رژيم غذايي شما سديم زيادي داشته باشد، با اين كار نه تنها ريسك بالا رفتن فشار خون در خود را افزايش مي دهيد، بلكه باعث بروز مشكل در سطح مايعات بدن خود هم مي شويد. از طرفي ديگر، كمبود پتاسيم باعث تجمع آب در بدن مي شود، مسأله اي كه فشار مضاعفي به كليه ها وارد مي كند. پتاسيم موجود در شليل سديم و مايعات اضافي بدن را از بين مي برد.

مضرات مصرف شليل

آلرژي خفيف: احساس خارش در دهان و گلو و ورم پلك ها، لب ها و صورت از نشانه هاي آلرژي به شليل هستند. آلرژي خفيف به اين ميوه مي تواند باعث معده درد، استفراغ ، اسهال و آبريزش بيني هم شود.
آنافيلاكسي: آلرژي شديد به شليل مي تواند باعث آنافيلاكسي شود، واكنش آلرژيك شديدي كه موجب بي ثباتي در سلامت قلبي عروقي و بروز مشكلات تنفسي مي شود و مي تواند كشنده باشد.

روزياتو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۵:۳۶ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

بنا بر نظر متخصصين، استفاده از مداخلات مختلفي همچون گوه­‌ها و كفي­‌ها، ممكن است بتواند در بهبود عملكرد حركتي افراد در محيط­‌هاي شغلي سودمند باشد. كفي‌­ها و گوه‌­ها وسايلي هستند كه براي تكميل سطوح اتكاي پا، شامل نواحي پاشنه و پنجه استفاده مي­‌شوند و براي تصحيح، تغيير شكل، جلوگيري يا بهبود ناهنجاري­‌هاي مختلف ناحيه پا يا حتي تقويت توان مفصلي به كار مي‌­روند.
به گزارش بهداشت نيوز: يافته‌هاي يك فعاليت علمي پژوهشي كه توسط محققان ايراني انجام شده است، نشان مي‌دهد كه استفاده از نوعي گوه پاشنه در كفش‌ها، مي‌تواند باعث خستگي و آسيب كمتر به عضلات افراد هنگام جابجايي بارهاي سبك و سنگين شود.

به گزارش ايسنا، بااينكه در دنياي امروزي، بسياري از فرايندها مكانيزه شده­‌اند، اما هنوز در صنايع مختلف، كارهاي زيادي هستند كه به‌­صورت دستي انجام مي‌­شوند. اين كارها عموماً با عنوان «حمل دستي بار» شناخته مي­‌شوند. مطالعات اپيدميولوژيك نشان مي‌­دهند كه بروز كمردرد در محيط‌هاي شغلي، يكي از رايج­‌ترين اختلالات اسكلتي-عضلاني ناشي از فعاليت‌­هاي حمل دستي به­‌ويژه بلند كردن بار است. برداشتن بار، بسته به موقعيت مهره‌­هاي كمري، شدت فعاليت عضلات راست‌كننده مهره‌ها يا اصطلاحاً عضلات اركتوراسپاين، وزن بار و تكرار حركت، مي­‌تواند فشار چشمگيري به ستون فقرات تحميل كند.

بنا بر نظر متخصصين، استفاده از مداخلات مختلفي همچون گوه­‌ها و كفي­‌ها، ممكن است بتواند در بهبود عملكرد حركتي افراد در محيط­‌هاي شغلي سودمند باشد. كفي‌­ها و گوه‌­ها وسايلي هستند كه براي تكميل سطوح اتكاي پا، شامل نواحي پاشنه و پنجه استفاده مي­‌شوند و براي تصحيح، تغيير شكل، جلوگيري يا بهبود ناهنجاري­‌هاي مختلف ناحيه پا يا حتي تقويت توان مفصلي به كار مي‌­روند.

در اين خصوص، نقش گوه‌­هاي پاشنه در فعاليت­هايي چون حمل بار، كمتر بررسي شده است. اين در حالي است كه اهميت نحوه قرارگيري پاها، بر بيومكانيك حركات عملكردي ورزشي و همچنين وظايف شغلي اهميت بسيار زيادي دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۵:۱۰ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

به گزارش مشرق، به نقل از السومريه‌نيوز، وزارت خارجه عراق در بيانيه‌اي، از ديدار «فدريكا موگريني» مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا با «محمد علي الحكيم» وزير خارجه اين كشور در بغداد در روز شنبه خبر داد.

وزارت خارجه عراق اعلام كرد، الحكيم و موگريني در اين ديدار روابط عراق و اتحاديه اروپا و اهميت تعميق شراكت عراق و اروپا و نيز اولويت‌هاي همكاري ميان طرفين را بررسي كردند.

اين وزارتخانه افزود: طرفين رايزني‌هاي گسترده‌اي درباره آخرين تحولات در منطقه انجام و پايبندي مشترك‌شان به برقراري صلح و ثبات در منطقه خاورميانه را مورد تأكيد قرار دادند.

موگريني افزود، اتحاديه اروپا از كمك‌هاي و فداكاري‌هاي عراق در جنگ عليه تروريسم قدرداني و از تلاش‌هاي عراق براي نابود كردن تمام اشكال تفكر تروريستي حمايت مي‌كند.

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا طي كنفرانس مطبوعاتي مشترك با الحكيم، كه در پايان ديدارشان برگزار شد، تصريح كرد: «با توجه به نگراني‌ها درباره وقوع رويارويي نظاميِ باز ميان آمريكا و ايران، اتحاديه اروپا از تلاش‌هاي عراق براي كاهش تنش جاري ميان اين دو كشور كاملا حمايت مي‌كند.»

وي افزود، بروكسل از سياست بغداد براي حفظ حسن همجواري با تمامي همسايگانش را بسيار خوب ارزيابي و از آن حمايت مي‌كند.

وي درباره «ماجراجويي‌هاي خطرناك» در منطقه هشدار داد و گفت: «من و وزير( خارجه عراق) در مورد تنش رو به رشد اطراف عراق سخن گفتيم و هم اكنون اولويت اين است كه از تشديد و هرگونه محاسبه اشتباه كه مي‌تواند منجر به پيامدهاي خطرناك براي عراق و فراتر از آن شود جلوگيري شود.»

از سوي ديگر، وزير خارجه عراق بر تمايل كشور براي جلوگيري از درگيري نظامي در منطقه، كه مي‌تواند عراق را در موقعيت بسيار تنگنايي قرار دهد، تأكيد كرد و گفت: «به خانم موگريني تأكيد كردم كه عراق نبايد ميداني براي درگيري شود بلكه در روند حل اين بحران در كنار ديگر كشورهاي عربي به‌ويژه كويت و همان مشاركت مي‌كند.»

الحكيم افزود، هرگونه جنگ همچنين تلاش‌هاي صورت گرفته براي مبارزه با تروريسم را پيچيده خواهد كرد.

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در جريان سفرش به بغداد، روز گذشته همچنين با «عادل عبدالمهدي» نخست‌وزير عراق ديدار كرد.

عبدالمهدي در اين ديدار، اتحاديه اروپا را «شريك محوري» عراق توصيف و تمايل بغداد را «به تشويق سرمايه‌گذاري اروپا در عراق و افزايش همكاري‌ها در تمامي زمينه‌هاي سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي» اعلام كرد.

نخست‌وزير عراق گفت: «بغداد با پيروزي بر داعش، هزينه زيادي داد و نتايج حاصل از اين پيروزي براي بغداد، منطقه و جهان از جمله اتحاديه اروپا بسيار حائز اهميت است.»

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا هم هدف اساسي سفرش به عراق را «تأكيد بر حمايت سياسي، مالي و معنوي اتحاديه اروپا از بغداد و همچنين ابراز همبستگي با عراقي‌ها» عنوان كرد.

اين ديپلمات ارشد اتحاديه اروپا با بيان اينكه عراق يكي از بهترين شركاي اتحاديه اروپاست، گفت: «بروكسل قدردان سياست خارجي متوازن عراق در منطقه است... ما مي‌خواهيم اين روند ادامه داشته باشد.»


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۴:۴۸ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]

سهام برخي شركت‌هاي كوچك بورسي و فرابورسي در حالي اين روزها مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته كه از ابتداي امسال تا كنون سود چند برابري را نصيب سرمايه‌گذاران كرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، بازار سرمايه به عنوان مهمترين نهاد مالي نسبت به ساير بازارها از مزيت‌هاي بيشماري بويژه براي صنايع و شركت‌هاي مختلف برخوردار است كه از جمله اين موارد مي‌توان به تامين مالي شفاف، ارزان و سريع براي راه‌اندازي پروژه‌ها و ... شركت‌ها و صنايع اشاره كرد.

آن هم در شرايطي كه اقتصاد كشور بويژه بازارهايي همچون ارز، سكه، طلا، مسكن و خودرو دچار ركود بسيار شديدي شده‌اند و بانك‌ها نيز سود مناسب و جذابي را به سپرده‌هاي بانكي نمي‌دهند.

بر اين اساس نگاهي به آمارها نشان مي‌دهد در حالي شاخص بورس از ابتداي امسال تا كنون رشد 40 درصدي را تجربه كرده است و نشان از بازدهي بالاي بازار سرمايه براي سرمايه‌گذاري دارد كه در همين مدت طلاي 17 عيار تنها 0.4 درصد بازدهي را عايد سرمايه‌گذارانش كرده و بازار ارز هم نه تنها سودي به سرمايه‌گذاران خود نداده، بلكه به عنوان مثال يورو كاهش حدود 1.4 درصدي و دلار هم افت 1.2 درصدي را تا كنون براي سرمايه‌گذاران خود به ارمغان آورده‌اند.

بر اين اساس با توجه به موارد اشاره شده، از ابتداي امسال تا كنون بازار سرمايه جذاب‌ترين و همچنين پرسودترين بازار براي سرمايه‌گذاران بوده است و پيش‌بيني‌ها نيز حكايت از تداوم آرام و متعادل اين رشد و سوددهي در روزهاي پيش‌رو دارد.

اما در اين ميان شركت‌هاي كوچك بازار سهام بويژه لي‌لي پوتي‌هاي بازار پايه تافته جدا بافته‌اي براي سرمايه‌گذاران در تالار شيشه‌اي بوده‌اند؛ تا جايي كه از ابتداي امسال تا كنون سهام برخي شركت‌ها در اين بازار بازدهي چند صد درصدي را براي سرمايه‌گذاران به همراه داشته است و برخي نيز آينده پرسودي را براي برخي ديگر از نمادها پيش‌بيني مي‌كنند.

به عنوان مثال سرمايه‌گذاري فني و مهندسي مشانير با نماد "ومشان" از ابتداي امسال تا كنون بازدهي 1499 درصدي، الياف مصنوعي با نماد "شمواد" بازدهي 859 درصدي، لوازم خانگي پارس با نماد "لخانه" بازدهي 534 درصدي، پلي اكريل ايران با نماد "شپلي" بازدهي 362 درصدي و سرمايه‌گذاري ساختماني نظام مهندسي ايران با نماد "ثنظام" بازدهي 328 درصدي را در بازار پايه فرابورس از آن سرمايه‌گذاران خود كرده‌اند و در بورس اوراق بهادار و فرابورس نيز نهادهاي مالي بورس كالاي ايران با نماد "كالا" بازدهي 664 درصدي، شركت سرمايه‌گذاري توسعه و عمران كرمان با نماد "كرمان" بازدهي 627 درصدي، قند ثابت خراسان با نماد "قثابت" بازدهي 410 درصدي، لنت ترمز با نماد "خلنت" بازدهي 397 درصدي و آبسال با نماد "لابسا" بازدهي 343 درصدي و شركت لبنيات كالبر با نماد "غالبر" بازدهي 299درصدي را نصيب سهامداران خود كرده‌اند.

اين در حالي است كه به باور كارشناسان رشد سهام شركت‌ها در بازار سهام بويژه بازار پايه فرابورس در برخي نمادها ادامه‌دار خواهد بود. به عنوان مثال شركت شيميايي رنگي با نماد "شرنگي" كه معاملات امسال خود را با قميت حدود 1100 تومان آغاز كرده و اين روزها به 4700 تومان رسيده و بازدهي خوبي را نصيب سهامداران خود كرده است، به دليل مسائلي همچون سودآوري بالا، افزايش فروش حدود هزار برابري و ... اين روزها مورد اقبال سرمايه‌گذاران قرار گرفته و در ماه‌هاي پيش رو رشد و افزايش آن تداوم خواهد داشت.

بر اين اساس بايد گفت سهام شركت‌هاي كوچك در بازار سهام بويژه بازار پايه فرابورس يا به قول فعالان بازار "لي‌لي‌پوتي‌ها"، در حالي اين روزها در كانون توجه سرمايه‌گذاران قرار گرفته‌ و سودهاي خوبي را نصيب سرمايه‌گذاران خود مي‌كنند كه سهامداران بويژه تاز‌ه‌واردان به تالار شيشه‌اي براي سرمايه‌گذاري در بازار سهام، بايد علاوه بر رصد خبرها و گزارشات مربوط به شركت‌ها، سودآوري و توليد آنها و نيز بررسي وضعيت صنايع در داخل و در سطح بين‌الملل و همچنين توجه به وضعيت سياسي و اقتصادي كشور، تعاملات با ساير كشورها را نيز مدنظر قرار داده و با استفاده از تجربه ديگران اقدام به دادوستد سهام در اين بازار كنند؛ تا در شرايط ركودي اقتصاد، هم سود خوبي را عايد خود كنند و هم اين كه در راستاي تامين مالي و رونق توليد كمك حال صنايع و اقتصاد كشور باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۴:۱۳ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند