اخبار عمومي
تازه ترين خبرها از موضوعات متنوع

در فضاي مجازي يك داروي درمان صرع و تقويت حافظه تبليغ مي شود كه مي تواند براي مصرف كنندگان خطرناك و مرگبار باشد.
به گزارش بهداشت نيوز ديگر نگران تشنج و بيماري صرع نباشيد، اگر از درد كشيدن عزيزان و دوستان خود در برابر بيماري صرع و تشنج رنج مي‌بريد؟ اگر از مراجعه‌هاي مكرر به مراكز درماني خسته شده ايد؟ نگران نباشيد، ما براي شما داروي منحصر به فرد و كاملا ارگانيكي را پيشنهاد مي‌كنيم كه در مدت زمان بسيار كوتاهي توانسته تعداد كثيري از بيماران مبتلا به صرع و تشنج بسيار شديد را درمان كند.

اين كپسول كه كاملا گياهي و ارگانيك بوده و به دست توانمند متخصصان ايراني ساخته شده و توانسته است جامعه پزشكي را به شوك وا دارد و در درمان قطعي و تدريجي صرع و تشنج حاد بسياري از بيماران موثر واقع شود، از طرفي اين دارو در تقويت حافظه، درمان آلزايمر، تقويت قواي جسمي و بالابردن سطح يادگيري بسيار تاثير گذار بوده و هست.
اين‌ها جملاتي است كه در تبليغ يك داروي گياهي مطرح شده است، كپسولي گياهي با كلي فايده كه حتي افراد سالم را براي خريد و مصرف آن وسوسه مي‌كند، تقويت حافظه، جلوگيري از آلزايمر، بهبود تمركز در دانشجويان و دانش آموزان، تقويت هوش و حتي به يادآوردن خاطرات فراموش شده كودكي از خواص ياد شده كپسول گياهي كومارين است.

خواصي كه براي هر بيمار مبتلا به صرع كه بايد تا آخر عمر خود از تشنج رنج ببرد و دارو مصرف كند، جذاب و شنيدني به نظر مي‌رسد و ممكن است هر فردي را ترغيب كند تا يك بار هم شده اين دارو را مصرف كند، چرا كه بيمار تشنجي همه راه‌ها را رفته و چاره‌اي جز مصرف داروهايش آن هم فقط براي كنترل صرع بيشتر ندارد.

ماجراي كپسول گياهي درمان قطعي صرع چيست؟

كپسول گياهي كومارين به قيمت ۲۰۰ هزار تومان براي درمان قطعي صرع، تقويت حافظه و تمركز دانشجويان و دانش آموزان و پيشگيري از آلزايمر در فضاي مجازي به فروش مي‌رسد، به دنبال اين تبليغات فريبنده و تعجب برانگيز درمان قطعي صرع با يك داروي ايراني موضوع را از انجمن صرع و سازمان غذا و دارو پيگير شديم تا از صحت و سقم ماجرا مطلع شويم.

كورش قره گزلي رئيس هيئت مديره انجمن صرع ايران و استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي درباره تبليغات يك كپسول گياهي براي درمان قطعي صرع گفت: در فضاي مجازي يك سري تبليغات درباره كپسول گياهي انجام شده است كه اين كپسول درمان قطعي صرع است و ما نيز با اين موضوع مواجه شديم و برخي بيماران ما هم مصرف دارو‌هاي خود را قطع كرده و شروع به مصرف اين كپسول گياهي كرده بودند.

قره گزلي با اشاره به اقدام انجمن صرع ايران پس از فروش و تبليغ اين دارو در فضاي مجازي به عنوان نهاد مرتبط با مسائل بيماران صرعي اظهار كرد: با توجه به اينكه برخي بيماران درمان خود را قطع و اين دارو را مصرف كرده بودند و تبليغات گسترده‌اي كه در اين زمينه صورت گرفته بود نسبت به موضوع و اين تبليغات حساس شديم و تاييديه دارو را از سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت استعلام كرديم.
اين دارو تقلبي و غير مجاز را نخريد.

 

 

كيانوش جهان پور سخنگوي سازمان غذا و دارو درباره داروي گياهي درمان صرع و تقويت حافظه اظهار كرد: داروي گياهي يا فرآورده طبيعي با نام كپسول كومارين كه ظاهراً توسط يك شركت ايراني توليد و در بازار عرضه شده و در فضاي مجازي به عنوان درمان صرع و تشنج و آلزايمر و افزايش حافظه مطرح شده هيچگونه مجوز توليد، توزيع و فروش و واردات از اداره كل مكمل، فرآورده‌هاي طبيعي وسنتي سازمان غذا و دارو دريافت نكرده است و توليد و توزيع آن مجاز نيست و مصرف آن به هيچ عنوان توصيه نمي شود.

سخنگوي سازمان غذا و دارو ادامه داد: دستور جمع آوري اين فرآورده غيرمجاز از سوي سازمان غذا و دارو به كليه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور ابلاغ شده است. توزيع اين فرآورده به هر نحو تخلف خواهد بود و در صورت مشاهده توزيع آن، هموطنان عزيزمان مي‌توانند موضوع را از طريق سامانه تلفني ۱۹۰ به همكاران ما در معاونت‌هاي غذا و داروي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور اطلاع دهند.

رئيس هيئت مديره انجمن صرع ايران ادامه داد: در تبليغات اين دارو عنوان شده است كه دارو پروانه بهره برداري و پروانه ساخت از وزارت بهداشت دارد، اما بعد از استعلام از سازمان غذا و دارو و اداره كل فرآورده‌هاي طبيعي و سنتي متوجه شديم كه اين دارو هيچ مجوزي براي ساخت و توليد ندارد.

استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تصريح كرد: متاسفانه سودجويان و شيادان در فضاي مجازي از دردمندي و مبتلايان به بيماري صرع سوء استفاده كردند و اين دارو را به فروش رساندند.

قرصي كه قاتل جان مصرف كنندگان مي‌شود

قره گزلي درباره عوارض مصرف كپسول گياهي درمان قطعي صرع گفت: اين كپسول با نام كومارين به فروش مي‌رسد و تقويت حافظه درمان و پيشگيري از آلزايمر، تقويت قواي جنسي و درمان صرع از جمله تبليغات اين دارو براي گول زدن مردم و بيماران است.

رئيس هيئت مديره انجمن صرع ايران ادامه داد: اين دارو تقلبي و غير مجاز بوده است و اطلاعاتي از محتويات آن در دست نداريم به همين دليل مصرف آن مي‌تواند خطرناك و حتي كشنده باشد.

قره گزلي تاكيد كرد: بيماران مبتلا به صرع كه مصرف داروي تجويزي پزشك براي درمان صرع را قطع و كپسول كومارين را مصرف مي‌كنند ممكن است گرفتار صدمات جبران ناپذير و حتي مرگ شوند.

اين متخصص مغز و اعصاب اظهار كرد: وقتي پزشك دارويي را براي بيمار تجويز مي‌كند اين دارو با پشتوانه علمي و پس از سال‌ها تحقيق و بررسي توليد شده است، اما دارويي كه تقلبي و غير مجاز است، هيچ پشتوانه علمي ندارد و مصرف آن خطرناك و مرگبار است.


آسيب‌هاي مغزي در كمين دانشجويان و دانش آموزان با مصرف يك قرص تقلبي

اين متخصص مغز و اعصاب با اشاره به تبليغ كپسول كومارين در تقويت حافظه و تمركز به ويژه براي دانشجويان و دانش آموزان اظهار كرد: محتويات اين دارو مشخص نيست و به همين دليل مي‌تواند خطرات جاني و آسيب مغزي براي دانش آموزان و دانشجويان را به دنبال داشته باشد.

رئيس هيئت مديره انجمن صرع ايران تاكيد كرد: افراد گول تبليغات دروغين در فضاي مجازي را نخورند و داروهاي مورد نياز خود را زير نظر پزشك مصرف و از داروخانه تهيه كنند.

اميد است، كه علاوه بر برخورد دستگاه‌هاي نظارتي با سودجويان و شيادان كه جان مردم را به خطر مي‌اندازند و با توليد و عرضه دارو‌هاي قاچاق و غير مجاز به دنبال سود و پر كردن جيبشان هستند، مردم و بيماران نيز به تبليغات دروغين فضاي مجازي در حوزه دارو اعتماد نكنند و دارو مورد نياز خود را از داروخانه تهيه كنند تا جان خود و عزيزانشان را به خطر نيندازند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۰:۲۴ ] [ وبلاگ نويس ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب